rudinho11

Ceny trzody chlewnej 2019

Polecane posty

sumek666    5084
Unexpected    246

Użytkuje ktoś w tuczarni do ogrzewania nagrzewnicę olejową bez odprowadzenia spalin, z termostatem?  Jaka różnica jest? od gazowej(wkurza mnie wydzielanie wilgoci w gazówce)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Wentylacja bez problemu radzi sobie z "dymem".


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Dym jest tylko w momencie rozruchu.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Mam nagrzewnice Masters i tam nie ma regulacji temperatury albo grzeje albo nie grzeje.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 28.10.2019 o 11:57, Unexpected napisał:

Użytkuje ktoś w tuczarni do ogrzewania nagrzewnicę olejową bez odprowadzenia spalin, z termostatem?  Jaka różnica jest? od gazowej(wkurza mnie wydzielanie wilgoci w gazówce)?

To tuczarnia wymaga dogrzewanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Sprzedane kabany ładne stadko .Średnia waga 134kg netto / szt.Karmione żytkiem ,owsem i grochem oraz premiks .

Jaki polecacie premiks ,żeby kabany dobrze rosły po życie i grochu ?

Obecnie skarmiam aminogold forte.


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gringo1    119
Dnia 30.10.2019 o 14:15, staszek131415 napisał:

To tuczarnia wymaga dogrzewanie?

Świnie w cenie to i muszą żyć wygodnie i w luksusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dsbh    1274
21 godzin temu, RafaKdziela napisał:

Sprzedane kabany ładne stadko .Średnia waga 134kg netto / szt.Karmione żytkiem ,owsem i grochem oraz premiks .

Jaki polecacie premiks ,żeby kabany dobrze rosły po życie i grochu ?

Obecnie skarmiam aminogold forte.

Możesz podać proporcje śruty i od jakiej wagi tak karmiłeś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

No Panowie,Adolf już tak z Polakami robił,a nawet rozstrzeliwał ,to teraz jeszcze nie jest tak żle

https://www.agrofoto.pl/fakty/polska/policja-przylapala-rolnika-na-nielegalnym-uboju-swini,89578.html

farmer

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Mi zawsze babcia opowiadała, że jak zabili świnie to część mięsa pochowali, później poszli do sąsiada powiedzieć żeby doniósł niemcom. Niemcy przychodzili zabrali co znaleźli i spokój. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zazwyczaj jak Niemcy przyszli, to ludzie mieli już spokój, ale wieczny.   :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

To zależy. Babcia była na wsi. Sami za bardzo im krzywdy nke robili bo wiedzieli, że nikt im zarcia nie dostarczy jak ich wyślą na wieczny urlop


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co za kure... nasienie ? Co to jakiemuś debilowi przeszkadzało ? No gorzej to chyba nie było .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791
1 godzinę temu, sumek666 napisał:

Mi zawsze babcia opowiadała, że jak zabili świnie to część mięsa pochowali, później poszli do sąsiada powiedzieć żeby doniósł niemcom. Niemcy przychodzili zabrali co znaleźli i spokój. 

Bedziesz też mógł wnukom opowiadać,świnie zabili  to policja przyjechała świnie zabrała pewno poszła na Farmutil,chłopa zabrali  na szczęście na razie tylko do paki.Ot kraj ,nawet okupanta nie potrzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, zetorki12 napisał:

Co za kure... nasienie ? Co to jakiemuś debilowi przeszkadzało ? No gorzej to chyba nie było .

Ale lepiej to też nie będzie... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dudek998    98
staszek131415 napisał:

Dnia 28.10.2019 o 11:57, Unexpected napisał:

Użytkuje ktoś w tuczarni do ogrzewania nagrzewnicę olejową bez odprowadzenia spalin, z termostatem?  Jaka różnica jest? od gazowej(wkurza mnie wydzielanie wilgoci w gazówce)?

To tuczarnia wymaga dogrzewanie?

Ja mam wymiennik ciepła od niemieckiej suszarni NEUERO taki najmniejszy i jest super

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaj    103

5,80 z VAT, małe ilości wschodnie mazowsze


Sprzedam rozrzutnik cena do uzg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7577
3 godziny temu, plapla123 napisał:

Dziś sprzedane 5.5 + Wat lubelskie mają dużo świń z czerwonej strefy 1 zł taniej .

Powiem tak może jeszcze 6 miesięcy góra do roku w Niemczech pojawi się ASF  a wtedy już można będzie  hodować świnie i w czerwonej strefie tak jak by nigdy nic nie było i znowu będzie świnia 3,50 komu teraz sie udaje trzymać coś zarobi ale co się teraz nastawili na stawianie nowych chlewni znowu będzie nie trafny biznes .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz222
      Witam serdecznie
      Chciałbym bardzo prosić o wypełnienie mojej ankiety, która będzie podstawą do stworzenia pracy inżynierskiej. Ankieta dotyczy postępu technicznego i technologicznego w chlewniach macior w latach 2004-2012 w woj. śląskim (jednakowoż zachęcam także rolników z okolic mojego województwa). Ankieta jest przystępna, większość to pytania testowe, więc nie powinna zająć więcej niż 5-10 minut, a jest to dla mnie bardzo ważne by zebrać jak najwięcej informacji na ten temat. Każdy kto cokolwiek robił i modernizował przy swoich maciorkach niech poświęci parę minut podczas wieczornego odpoczynku i pomoże mi w stworzeniu czegoś, co może stanowić o tym jak potoczy się moja kariera w przyszłości.
      Ankieta jest w pełni anonimowa. Podaję link do niej:
       
      http://moje-ankiety....pond-43841.html
       
      Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam!!
       
      Ponawiam prośbę o Wasz udział w ankiecie
    • Przez 14tija14
      Czy ktoś współpracuje z jakąś firmą zajmującą się tuczem kontraktowym np. agri plus ?
      Chciałabym się dowiedzieć jakie trzeba spełnić warunki i czy to jest opłacalne lub przy jakiej ilości ?
    • Przez Lukasz210692
      Co sądzicie o stosowaniu żyta hybrydowego dla tuczników. W odpowiednim składzie procentowym oczywiście z innymi zbożami.
      Czy to będzie opłacalne i czy nie ucierpią na tym tuczniki.?
    • Przez TomaszWoniak
      Witam Firma Agri plus jake ma wymagania budynków poniewaz chciałbym podjąć wspołprace z ta firmą ale na poczatek chciałbym sie dowiedziec jak muszą wyglądać budynki
       
       
      prosze o pomoc
       
       
      pozdrawiam
    • Przez ZETOREXX85
      Witam.
      Wymieniam swój stary śrutownik na coś innego. Myślałem nad śrutownikiem Bąk. Zamieszczam aukcję na której można kupić nowego Bąka: http://allegro.pl/pt-nowy-srutownik-rozdrabniacz-bijakowy-talex-i5015335177.html
      Co o nim myślicie? Będę go używał do żywienia macior. Jaką wydajność ma taki Bąk? Miałem okazje zobaczyć u wujka jak on rozdrabnia.Ziarno jest dobrze zmielone                         
                                                                                                                           
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj