Polecane posty

ZELKOW    1295
Ja do leppera nic nie mam, ale nie wrzucajmy wszystkich zmarłych do jednej rubryki
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15388

A ja dziś 95 zł w lidlu zostawiłem😁

I takie spostrzeżenie mnie najszło że w Polsce nigdy dobrze nie będzie, na parkingu z 300 aut i czekaja jak ktoś wyjedzie by zaparkować, a przy kasie mało kto mniej niż 100 zostawia, przeważnie 200-300 wykładają i tak pomyśleć przez ten czas do Świąt ile kasy germański przytuli. Tak popatrzałem to mało co tam Polskiego😡

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Hmmm , Rolnik , może my we dwóch jakiego polskiego Lidla załóżmy i polską żywność tam tylko sprzedajmy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mkacper99    24

Jeśli chcecie pogadać o swoich własnych przemyśleniach politycznych czy ustrojowych to takie rzeczy w wiadomosciach prywatnych. Spotkania w WLKP się bardzo dobrze udały, łącznie 750 osób. Jutro kolejne zabranie koło Łowicza.

Apel dla wszystkich osób, którzy siedzą w domu i narzekają bo przecież nic się nie da.. w środę od 10 włączcie telewizory na jakiejkolwiek polskiej stacji publicznej czy posłuchajcie radia. Jak już to zrobicie, wróccie do tematu i powiedzcie, że jesteśmy już na straconej pozycji i nie potrafimy się jednoczyć.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5334
8 godzin temu, marekfarmer napisał:

No  właśnie nie znasz  najnowszej historii Polski.  Teraz  Polska  jest  bardziej  zadłużona  jak za Gierka   z tym że  Gierek  budował.  A rządo  od 1989 roku  aż     do 2015  roku  sprzedawali  to  co  wtedy  za te kredyty zbudowano.

i tutaj się z Tobą zgadzam z tym Gierkiem tylko jedno ale... ja bym dodał, że od 89 po dzień dzisiejszy sprzedawali, niszczyli i tylko swoje kieszenie napełniali


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Rolnik1973 napisał:

A ja dziś 95 zł w lidlu zostawiłem😁

I takie spostrzeżenie mnie najszło że w Polsce nigdy dobrze nie będzie, na parkingu z 300 aut i czekaja jak ktoś wyjedzie by zaparkować, a przy kasie mało kto mniej niż 100 zostawia, przeważnie 200-300 wykładają i tak pomyśleć przez ten czas do Świąt ile kasy germański przytuli. Tak popatrzałem to mało co tam Polskiego😡

Sami jeździcie zachodnimi ciągnikami, chodzicie do niemieckich sklepów a macie pretensje że markety kupują u swoich. Panowie dopóki nie zmieni się mentalność całego narodu to cały czas będzie tylko gorzej. Dlaczego nie pojdziecie na rynek na zakupy świąteczne? Dlaczego nie jeździcie nowym ursusem albo crystalem? Jak można oczekiwać od kogoś nie wymagajac od siebie? Dopóki nie zmieni się mentalności jaki ma cel dyskusja o historii Polski na kilka stron? Powtarzam kolejny raz że strajki rolników bo markety nie kupują ich towarów wyglądają dla reszty narodu żałośnie jak widzą jakimi markami traktorów jedziecie na protest.

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambrzwlkp1    40

Jeżeli nie zbudujemy rynku na którym to MY nie bedziemy decydowali po jakiej cenie sprzedamy ( WSZYSTKO od marchewki do dużego tłustego byka ) to 50% rolników ''odleci''  I IMPORT czegokolwiek( co uprawiane jest u nas) musi być śladowym % udziału naszej produkcji! Ostatnio czytałem komentarz ( pewnie jakiś przedsiębiorca) ,,Rolnicy to tylko czekają na dofinansowanie a jak ktos ma firme i sobie ''nie radzi'' to mu nie daja  dofinansowania tylko upada i tak powinno być z rolnikami''  NICE ten kom. strasznie smieszny. Taki przedsiębiorca to on  Decyduje po ile sprzedaje co wyprodukuje A my?? Nami manipulują SKUPY i MUSIMY sprzedać po tyle i koniec. 

Dlatego według mnie powinien być ''RYNEK'' na którym TO MY! decydujemy o cenie za którą sprzedamy ( teraz będzie na pośredników którzy będą się sprzeciwiać temu)  Oni  nie powinni wgl zarabiać łatwych Dużych pieniędzy  za to że kupią tanio bydło i sprzedadzą je drożej Bo to przez nich jest ta równia cen która się waha. Jeżeli chcą zarobić to mogą robić usługę transportu zwierząt do ubojni!!!! 

Sklep zagraniczny? Nie ma problemu udział zagranicznych produktów max do 20%  Dzięki temu nie wypierają naszych rodzimych produktów i nasza gospodarka się rozwija.

Niby proste Tylko trzeba to zrealizować.  hmm...   Da się WYBORY! PARTIA ROLNICZA

Czemu wygrało PIS wybory ( 500+) i inne bzdety a na to wszystko głosowali... ?  Ludzie ze wsi!!!

Jest NAS WIĘKSZOŚĆ !!!! te WYBORY TO PIKUŚ I wszystko możemy ZMIENIĆ ! RACZEJ ODMIENIĆ 

 KTO za?

  • Like 2

,,Jeżeli ktoś mówi Ci,
że jesteś nikim,
to wcale nie znaczy,
że on jest kimś"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambrzwlkp1    40
4 minuty temu, Bartek933 napisał:

Niestety, to jest nie realne

Proszę, uzasadnij :)


,,Jeżeli ktoś mówi Ci,
że jesteś nikim,
to wcale nie znaczy,
że on jest kimś"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Np: sklepy, nikt nie ma prawa zamykać nasz rynek przed zagranicznymi sieciami lub zamykać już istniejące lub zmuszać je do zakupu polskich produktów

A dwa że rolnicy nawet na wsi są mniejszością.

Musimy walczyc o realne rozwiązania


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja mam takie przemyślenia punkt widzenia zależy od punktu siedzenia nasze interesy są różne rolnictwo to nie budżetówka że wszyscy maja jeden cel na dziś  są tragiczne ceny skupu trzody kto z producentów zbóż sprzeda Ci taniej bo nie masz zczego dołożyć? Każdy trzyma i krzyczy że lada moment 1000 zł będzie a hodowca trzody będzie kwiczał i płacił z takim podejściem jedności nie stworzymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, bambrzwlkp1 napisał:

Jeżeli nie zbudujemy rynku na którym to MY nie bedziemy decydowali po jakiej cenie sprzedamy ( WSZYSTKO od marchewki do dużego tłustego byka ) to 50% rolników ''odleci''  I IMPORT czegokolwiek( co uprawiane jest u nas) musi być śladowym % udziału naszej produkcji! Ostatnio czytałem komentarz ( pewnie jakiś przedsiębiorca) ,,Rolnicy to tylko czekają na dofinansowanie a jak ktos ma firme i sobie ''nie radzi'' to mu nie daja  dofinansowania tylko upada i tak powinno być z rolnikami''  NICE ten kom. strasznie smieszny. Taki przedsiębiorca to on  Decyduje po ile sprzedaje co wyprodukuje A my?? Nami manipulują SKUPY i MUSIMY sprzedać po tyle i koniec. 

Dlatego według mnie powinien być ''RYNEK'' na którym TO MY! decydujemy o cenie za którą sprzedamy ( teraz będzie na pośredników którzy będą się sprzeciwiać temu)  Oni  nie powinni wgl zarabiać łatwych Dużych pieniędzy  za to że kupią tanio bydło i sprzedadzą je drożej Bo to przez nich jest ta równia cen która się waha. Jeżeli chcą zarobić to mogą robić usługę transportu zwierząt do ubojni!!!! 

Sklep zagraniczny? Nie ma problemu udział zagranicznych produktów max do 20%  Dzięki temu nie wypierają naszych rodzimych produktów i nasza gospodarka się rozwija.

Niby proste Tylko trzeba to zrealizować.  hmm...   Da się WYBORY! PARTIA ROLNICZA

Czemu wygrało PIS wybory ( 500+) i inne bzdety a na to wszystko głosowali... ?  Ludzie ze wsi!!!

Jest NAS WIĘKSZOŚĆ !!!! te WYBORY TO PIKUŚ I wszystko możemy ZMIENIĆ ! RACZEJ ODMIENIĆ 

 KTO za?

 

3 godziny temu, bambrzwlkp1 napisał:

Proszę, uzasadnij :)

Czy ty się dobrze czujesz? Blokada zagranicznych produktów czy samo ograniczanie do 20% w asortymencie sklepów jest prawnie nie możliwe, było się nie pchać do UE.

 

Po za tym nikt ci nie broni zostać pośrednikiem.

Albo jakim innym przedsiębiorcą który będzie dyktował stawki. haha śmieszny, śmieszek z ciebie który nie ogarnia absolutnie nic. xD

Nie ma się co dziwić że wieś leży i kwiczy skoro ma reprezentantów na twoim poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Dziś w radiu słyszałem że minister podobno ma się zabrać a raczej zlecić szczegółowe kontrole mięsa i zwierząt wwożonych do kraju. Ktoś coś wie na ten temat?


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Po spotkaniu z rolnikami z Piotrkowa Trybunalskiego taki pomysł powstał. Ale jak z praktyką to czas pokaże... 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Dobrze by było, robić maksymalnie tyle na ile pozwala prawo czy tam inne obowiązujące w EU. ASF wystąpił w Belgii więc możemy podejrzewać i mieć obawy


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambrzwlkp1    40
13 minut temu, damianzbr napisał:

 

Czy ty się d.obrze czujesz? Blokada zagranicznych produktów czy samo ograniczanie do 20% w asortymencie sklepów jest prawnie nie możliwe, było się nie pchać do UE.

 

Po za tym nikt ci nie broni zostać pośrednikiem.

Albo jakim innym przedsiębiorcą który będzie dyktował stawki. haha śmieszny, śmieszek z ciebie który nie ogarnia absolutnie nic. xD

Nie ma się co dziwić że wieś leży i kwiczy skoro ma reprezentantów na twoim poziomie.

Masz jakiś problem ? Chetnie porozmawialbym z Tb na zywo "typie"  Obrazasz ludzi od jakis chorych I sam pokazujesz niski poziom. 

A po drugie znalazľ sie obronca przedsiebiorcow Haha..... wiedxialem Ze ktorys Sie odezwie

Edytowano przez bambrzwlkp1
  • Thanks 1

,,Jeżeli ktoś mówi Ci,
że jesteś nikim,
to wcale nie znaczy,
że on jest kimś"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczepanitoo    199
Miejmy nadzieję, że będą kontrole mięsa, a nie dokumentów 😐 Bo jak wiadomo różnie to jest. Wiem co nieco bo mam znajomych w transporcie:-\ Przecież podczas afery z fipronilem jaja zdrowe z Polski były wywożone na zachód a na to miejsce przyjeżdżały skażone 😐
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@bambrzwlkp1

Jeśli ktoś uważa że kraj PL jako członek UE może od tak sobie wprowadzić ograniczenia co do kraju pochodzenia asortymentu na pułkach sklepowych to mamy do czynienia albo z dzieciakiem, albo z dorosłym o niskim poziomem wiedzy na temat otaczającym go świata i panującego prawa.

Więc nikogo nie obrażam lecz stwierdzam fakty.

A po drugie rolnik także jest przedsiębiorcą. Z własnego doświadczenia znam sytuację jednych jak o drugich. Śmiech mnie ogarnia gdy słyszę te teorie na temat pośredników którzy zbijają kokosy.

Dlaczego sam nie zostaniesz przedsiębiorcą pośrednikiem, przecież to takie ,,łatwe Duże pieniądze,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambrzwlkp1    40

Drodzy Panstwo I wlasnie tak jest. Jeden drugiego by tylko zjadł I zabrał mu wszystko. Aby ten drugi został z niczym. 

 

Dlatego z takim podejsciem tych osób nie da sie nic zrobic samemu. :)


,,Jeżeli ktoś mówi Ci,
że jesteś nikim,
to wcale nie znaczy,
że on jest kimś"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Normalnie ignorant hipokryta.

Sam chciałby zniszczyć pośredników:

,,pośredników którzy będą się sprzeciwiać temu)  Oni  nie powinni wgl zarabiać łatwych Dużych pieniędzy  za to że kupią tanio bydło i sprzedadzą je drożej,,

 

a później wytyka że:

,,Jeden drugiego by tylko zjadł I zabrał mu wszystko. Aby ten drugi został z niczym,,

 

On trolluje i udaje czy, serio taki bystrzak?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029
34 minuty temu, damianzbr napisał:

Normalnie ignorant hipokryta.

Sam chciałby zniszczyć pośredników:

,,pośredników którzy będą się sprzeciwiać temu)  Oni  nie powinni wgl zarabiać łatwych Dużych pieniędzy  za to że kupią tanio bydło i sprzedadzą je drożej,,

 

a później wytyka że:

,,Jeden drugiego by tylko zjadł I zabrał mu wszystko. Aby ten drugi został z niczym,,

 

On trolluje i udaje czy, serio taki bystrzak?

 

Jesteś pośrednikiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez extrabyk
      Oto kolejny przykład jak świat polityki i biznesu potrafi zarobić na czyimś nieszczęściu. Tu akurat zabłysnęli politycy PISu ale prawda jest taka,że takie "kwiatki" rosną podczas panowania każdej opcji politycznej i w każdym kraju z tą różnicą, że w większości krajów sprawa ucicha i prawie nikt nie jest pociągany do odpowiedzialności a jest kilka takich państw gdzie za takie coś jest "czapa"...no cóż co kraj to obyczaj
      Co do samej sytuacji to ciekaw jestem Waszych opinii...dyskusja ma szansę być ciekawa i burzliwa
      https://wiadomosci.wp.pl/wyszla-na-jaw-tajemnica-jurgiela-i-swinskiego-lobby-tak-wygladaja-konserwy-z-asf-6269066281588353a
    • Przez agroRolniTV
      Witam.
      Kolega będzie sprzedawał prasę Claas Variant 360RC z 2012 roku i nie jest do końca pewny za ile wystawić.
      Tą belarką zrobił około 20tys. bel
      Może znajdzie się ktoś kto się zna i wyceni taką prasę, mniej więcej.
      Z góry dzięki, pozdrawiam
       

    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj