bizonzo56

Jaki ciągnik wybrać do 30000zł

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bizonzo56    0

Chciał bym żeby ktoś mi  doradził jaki ciągnik wybrać do 30000 zł .Ciągnik może być do 100 koni . Moje warunki to żeby ciągnik nie palił nie wiadomo,  ile żeby części były wmiare tanie i dostępne . Najlepiej żeby się nadawał do trudnych prac polowych a i żeby był dobry do tura. Doradźcie jaki ciągnik był by dobry i wmiare spełniał moje wymagania.

Edytowano przez bizonzo56

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizonzo56    0

Do 30000zł interesuje minie nie więcej. I tak jak w zapytaniu  jaki  to ciągnik i czy się opłaca  

 

Edytowano przez bizonzo56

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

Ma być tani, ma mieć tanie części, ma mało palić, ma się nadawać do ciężkich prac, ma się też nadawać do tura. No i ma się opłacać.. Ehh

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16861
jesli chcesz spelnic WSZYSTKIE warunki opisane powyzej to dorzuc jedno zero i kup kilka traktorow. jeden bedzie tani w czesciach, drugi bedzie ok do tura, nastepny bedzie malo palil...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

Mój stolarz w takich przypadkach  mówi tak-robię ładnie robię tanio,robię na czas-wybierz jedno bo wszystkiego sie nie da 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Jak ktos wczesniej napisal ferdek 690 a jeszcze lepszy bedzie jakis fiat typu 780 880. Spokoj ie kupisz do 30 kola tyle ze z blacharka do remo tu ale mechanicznie to ciagniki nie do zdarcia duzo trwalsze od masseya.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtas974    74
Najprostszym i najoszczędniejszych z tego przedziału będzie myślę że MTZ, bardzo prosty w budowie, silnik nie do zajechania i dużo mniej pali niż zetory/ursus, części drogie nie są i w miarę dostępne. Przy prawidłowej eksploatacji ciagnk długo pochodzi. Warto pomyśleć nad MTZ 82TS. Jedyne wady ruskich to hydraulika i skrzynia, ale wszystko do ogarniecia. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084
2 godziny temu, heniek36 napisał:

c-330 z turbo i z przednim napędem 

i dwa koguty


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Fiat odpada w przedbiegach bo ma być dobry dostęp do części a skoro marka już nie istnieje to znaczy że takowego nie ma To samo z renault, hurliman, ford  i inne wynalazki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Nic bardziej mylnego.

Każda część do Forda czy Fiata dostaniesz u dilera New Holland. 

Każda część do Hurlimanna dostaniesz w Deutz Fahr, Same lub Lamborghini.

Każda część do Renault dostaniesz w Claasie. 

Jeszcze jakieś propozycje masz?


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

@sumek666 Wiem że dealerzy prowadzą sprzedaż tych części jednak sa to zwykle części eksploatacyjne  Spotkałem się z tym że sprzedawca powiedział wyraźnie że nie chce mu się szukać części mechanicznych (koła zebate do skrzyni biegów) po starych katalogach i generalnie ma gdzieś stare złomy O serwisie takiego powiedzmy deutz'a serii DX z lat '80 tez nie chciał nawet słyszeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Poza tym dużo częsci mechanicznych do starych maszyn juz nie jest dostępne nawet w serwisach autoryzowanych  więc nie piszcie że jest tak kolorowo z dostepem do częsci i że nie mam wiedzy bo akurat wiedzy przez lata sie trochę uzbierało Prawda jest taka że każda poważna awaria starego traktora to albo naprawa okazuje sie niemożliwa ze względu na brak części albo nieopłacalna ze względu na cene części

Edytowano przez Karol445

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16861

nie masz jednak do kona racji. nie dalej jak 2 lata wstecz szukalismy walu korbowego do ciagnika z 1981 roku. nigdzie nie szlo go dostac, a w fabryce u producenta ciagnika prosze bardzo. za miesiac od zamowienia bylby u mnie. nie mieli na stanie zapasu, ale mogli go wyprodukowac wg swoich danych katalogowych. koszt bagatela 15000zl. szanujacy sie producent nie zostawi klienta w potrzebie nawet po 50 latach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

15000 za wał do tego panewki, zwykle pompa oleju, zwykle tuleje też już do przebicia To ile to wyjdzie a ile jest warty cały ciagnik ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj