rudinho11

Ceny trzody chlewnej 2019

Polecane posty

Gość   
Gość

Skąd wiesz ? Kiedyś spadła .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ludzie niema co panikować  nie mamy na  to wpływu    co się zdaży. A pamietajmy wszyscy zbliżają się wybory prezydenckie to być albo nie być PIS-u   Duda ma 42 % poparcia  i wygra wybory tylko jeżeli go poprze elektorat wiejski. Bydło opasowe branża upadła bez perspektyw rozwoju i realnych dochodów a nie takich ochłapów jak 7 zł , żboża coraz tańsze, mleko również , buraki ostatni rok wysokich dotacji, ziemniaki tanie jak barszcz od 20 lat ( jeden rok to zwyczajny wybryk) jak upadnie trzoda chlewna to przy tych cenach paliw, nawozów, oprysków zaczną się protesty jak za czasów Lepera  wiec te durnie z PIS muszą coś zrobić  inaczej w Maju  poletą na ryj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

ASF też wyszedł po wyborach.

Bez zwierząt padną firmy paszowe i Ci co mają produkcję roślinną. Więc też niech nie cwaniaków. 

  • Like 2

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Właśnie o tym mówie  jak nie będzie trzody  to paszarnie pobankrutują, ziarna nikt nie bedzie chciał a co za tym idzie kazdy obsieje dla dopłat nikt zatem nie kupi nawozów ani oprysków, wiec  Azoty i Police też padną a to firmy państwowe . wiec muszą coś zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980
17 minut temu, kanalia36 napisał:

Ludzie niema co panikować  nie mamy na  to wpływu    co się zdaży. A pamietajmy wszyscy zbliżają się wybory prezydenckie to być albo nie być PIS-u   Duda ma 42 % poparcia  i wygra wybory tylko jeżeli go poprze elektorat wiejski. Bydło opasowe branża upadła bez perspektyw rozwoju i realnych dochodów a nie takich ochłapów jak 7 zł , żboża coraz tańsze, mleko również , buraki ostatni rok wysokich dotacji, ziemniaki tanie jak barszcz od 20 lat ( jeden rok to zwyczajny wybryk) jak upadnie trzoda chlewna to przy tych cenach paliw, nawozów, oprysków zaczną się protesty jak za czasów Lepera  wiec te durnie z PIS muszą coś zrobić  inaczej w Maju  poletą na ryj

Ten proces trwa już kilka lat, ludzie się obudzą jak będzie za późno, a z dna ciężko się wychodzi.

3 minuty temu, kanalia36 napisał:

Właśnie o tym mówie  jak nie będzie trzody  to paszarnie pobankrutują, ziarna nikt nie bedzie chciał a co za tym idzie kazdy obsieje dla dopłat nikt zatem nie kupi nawozów ani oprysków, wiec  Azoty i Police też padną a to firmy państwowe . wiec muszą coś zrobić

obyś miał racje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

tak poboczem, @sumek666 gratuluję i życzę szczęśliwego rozwiązania czy jak to się w zwyczaju życzy

  • Thanks 1

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie chce obrażać ludzi ze ściany wschodniej  ale każdy polityk od 30 lat ma gdzieś tamte rejony kraju  ludzie tam są traktowani przez polityków jak   murzyni w afryce, czy jak się traktuje  bezdomnego na dworcu. A nie oszukujmy się 80% wartości produkcji rolnej to Wielkopolska, kujawsko- pomorskie i zachodniopomorskie. Z tego co wiem powiat średzki i jarociński maja wiecej świń niż całe podlasie   

p.s sumek również gratuluje potomka i pamiętaj ja na pepkowe zawsze  chetny)))))))

Edytowano przez kanalia36

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwdx1906    28
1 godzinę temu, GRZES1545 napisał:

Żadna bioasekuracja nie pomoże, jak macie tam już dziki zarażone to tylko dotknąć i  macie to w oborach. Ciekawe jak bedzie jak wprowadzą wam strefę i zaczna się  problemy ze sprzedażą i transportem, cena też  ze 1zl w dół jak nic poleci.

Mam strefę, póki co żółta więc luz.

Jest masa hodowców żyjących w strefie niebieskiej i jakoś żyją. Ryzyka się nie pozbędziemy, ale trzeba je w miarę możliwości niwelować.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 minuty temu, kanalia36 napisał:

Nie chce obrażać ludzi ze ściany wschodniej  ale każdy polityk od 30 lat ma gdzieś tamte rejony kraju  ludzie tam są traktowani przez polityków jak   murzyni w afryce, czy jak się traktuje  bezdomnego na dworcu. A nie oszukujmy się 80% wartości produkcji rolnej to Wielkopolska, kujawsko- pomorskie i zachodniopomorskie. Z tego co wiem powiat średzki i jarociński maja wiecej świń niż całe podlasie   

Znaczy co jak świń nie ma to murzyni ? To napisz ile mają bydła i mleka.. Też więcej jak podlaskie ? Znaczy my gorsze bo nie swiniarze tak ?.... No żeś pojechał.. 😁😁😁😁

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ogarek ze więcej świń napisałem informacyjnie.

A to że ściana wschodnia mało którego polityka obchodzi to chyba nie zaprzeczysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale co nam te polityki mogą ? I po co one? 

Przecież mamy swoich baranów w rządzie z Podlasia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Przed chwilą, ogarek napisał:

Ale co nam te polityki mogą ? I po co one? 

Przecież mamy swoich baranów w rządzie z Podlasia 

Takich jak ma Poznań ..... reprezentuje Poznań z ramienia PIS Hadwiga Emilewicz rodowita.,,,,,,,,, Krakowianka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Zapomniałeś o Lesznie. Tam też duże fermy. I dużo. 

U mnie we wsi już selekcja gospodarstw zrobioną. Tylko jeden chłopak ma maciory ale już dzisiaj zapadła decyzja. Jak się okaże, że w sąsiedniej gminie jest asf to jadą na wycieczkę. Później jeden gość ma ale tylko tuczy. Reszta albo już polikwidowała albo jest w trakcie i ma po świncekm na święta. 

Potomek jest. Potomkini też. Teraz trzecia potomkowa ;)

Możecie napisać w jaki sposób są wyznaczane strefy? @Unexpected ty pewnie orientujesz się najlepiej

Dobrze rozumiem, że 3 km od ogniska niebieska, 7 km dookoła niebieskiej jest czerwona i później żółta? Jak duża jest ona?


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaguśka    188

Obszar zapowietrzony min 3 km od ogniska zakażenia, zagrożony min 7 km od granic obszaru zapowietrzonego. Nie znalazłam nigdzie wytycznych co do określenia wielkości obszarów czerwonego, niebieskiego i żółtego. Może określą to jutro na zebraniu sztabu kryzysowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

To znalazłem na stronie: 

https://www.wetgiw.gov.pl/nadzor-weterynaryjny/asf---najczesciej-zadawane-pytania-faq

 

Jeszcze wracając do dzika. 

Dzik został potrącony przez samochód na drodze. Pobrali krew zawieźli do Puław i po 5 godzinach już był wynik? Po drugie jeżeli by nie potrącił go samochód to by żył i dalej sobie hasał w najlepsze!? 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

samochód powinni zutylizować bo miał bezpośredni kontakt z wirusem;-)

sumek widzę że Ty to masz jednak łeb,poszedłeś w pewny i całkiem przyjemny interes-gratulacje dla tatusia,no oczywiście tam mamusia też coś dorzuciła 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
7 godzin temu, sumek666 napisał:

Zapomniałeś o Lesznie. Tam też duże fermy. I dużo. 

U mnie we wsi już selekcja gospodarstw zrobioną. Tylko jeden chłopak ma maciory ale już dzisiaj zapadła decyzja. Jak się okaże, że w sąsiedniej gminie jest asf to jadą na wycieczkę. Później jeden gość ma ale tylko tuczy. Reszta albo już polikwidowała albo jest w trakcie i ma po świncekm na święta. 

Potomek jest. Potomkini też. Teraz trzecia potomkowa ;)

Możecie napisać w jaki sposób są wyznaczane strefy? @Unexpected ty pewnie orientujesz się najlepiej

Dobrze rozumiem, że 3 km od ogniska niebieska, 7 km dookoła niebieskiej jest czerwona i później żółta? Jak duża jest ona?

Dopóki nie przejdzie bezpośrednio na świnie to będzie żółta? dopiero po przejściu na trzodę pojawi się czerwona i niebieska?,jak jest inaczej niech ktoś poprawi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980

W agrobiznesie już mówili o tym przypadku, Weterynaria już się tym zajmuje wyznaczeniem stref też 😬

Chwalił sie któryś że tyle swinek na zachodzie, dużo więcej niż na wschodzie. A jaka ich część  to Polskie swinki i Polskie gospodarstwa ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

Tamten rejon to już lata 80[ok Leszna]  był na bardzo wysokim poziomie hodowli trzody wiodący w kraju,więc podejrzewam że większość dotrwała do obecnych czasów,mam znajomego wet który opiekuje się gospodarstwami liczącymi ok 300-500szt loch cykl zamknięty w ok  Leszna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwdx1906    28

Co do stref - u mnie jest żółta 50 km od ogniska (u świń) i 45 km od przypadku (u dzika). Najdalej (chyba) żółta strefa sięga do miejscowości oddalonej o 75 km od najbliższego padłego dzika i 90 km od ogniska u świń.

 

Czerwona pojawia się, jeśli występują dziki, niebieska jeśli są ogniska u świń.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583
10 godzin temu, dwdx1906 napisał:

Mam strefę, póki co żółta więc luz.

Jest masa hodowców żyjących w strefie niebieskiej i jakoś żyją. Ryzyka się nie pozbędziemy, ale trzeba je w miarę możliwości niwelować.

Koniec będzie eksportu świnek do Stanów i do Hin i koniec c hodowli w całym kraju tylko czekać jak to ogłoszą .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Hodowli nie koniec ale eksport leży i kwiczy. Chiny miały wprowadzić regionalizacje czyli była szansa ze Wielkopolska zacznie eksportować tam mięso, a przypominam w Chinach obecnie za żywiec rolnicy tam w skupach dostaja...... 18 zł!!!!! w przeliczeniu na złotówki a u nas ledwo 6 zł. A teraz d*pa blada ASF w całym kraju więc chiny już od nas nic nie wezmą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwdx1906    28
25 minut temu, galan99 napisał:

Koniec będzie eksportu świnek do Stanów i do Hin i koniec c hodowli w całym kraju tylko czekać jak to ogłoszą .

W 2018 roku (licząc importowane warchlaki) produkowaliśmy ok. 70% naszego zapotrzebowania na wieprzowinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz222
      Witam serdecznie
      Chciałbym bardzo prosić o wypełnienie mojej ankiety, która będzie podstawą do stworzenia pracy inżynierskiej. Ankieta dotyczy postępu technicznego i technologicznego w chlewniach macior w latach 2004-2012 w woj. śląskim (jednakowoż zachęcam także rolników z okolic mojego województwa). Ankieta jest przystępna, większość to pytania testowe, więc nie powinna zająć więcej niż 5-10 minut, a jest to dla mnie bardzo ważne by zebrać jak najwięcej informacji na ten temat. Każdy kto cokolwiek robił i modernizował przy swoich maciorkach niech poświęci parę minut podczas wieczornego odpoczynku i pomoże mi w stworzeniu czegoś, co może stanowić o tym jak potoczy się moja kariera w przyszłości.
      Ankieta jest w pełni anonimowa. Podaję link do niej:
       
      http://moje-ankiety....pond-43841.html
       
      Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam!!
       
      Ponawiam prośbę o Wasz udział w ankiecie
    • Przez 14tija14
      Czy ktoś współpracuje z jakąś firmą zajmującą się tuczem kontraktowym np. agri plus ?
      Chciałabym się dowiedzieć jakie trzeba spełnić warunki i czy to jest opłacalne lub przy jakiej ilości ?
    • Przez Lukasz210692
      Co sądzicie o stosowaniu żyta hybrydowego dla tuczników. W odpowiednim składzie procentowym oczywiście z innymi zbożami.
      Czy to będzie opłacalne i czy nie ucierpią na tym tuczniki.?
    • Przez TomaszWoniak
      Witam Firma Agri plus jake ma wymagania budynków poniewaz chciałbym podjąć wspołprace z ta firmą ale na poczatek chciałbym sie dowiedziec jak muszą wyglądać budynki
       
       
      prosze o pomoc
       
       
      pozdrawiam
    • Przez ZETOREXX85
      Witam.
      Wymieniam swój stary śrutownik na coś innego. Myślałem nad śrutownikiem Bąk. Zamieszczam aukcję na której można kupić nowego Bąka: http://allegro.pl/pt-nowy-srutownik-rozdrabniacz-bijakowy-talex-i5015335177.html
      Co o nim myślicie? Będę go używał do żywienia macior. Jaką wydajność ma taki Bąk? Miałem okazje zobaczyć u wujka jak on rozdrabnia.Ziarno jest dobrze zmielone                         
                                                                                                                           
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj