Polecane posty

pulek227    0

Witam,

mam problem.

Zniknely dwa biegi w MF 6480

Sytuacja wygladala tak ze wszystko bylo ok.

Zaoralem 1 ha na pierwszym biegu.

chcac pojechac do domu 1 dziala 2 dziala natomiast nie ma 3 i 4 biegu. pol biegi dzialaja.

skrzynia danashift. brakuje 2 najwyzsych biegow mechanicznych.

co moze byc przyczyna?

Edytowano przez pulek227

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

złamane widły


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek2201    51

a czy tam biegi nie są czasem na lince? mam renault Ares na skrzyni MF i też nie miałem 1 i 2. zerwała mi się jedna z dwóch linek od biegów. biegi 1 i 2 działają na jednej lince a 3 i 4 na drugiej. mogła ci się zerwać lub poprostu zaciac. Chyba że to jakiś nowszy model MF to się nie wtrącam bo się nie znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pulek227    0

Wydaje mi się że linki obie chodzą dobrze jak ruszam lewarkiem  zmiany biegow. 

Pytanie do Mariusza ile mniej więcej taki remont u Ciebie kosztuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

tam jest 2 linki ale jedna odpowiada za ruch jałowy czyli luz a druga za biegi, więc jak coś to pękła lub spadła ta od "luzu". bo jak by pękła ta od biegów to wcale by nie było 4 biegów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

No ale to chyba sprawdził ? tak jak pisze, poza tym jak się linka zerwie to dźwignia lat jak chce wiec raczej jest to bez problemu wyczuwalne, chociaż jest to jedna z możliwości. koszt to zależy, jak wyjdą bez rozbierania całej skrzyni to kilka set zł jak inaczej to będziemy rozmawiać


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

nie wiem czy wkładał głowię za schodki z prawej strony i patrzył czy na pewno się nie zerwała linka, albo tam też jest takie jarzmo co obraca wałeczkiem zakontrowane srubeczką i może się srubeczka wykręciła, albo pękła. Warto głowę tam wsadzić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12380

Uziu  ma rację najpierw sprawdź mocowania linek, może sam ogarniesz temat. Kolega miał ten sam problem w deutz k110. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pulek227    0

Sprawdzałem mocowania linek zarówno przy lewarku jak i za schodkami.  Wszystko jest ok.

A jeśli chodzi o 60 to mam 2 to trzeciej kupował nie będę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KamilStachurski
      Witam. Mam problem ze skrzynia 32x32 w massey 3050. Chodzi o to że jak przełącze na żólwia I wbije jaki kolwiek bieg to jest zgrzyt nie ważne czy A czy B przód czy tył. Na zającu jest wszystko okej wszystkie biegi działają tak jak powinny. W czym może tkwić problem? Szczerze mówiąc używam tylko zająca nie ma okazji przechodzić na żółwie Ale jednak siedzi w głowie to że coś tam nie gra w tej skrzyni.
    • Przez Rafał11
      Witam, mam takie pytanie jestem młodym rolnikiem i jeszcze nie mam doświadczenia w obsłudze kombajnu i chciałbym się dowiedzieć czy da się sprawdzić stan skrzyni biegów bez rozbierania. Wiem jakie te skrzynie są w bizonie  i chciałbym sprawdzić czy w trakcie żniw się nie rozsypie. Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez raszpl
      Witam, mam problem z MF 3060, a mianowicie chodzi o cisnienie oleju. Od jakiegos czasu zaświeca mi sie kontrolka " cisnienia oleju" a co za tym idzie, przedni napęd sam sie włącza. Robi sie tak podczas zdjecia nogi z gazu. Obawiam sie że czeka mnie wymiana pompy hydraulicznej. Przyczyną zapewne była duza ilosc opiłków metalu która pojawila sie z hamulcow w ktorych wytarly sie okladziny i co za tym idzie metal ocieral o metal. Mógłby mi ktos dać jakies rady, wskazowki co sprawdzić zeby upewnic sie cos mu dolega albo co mnie czeka z jego przyszłością?
      Z góry dzieki za odpowiedzi.
    • Przez zetor7352
      Witam.mam problem z zalaczeniem mlocarni w jd 2058 hillmaster.zalacza wtedy tylko kiedy np.trzyma sie podnoszenie hederu i zalacza zawor przelewowy.cisnienia na pompach ok pomierzone.cisnienie na zaworze redukcyjnym tez ok.jaka moze byc przyczyna? Ktos cos.z gory dzieki
       
    • Przez sznajdik
      Zagadka dla wtajemniczonych bardziej niż ja, cały czas wysiada mi jedna sekcja pompy od hydrauliki coś jest nie halo skoro tak się dzieje tylko co i gdzie tego szukać? Dodam że do oleju zastrzeżeń mieć nie mogę bo go przejrzałem zarówno dno skrzyni pod kątem czystości obejrzane a wspomaganie osłabło po 10 miesiącach od założenia pompy (w tym zimą ciągnik prawie nie używany stał) hydraulika zewnętrzna bez zarzutu. Pompa wyjęta pojedzie do reklamacji żeby poznać opinię zakładu, gdzie szukać przyczyny? co męczy tak tę pompę że ta sekcja zdycha?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj