rudinho11

Ceny trzody chlewnej 2019

Polecane posty

sumek666    5084

Nie skumaliście o co mi chodziło. 

Jak ja widzę jak teraz powiatowy za***rdala w jednych ciuchach przez powiat od hodowli do hodowli, z chlewni do chlewni to jak ja mam to wpuścić? Poza tym niech się umówi. Jak człowiek. A nie partyzantkę uprawiają. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Oj zależy który . Na ogół ten co w jednych ciuchach mniej widzi . Masz ochotę na pouczanie takiego..... , to pouczaj . Ja tam wolałem bardzo w dyskusję się nie wdawać . No , ale jak wiesz że wszystko masz tip top , to czemu nie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980
3 minuty temu, sumek666 napisał:

Nie skumaliście o co mi chodziło. 

Jak ja widzę jak teraz powiatowy za***rdala w jednych ciuchach przez powiat od hodowli do hodowli, z chlewni do chlewni to jak ja mam to wpuścić? Poza tym niech się umówi. Jak człowiek. A nie partyzantkę uprawiają. 

Z ciuchami już tej glupoty nie zrobią raczej, resztę bedzie się działa swoimi prawami. U nas też były  wieksze gospodarstwa i wielu ludzi myślało podobnie do Ciebie. Potem było jak było. 🙁

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

sumek ma takie warunki dla swoich świnek że żaden wet mu nie podskoczy;-)

jeszcze czarno białe 

zdjęcia po dziadka hodowli ;-)))

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 minut temu, sumek666 napisał:

Nie skumaliście o co mi chodziło. 

Jak ja widzę jak teraz powiatowy za***rdala w jednych ciuchach przez powiat od hodowli do hodowli, z chlewni do chlewni to jak ja mam to wpuścić? Poza tym niech się umówi. Jak człowiek. A nie partyzantkę uprawiają. 

To akurat prawda mój lewus to w ubojni pracuje i w jednych ciuchach w ubojni, i u rolników. Naszczęscie 99% leczę sobie sam a jak oląda świnie na świadectwo to otwieram bramę gnojową w komorze, zapalam światło i ogłąda świnki na macie dezyfekcyjnej dalej nie wchodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Wujka 😂

Ja miałem w planach postawić nowy obiekt. Ale w tej sytuacji to se mogę postawić 💩 na placu budowy 

  • Haha 2

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
19 minut temu, 90210grzesiu napisał:

Jakiś czas temu byłem na spotkaniu w piw to mówili że na zachodzie kraju nie badają na asf padłych dzików, a tu nagle zbadali.

Badają kolego u mnie koło miało wyznaczony limit 15 szt tzw ubój sanitarny i z każdego zabitego IW pobierała próbki, a także z potrąconych przez samochody,po zimie badali utopione dziki na jeziorach

Edytowano przez ws71

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

na razie to lepiej porysuj sobie kijem po piasku,bo jeszcze kasę wtopisz a ciul wie co będzie 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

sumek co Ty chciałeś w Brodowie stawiać tam osiedle mieszczóchów   pozwolenia byś nie dostał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Przed chwilą, kanalia36 napisał:

mieszczóchów

🧐

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Mam miejsce żeby ich ominąć. Pod wiatrakiem, tam i tak żaden nie dostanie pozwolenia na budowę. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nie o to chodzi  przecież bedzie smierdzieć. Chyba ze kombinujesz jak ja, hehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Działka w działce? 

Ja mam tylko jednego sąsiada wg przepisów i z nim na pewno nie będę miał problemu. Więc nawet zawiadomienia publicznego nie mogli by zrobić. Mieściłbym się w II grupie potencjalnie mogącego oddziaływać na środowisko 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

jak ma wiatrak to nie będzie .smigła smród do góry podniosą 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie to nie przejdzie zwarta zabudowa. Po prostu buduje sie oficjalnie coś innego wpuszcza bydło/ swinie a potem zmienia użytkowanie. Jak zwierzaki już siedzą i nie śmierdzi to ludzie się już nie buntują.

A nawet jeśli to u nas jeden wybudował bukieciarnie  na 200 sztuk i Inspektor budowlany przyjeżdza to bydło na zewnątrz  odjezdza to spowrotem do środka. Inspekcaj musi zawiadomić na 7 dni przed kontrolą wiec od 3 lat bawi się w kotka i myszkę z upierdliwymi sasiadami i prędzej czy później i tak zmieni użytkowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwdx1906    28
39 minut temu, sumek666 napisał:

Nie skumaliście o co mi chodziło. 

Jak ja widzę jak teraz powiatowy za***rdala w jednych ciuchach przez powiat od hodowli do hodowli, z chlewni do chlewni to jak ja mam to wpuścić? Poza tym niech się umówi. Jak człowiek. A nie partyzantkę uprawiają. 

wet czy jakikolwiek kontroler musi ubrać kombinezon jednorazowy + ochronki na buty wchodząc do chlewni. Powinieneś mieć też ten sprzęt w swojej szafce, żeby w razie czego mu pożyczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To zapytam . Co powinien zrobić z tym ciuchem po wizycie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwdx1906    28
Przed chwilą, zetorki12 napisał:

To zapytam . Co powinien zrobić z tym ciuchem po wizycie ?

wyrzucić do śmieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

U nas ładują we foliowy worek i zabierają ze sobą

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

zetorki12 no niestety takie są  przepisy strój jednorazowy to niby twój obowiazek.

Sumek dziś budować coś od zera to samobójstwo nawet z dotacją. Masz biznes plan na 5 lat a kto ci zagwarantuje ze za 2 lata Ci stada nie wybiją.

Ja likwiduje bydło i będe przerabiał na świnie  ale to niewielkie koszty zburzenie koryt  i przeróbka na głeboką ściółkę   a w razie czego bedzie stało puste i zaczne doić dopłaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U nas dziady tylko laczki zmieniali , a na koniec zostawiali pytając od niechcenia czy można . Aż chęć nachodziła kopa za***ać . No ale grzecznie odpowiadałem że można .

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz222
      Witam serdecznie
      Chciałbym bardzo prosić o wypełnienie mojej ankiety, która będzie podstawą do stworzenia pracy inżynierskiej. Ankieta dotyczy postępu technicznego i technologicznego w chlewniach macior w latach 2004-2012 w woj. śląskim (jednakowoż zachęcam także rolników z okolic mojego województwa). Ankieta jest przystępna, większość to pytania testowe, więc nie powinna zająć więcej niż 5-10 minut, a jest to dla mnie bardzo ważne by zebrać jak najwięcej informacji na ten temat. Każdy kto cokolwiek robił i modernizował przy swoich maciorkach niech poświęci parę minut podczas wieczornego odpoczynku i pomoże mi w stworzeniu czegoś, co może stanowić o tym jak potoczy się moja kariera w przyszłości.
      Ankieta jest w pełni anonimowa. Podaję link do niej:
       
      http://moje-ankiety....pond-43841.html
       
      Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam!!
       
      Ponawiam prośbę o Wasz udział w ankiecie
    • Przez 14tija14
      Czy ktoś współpracuje z jakąś firmą zajmującą się tuczem kontraktowym np. agri plus ?
      Chciałabym się dowiedzieć jakie trzeba spełnić warunki i czy to jest opłacalne lub przy jakiej ilości ?
    • Przez Lukasz210692
      Co sądzicie o stosowaniu żyta hybrydowego dla tuczników. W odpowiednim składzie procentowym oczywiście z innymi zbożami.
      Czy to będzie opłacalne i czy nie ucierpią na tym tuczniki.?
    • Przez TomaszWoniak
      Witam Firma Agri plus jake ma wymagania budynków poniewaz chciałbym podjąć wspołprace z ta firmą ale na poczatek chciałbym sie dowiedziec jak muszą wyglądać budynki
       
       
      prosze o pomoc
       
       
      pozdrawiam
    • Przez ZETOREXX85
      Witam.
      Wymieniam swój stary śrutownik na coś innego. Myślałem nad śrutownikiem Bąk. Zamieszczam aukcję na której można kupić nowego Bąka: http://allegro.pl/pt-nowy-srutownik-rozdrabniacz-bijakowy-talex-i5015335177.html
      Co o nim myślicie? Będę go używał do żywienia macior. Jaką wydajność ma taki Bąk? Miałem okazje zobaczyć u wujka jak on rozdrabnia.Ziarno jest dobrze zmielone                         
                                                                                                                           
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj