Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jimmy871    27
8 godzin temu, wielgus napisał:

jak lacpolowcy po zmianie przewożnika lepiej teraz macie

Nowa Scania bardziej oko cieszy ale ogólnie żadnych zmian. Co ja sie wcześniej naczytałem.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 godzin temu, damianzetor9540 napisał:

To razem z tą premia ? Ile litrów?

Mi wyszło 1,47 brutto dla vatowca. Wyższy przedział, ocena i byłoby 1,52 przy tł 4,3 i bi 3,5. Mogłoby się tyle utrzymywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2208
11 godzin temu, greg1985 napisał:

Chyba raz w życiu u nas było 7 A tak to zawsze ok10 . Hehe tak A w Kolnie sie golnie. W sumie nie daleko ja do Zambrowa 

 Mlekpol    Suwałki zapłacił 6 grudnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emattti    68
32 minuty temu, Thomas2135 napisał:

Mi wyszło 1,47 brutto dla vatowca. Wyższy przedział, ocena i byłoby 1,52 przy tł 4,3 i bi 3,5. Mogłoby się tyle utrzymywać.

mi wyszlo 1.56 brutto dla ryczaltowca

wiec za grudzien ponad 1,70 wyjdzie

Edytowano przez emattti

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiekxy    134
18 minut temu, emattti napisał:

mi wyszlo 1.56 brutto dla ryczaltowca

wiec za grudzien ponad 1,70 wyjdzie

Minus premia kukurydziana za listopad czyli około 5 gr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

za grudzień jeśli bedzie prawdą o tej podwyżce 30 groszy to wyjdzie i 1.8 zalezy jak do tego podejdą bo ja mam dwa esemesy premia roczna 15 groszy do litra za mleko z miesiaca grudzień i premia świąteczna po 2 grosze do jednostki tłuszcz białko za mleko odstawione grudzień ... wiec było by bardzo smacznie na świeta i nowy rok :D no ale pożyjemy zobaczymy i

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12946
2 minuty temu, mk9422 napisał:

Ciekawe te smsy w mlekowicie 😄

Szyfrem piszą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365
19 minut temu, zkordalski napisał:

za grudzień jeśli bedzie prawdą o tej podwyżce 30 groszy to wyjdzie i 1.8 zalezy jak do tego podejdą bo ja mam dwa esemesy premia roczna 15 groszy do litra za mleko z miesiaca grudzień i premia świąteczna po 2 grosze do jednostki tłuszcz białko za mleko odstawione grudzień ... wiec było by bardzo smacznie na świeta i nowy rok :D no ale pożyjemy zobaczymy i

U mnie z centrali w obu sms jest mowa o premi rocznej za mleko grudniowe, także będziesz musiał obejść się smakiem i zadowolic premia i połowę mniejsza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaro70    123
25 minut temu, zkordalski napisał:

za grudzień jeśli bedzie prawdą o tej podwyżce 30 groszy to wyjdzie i 1.8 zalezy jak do tego podejdą bo ja mam dwa esemesy premia roczna 15 groszy do litra za mleko z miesiaca grudzień i premia świąteczna po 2 grosze do jednostki tłuszcz białko za mleko odstawione grudzień ... wiec było by bardzo smacznie na świeta i nowy rok :D no ale pożyjemy zobaczymy i

To jeden SMS sobie wykasuj, to nie będziesz rozczarowany 😂

1 godzinę temu, Thomas2135 napisał:

Mi wyszło 1,47 brutto dla vatowca. Wyższy przedział, ocena i byłoby 1,52 przy tł 4,3 i bi 3,5. Mogłoby się tyle utrzymywać.

To coś mało ci wyszło 😕

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
2 godziny temu, Thomas2135 napisał:

Mi wyszło 1,47 brutto dla vatowca. Wyższy przedział, ocena i byłoby 1,52 przy tł 4,3 i bi 3,5. Mogłoby się tyle utrzymywać.

k**wa, że też się tam nie przeniosłem, ale samemu w pojedynkę to też strach trochę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, jimmy871 napisał:

Nowa Scania bardziej oko cieszy ale ogólnie żadnych zmian. Co ja sie wcześniej naczytałem.. 

jest troche lepiej mniej litrów ginie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Jaro70 napisał:

To jeden SMS sobie wykasuj, to nie będziesz rozczarowany 😂

To coś mało ci wyszło 😕

Mało jak mam cenę mniejszą chyba za 3 progi w porównaniu do Ciebie. Na vacie ucieka jeszcze ze 3 grosze.

1 godzinę temu, komizmo napisał:

A ja w grudniu czuję, że odstawie najmniej mleka w roku 😁 brawo ja

Ja tak samo a właściwie najmniej chyba od 2-3 lat. 

1 godzinę temu, damianzetor9540 napisał:

k**wa, że też się tam nie przeniosłem, ale samemu w pojedynkę to też strach trochę 

Jaki strach? Że Mlekowita zbankrutuje, że gorzej zapłacą niż Pajęczno? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

@Thomas2135 Ojciec twierdził że z racji dalekiego dojazdu do naszego gospodarstwa, gdy mleka będzie za mało to zaczną się cyrki... Wiesz, inaczej posłać auto 50 km i zebrać pełne mleka a inaczej wysyłać do jednego dostawcy po 1-2 tysiące. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wysyłają teraz na Żuromin i Sierpc auto do dostawców po Mleko oczywiście dostawców byłych z OSM SIERPC ... Wiec Bez problemu raczej by pojechali i po twoje mleko . Np Z Działdowa śmigają Do Lubawy  Baranowa pod Przasnysz  po mleko i z mlekiem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2695

U mnie mimo , że do Świecia z 30 km to też do niektórych przyjeżdża bezpośrednio Lubawa, chyba około 100km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207
13 godzin temu, Xawier napisał:

Jak cena i parametry w porównaniu z poprzednim miesiącem?

W październiku tł 4,10 bi 3,30 i było 1,45 zł brutto.

42 minuty temu, damianzetor9540 napisał:

Ojciec twierdził że z racji dalekiego dojazdu do naszego gospodarstwa, gdy mleka będzie za mało to zaczną się cyrki... Wiesz, inaczej posłać auto 50 km i zebrać pełne mleka a inaczej wysyłać do jednego dostawcy po 1-2 tysiące. 

Kalisz ma trasę na Pajęcznie, chyba 7-8 dostawców tam mają. Do Wielunia jadą ale tam 14k tankują w jednym miejscu. Do mnie przyjeżdża Kalisz, a wioskę obok Kościan czyli ponad 100km. 

Edytowano przez chuck00

Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrass    14

Wart Milk Sieradz ilosc 60 tys. bialko 3.5 tluszcz 4,2 cena 1,37 netto minus 2 gr na udzial.. I co ktos sie chce zamienic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12946
3 godziny temu, Piotrass napisał:

Wart Milk Sieradz ilosc 60 tys. bialko 3.5 tluszcz 4,2 cena 1,37 netto minus 2 gr na udzial.. I co ktos sie chce zamienic?

No chyba sie z ozo i jogo umówili☺  bo nawet w polmleku miałbyś  więcej  u mnie zmiana przewoźnika  bo inne auta i obsada też  sie zmieniła 

Edytowano przez Łolek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Loli1357    0

Witam.Zastawiam się nad zmianą odbiorcy mleka.W sąsiedniej wsi słyszałem, że był przedstawiciel z Mlekowity . Chciałbym się spytać ile bym mógł dostać za litr mleka: przy około 20 tys. mleka/miesiąc śr.il.białka 3.32 śr. ile tłuszczu 4.11. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer7613    2
Dnia 7.12.2019 o 18:21, michal_xs napisał:

A gdzie mogę taki statut przeczytać? 

Przecież kierowca woził książeczki z tym statusem ale tam pisze że jak mleczarnia ma problemy to nie oddają tak szybko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez shrek
      Panie i panowie mam pytanko jak w temacie : ile mniej więcej procentowo wydajecie na zakup pasz wszelkiego rodzaju ( np. pełnoporcjówki, wysłodki itp. ) w stosunku do pieniędzy za mleko ??
      Np. dostaję za mleko średnio co miesiąć 20 tys, zł i wydaje na zakup pasz około 4 tys. miesięcznie czyli około 20%. czy to dużo ?? czy nie ?? i jakie są uwas te proporcje ?? mi sie wydaje że to sporo i staram sie obniżyc ten stosunek ) czy to jednak w normie ???
       
      Jeżeli jest już taki temat to sorry ale nie udało mi sie znaleść więc prosze o link
    • Przez northeastern
      Tak jak w temacie,chciałbym się dowiedzieć czy potrzebne są jakieś pozwolenia na te kilka metrów kwadratowych
    • Przez bekba
      Witam
       
      Piszę w związku z sygnałem który dostałem od znajomego. Otóż ów znajomy zasygnalizowal mi ze w firmie z tematu kradną mleko!!! Zbiorniki starszej generacji(taki jak moj) nie posiadaja wyświetlacza i trzeba mierzyc poziom mleka manualnie(jak mleko sie ustanie i jest schlodzone) toteż nie mieżyliśmy poziomu mleka ufając w uczciwość kierowcy. Jakież było nasze zdziwienie gdy zadzwonił znajomy i zmierzyliśmy poziom mleka a na kwicie z dostawy było 150 litrów mniej!!! Nikt by nie robił afery o 10 litrów. Jest to proceder uprawiany przez kierowców ponieważ jest to WYNAJĘTA FIRMA PRZEWOZOWA. Mleko dopisują nieuczciwym rolnikom i dzielą sie zyskiem. W moim przypadku to jest strata bagatela 3tys zł/mieciąc. Najgorsze jest to że nie ma tego jak udowodnic bo kierowca wyprze sie ze zrobił to jednorazowo. u nas pomiar nie zgadzał sie za każdym razem odkąd dowiedzielismy sie o sprawie w koncu nakryliśmy go na gorącym uczynku jak przelewał mleko. i przelał nam spowrotem. ale nie ma żadnej gwarancji że proceder sie nie powtórzy. Kierowca wzruszal tylko ramionami. Nadmieniam ze w poprzedniej mleczarni nikomu nawet do glowy nie przyszlo by zeby robic takie rzeczy.....Alarmuje że jest taki problem. Piszcie czy też spotkaliście sie z tym problemem i jaki macie pomysł zeby zlikwidowac ten proceder....
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj