Polecane posty

raszpl    6

Witam, mam problem z MF 3060, a mianowicie chodzi o cisnienie oleju. Od jakiegos czasu zaświeca mi sie kontrolka " cisnienia oleju" a co za tym idzie, przedni napęd sam sie włącza. Robi sie tak podczas zdjecia nogi z gazu. Obawiam sie że czeka mnie wymiana pompy hydraulicznej. Przyczyną zapewne była duza ilosc opiłków metalu która pojawila sie z hamulcow w ktorych wytarly sie okladziny i co za tym idzie metal ocieral o metal. Mógłby mi ktos dać jakies rady, wskazowki co sprawdzić zeby upewnic sie cos mu dolega albo co mnie czeka z jego przyszłością?

Z góry dzieki za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raszpl    6

Przed wymiana hamulców, oleju i filtrów tez, caly czas elektrozawory sie zacinaly i biegi świrowały. Teraz mam problem z wlaczajacym sie przez spadek cisnienia oleju przednim napedem. W sumie nie wiem czy to moze być przyczyna tego ale przyspieszsacz rowniez mi nie dziala. Po renoncie jakis czas dzialal az do mometu gdy wystapil problem z cisbieniem

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raszpl    6
4 minuty temu, witejus napisał:

raszpl kawa na ławę,@maciej2013 radzi Tobie byś szybko sprzedał traktor czyli żebyś zaraźił (jak zaraza) natępnego

zrozumiał?

Rozumiem, ale w tym celu pisze tu zeby dostac jakies wskazowki, rady co z tym moim problemem zrobić. Po za tym za duzo juz do niego dolozylem zeby go sprzedac za grosze, bo od razu widac ze na wstepie trzeba do niego dolozyc. 

1 godzinę temu, maciej2013 napisał:

witam miałem ten model i ten sam problem po wymianie pompy i wymianie oleju problem wrócił po miesiącu następnym podejściem była kolejna pompa i płukanie skrzyni opilki cały czas się skas brały wszystko zaczęło się psuć zacinac po kolei polbiegi podnośnik moja rada sprzedaj to jak najszybszej

Czy moglbys dokladbie opisac jak do tego wszytskiego doszlo, co bylo przyczyna i jakie podejmowałes kroki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8516

no niestety rada jest chyba tylko jedna dokładnie wypłukać skrzynię z opiłków i całą hydraulikę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raszpl    6
29 minut temu, witejus napisał:

no niestety rada jest chyba tylko jedna dokładnie wypłukać skrzynię z opiłków i całą hydraulikę

No to mechanik ktory robil mi te hamulce moglby tego nie zrobic i liczyc na to ze te resztki opilkow wylapie filtr? 

Myslalem ze przy tego typu awari to jest oczywistość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8516

raczej na pewno nie robił bo to masę roboty,a więcej na ten temat będzie wiedział @lukbold bo on ma fergusona lub miał

i kiedyś coś pisał o płukaniu skrzyni

przypomniało mi się że ktoś pisał chyba w temacie Renault że położył dwa magnesy z głośników na dnie skrzyni biegów co wydaje się niegłupim pomysłem bo wyłapuje stalowe opiłki

Edytowano przez witejus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raszpl    6

Mam rozumiec ze ten filtr powinien pasowac i zadnych szkod nie narobi? Jeali by to pomoglo to kupil bym tylko po to zeby jeszcze lepiej oczyscic ten olej. W przeciagu kilku miesięcy dwa razy wymienialem olej w skrzyni i trzy razy filtr tak ze jest w stanie zrobic prawie wszystko zeby doprowadzic Ferdka do porzadku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppiotr    55

Ja mam założony taki tylko innej firmy, najlepiej sprawdz przed kupnem czy w środku jest papierowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabaz    98

A mnie uczyli że papierowy to do dupska bo za mały przepływ i kontrolka ciśnienia świeci i żeby kupować siatkowy filtr bo tak nie blokuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raszpl    6

Jesli by cos to dalo, to nawet zalozyl bym go tylko po to zeby wylapac opiłki i zmienil bym go na normalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Ja mając opiłki z hamulców posadziłem chyba ze 3 pompy przy tym 3 wymiany oleju raz sam myłem później wymył mi go mechanik i po pewnym czasie znów ja go myłem tak profilaktycznie przy okazji naprawy jednej usterki. Musisz zdjąć wszystkie 3 dekle ze skrzyni oczywiście spuścić olej wcześniej zdejmujesz ten dekiel z korkiem wlewu oleju i pod spodem pod przystawką przedniego napędu. Ropownica do ręki i jazda myjesz od tyłu w kierunku przodu,najbardziej skupiając się na umyciu miejsca pod blachą gdzie jest rura ssawna. Pamiętaj też że są 2 korki spustu oleju i że okolice drugiego spustu oleju też trzeba wymyć żeby wypłynęło tamtędy część opiłków bo one nie pójdą w kierunku tyłowi bo jest tam próg. Poza tym chłodnica oleju do przepłukania i wydmuchać stary olej z przewodów. Po drodze wypadało by jeszcze wyczyścić trojdział. Tak w skrócie tyle. Dobra rada jak już ogarniesz to wszystko załóż tanią pompę hydrauliki i nie kupuj jakiegoś drogiego oleju bo znając życie powtórzysz całą operację bo nie umyjesz tak dokładnie jak się należy nie robiąc tego wcześniej i pompa znów padnie a szkoda kasy a olej może znajomi czy rodzina ma z jakiegoś lepszego zachodniego ciągnika z wymiany to proponował bym na dzień zalać pojeździć i spuścić i dopiero zalać jakiś nowy. Tyle ode mnie powodzenia ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raszpl    6

Dzieki za instrukcje, w sumie to nie wyglada jakos na bardzo skomplikowane, lecz dla kogos kto nigdy nie grzebal przy tego typu traktorach moze przybieac wiecej szkud niz porzytku, wiec moje pytanie do Ciebie, w jakim przedziale cebowym moze wynieść mnie takie czyszczenie jesli wynajme mechanika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raszpl    6

Jak narazie usterka czyli kontrolka cisnienie i samodzielne załączanie przedniego napedu zniknęło. Zacial sie elektrozawor od przyspieszacza, po przeczyszczwniu go dolegliwosci zniknęły. Moglby mi ktos to wyjasnic w jaki sposob to wszystko mialo miejsce ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

ja bym się nie cieszył... bo jeśli przy włączonym przyśpieszaczu jest taki przeciek, że aż ginie ciśnienie oleju to masz to do remontu... kwestia rozległości uszkodzeń. no ale bez tego też można jechać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raszpl    6

Czyli jesli bez używania przyspieszacza wszytsko bedzie dzialac jak nalezy to nie mam co sie martwic? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573
6 godzin temu, raszpl napisał:

Dzieki za instrukcje, w sumie to nie wyglada jakos na bardzo skomplikowane, lecz dla kogos kto nigdy nie grzebal przy tego typu traktorach moze przybieac wiecej szkud niz porzytku, wiec moje pytanie do Ciebie, w jakim przedziale cebowym moze wynieść mnie takie czyszczenie jesli wynajme mechanika?

Mi jak Mariusz robił czyli pompa wymiana i mycie układu to chyba 2400 mnie to kosztowało tylko że on swoją pompę dawał gdzie on tam kupuje a ja je taniej kupuję osobiście jak se zmieniam i też bosch tylko inne źródło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raszpl    6
Dnia 1.05.2019 o 17:14, lukbold napisał:

będzie działać o ile skrzynia czysta

To ze elektrozawor moze sie przyciac to mam tego świadomość, ale nie spowoduje to jakiejś inne awari jeśli narazie nic z tym nie bede robił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raszpl    6

Jednak chyba bedzie konieczny ten remont bo cos wolno twardnieje sprzęgło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrewk
      Witam, do sprzedania instrukcja obsługi do traktorów Massey Ferguson 6110 - 6190 w języku polskim. Gratis dla kupującego dorzucam instrukcję napraw do powyższych modeli w formie pdf (ang).
       
      Cena 70zł + wysyłka
       
      Chęć zakupu kierujcie wysyłając mi wiadomość
       
      Pozdro
       
       


       
      ______________________________________________________________________________________________________________________________
      http://www.traktorpedia.pl - dane techniczne ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych oraz ładowarek teleskopowych.

    • Przez karolox
      Witam, od pewnego czasu nie działa mi ogrzewanie w ciągniku massey ferrguson 3635 2013r. Przyjechał serwisant, i powiedział że trzeba zaworek wymienić co otwiera żeby płyn mógł iść na nagrzewnicę, (u góry w dachu) . Wymontowałem go, wymieniłem, i nadal nic, jak nie grzeje tak nie grzeje. Płyn ciągle uzupełniony do maksimum, dodam, że po zdjęciu węzy przy nagrzewnicy u góry wyleci z węza może kieliszek płynu, może nawet nie, i stąd moje pytanie, co może być powodem? Może miał ktoś już taki przypadek? Czy możliwe ze pompa nie daje ciśnienia żeby płyn mógł iść do nagrzewnicy do góry w dachu? Serwis nie umie pomóc, bądz nie chce, ręce opadają, zima jest a ogrzewania brak. Dodam, gdy ciągnik jest nagrzany prawidłowo. Możliiwe że są jakieś zaworki gdzieś, co nie przepuszczają płynu na nagrzewnicę? jeśli są, i ktoś miał taki problem, proszę o podpowiedz, z góry dziękuję  
    • Przez andrewk
      Do sprzedania posiadam instrukcję do MF 6110 - 6190. Kupiona za dużo wyższą kwotę, przeczytana i odłożona. Stan jak NOWY. Cena 40zł + 15zł wysyłka. Dla agrofotowiczów równe 50zł.
      Link do aukcji : http://allegro.pl/massey-ferguson-instrukcja-obslugi-6110-6190-i7145241669.html
      AgroDane - Dane techniczne maszyn rolniczych
      AgriDane - Specs of agricultural machinery
      AgriDaten – Technische daten von landmaschinen
      AgriSpec – Technische gegevens voor
      AgriDatos – Datos técnicos de maquinaria agrícola
      AgriDonnées – Données techniques des machines agricoles
      AgriDati – Dati tecnici per macchine agricole
      АгроДанные — Tехнические данные сельскохозяйственной машин
    • Przez aga19892010
      Może ktoś z was wymieniał lub wie jak to zrobić-muszę wymienić rewers w mf 8140 ?nadmienię,że nie jeździ do przodu ,tylko wstecz-kupiłem uszkodzony -proszę o podpowiedzi ale tylko osób które naprawdę coś wiedzą a nie tylko domniemają,z góry dziękuje
    • Przez Radosław142
      Witam. Kupiłem ciagnik na wiosnę. Jest on z 2008r ma teraz obecnie 6tys mth. Wszystko było okej przez dłuzszy czas. Szarpać zaczął przy pracy z ładowaczem, zrobiło się to nagle. Ciągnik szarpie jedynie do przodu ze sprzegłem jak i bez. Zaczeła się rowniez zapalać kontrolka od ciśnienia oleju w skrzyni ale to jedynie po dłuzszej pracy gdy sie olej rozgrzał. Kontrolka gasła gdy sie ciagnikiem zachamowało. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj