kristofus

CEREA - Prowadzenie równoległe (DIY czyli trochę "zrób to sam")

Polecane posty

Bogdan0077    1

@Rowan
Skąd wytrzasnąć takie piękne koła zębate, zarówno duże jak i małe. I jaki to silnik? Mógłbyś wskazać gdzie zakupić takie cuda? Zależy mi na samym silniku i kołach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    226

Koła trzeba wydrukować na 3D. Moge za 4 stowki załatwic. A silnik na allegro kupowalem. To jest 500obr/min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan0077    1
Napisano (edytowany)
2 godziny temu, Rowan napisał:

Koła trzeba wydrukować na 3D. Moge za 4 stowki załatwic. A silnik na allegro kupowalem. To jest 500obr/min.

W takiej sytuacji dużo taniej kupić w rolniczym jakąś pare kół z siewnika czy czegoś podobnego i tokarka + wiertarka zrobią swoje. 

Ewentualnie drukarkę 3D, bo za ~1000 zł kupisz coś sensownego dla amatora, 3 pary kól i się zwróci ;D

Jakiej mocy jest ten silnik? 

Edytowano przez Bogdan0077

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    226

Co kto woli 😉 

Każdy chce zarobic 😀

Nie pamiętam jakiej jest mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3888

Wydruk i drukarka to pikus - ale skądś trzeba mieć projekt tego elementu do wydruku.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan0077    1
1 godzinę temu, yacenty napisał:

Wydruk i drukarka to pikus - ale skądś trzeba mieć projekt tego elementu do wydruku.

To akurat nie problem, z zawodu jestem informatykiem i rozumiem modelowanie 3D, itp. Nie lubię, ale w ostateczności bym zrobił...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3888

Oczywiście to nie jest problem, ale jak nie masz konkretnego modelu to musisz się bawić, robić kilka podejść, poprawek. tracisz na to czas i pieniądze. Czasem lepiej to po prostu kupić za te 400 czy 500 zł.

Szwagier też modelował ułamany plastik do kuchenki elektrycznej Zelmera, który wyszedł z produkcji. Pierdzielił się z tym tydzień czasu, za trzecim czy czwartym podejściem wydrukował uchwyt i kuchenka działa już 7 lat od tej awarii. Da się, tylko trzeba zainwestować czas i trochę pieniędzy. Czasem lepiej w tym czasie zrobić na czym się znasz na codzien i zarobić 3x tyle co kosztuje ten uchwyt, który byś wydrukował. To nie są przecież kosmiczne rzeczy.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan0077    1

Oczywiście, tylko te 4 podejścia, które zmarnował rzutują na to, że w przyszłości będzie to jedno, może dwa podejścia, bo już się nauczył jak się to przenosi na rzeczywistość. Argument jest bardzo dobry, że można zarobić w tym czasie więcej i wyjdziesz na tym lepiej, ale jak robi się często takie rzeczy DIY, to doświadczenie zdobyte przy takim prostym czymś może być bezcenne. A w końcu trafi sie projekt, gdzie nie da się czegoś kupić i umiejętność drukowania jest wtedy pomocna. Zdarzają sie nietypowe maszyny, urządzenia, itd. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    226

Myśle, że gdybym nie napisał o drukowaniu 3D, tylko powiedział „w tym i tym sklepie za 399zł”, to byś po prostu je kupił a nie dywagował teraz w tym temacie 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Żeby napić siep[iwa nie trzeba kupować browaru. Takie jest moje zdanie, że jak coś potrzebujesz bardzo sporadycznie to lepiej wynająć. 

Dlatego nie mam kombajnu do buraków, a  znam takich co mają dwurzędowe i najmowanym kopią ładnych parę lat, I wielu innych maszyn. 

Może do tygodnia będę miał założoną te prowadzenia za 13 netto. Plus montaż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez niudizajn
      Mam problem w postaci łak na torfie. Zrobiłem rok temu renowacje 2,5 ha takich łąk (Roundup + Orka) poczym zasiałem trawę i co sie okazało??? Na trawe było za sucho a na gwiazdnice pospolitą nie. Więc w tym roku na wiosne ponownie Roundup + agregat uprawowy i siew. Trawa urosła tylko tam gdzie torf był "rozcienczony" ze zwykły piaskiem (taki teren u mnie jest) , a gdzie jest sam torf to tawy jest 50/50 z chwastami. Co robić??? Dodam tylko ze odczyn ziemi jest na poziomie 6,5.
    • Przez lemysz1
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć czegoś więcej na ten temat. Kursy te mają niby zastąpić szkoły dla dorosłych w tym także na kierunkach rolniczych.
       
      Jak ma się wykształcenie zdobyte poprzez taki kurs a wymagania do otrzymania środków z unijnej kasy.
    • Przez bekba
      Witam
       
      Piszę w związku z sygnałem który dostałem od znajomego. Otóż ów znajomy zasygnalizowal mi ze w firmie z tematu kradną mleko!!! Zbiorniki starszej generacji(taki jak moj) nie posiadaja wyświetlacza i trzeba mierzyc poziom mleka manualnie(jak mleko sie ustanie i jest schlodzone) toteż nie mieżyliśmy poziomu mleka ufając w uczciwość kierowcy. Jakież było nasze zdziwienie gdy zadzwonił znajomy i zmierzyliśmy poziom mleka a na kwicie z dostawy było 150 litrów mniej!!! Nikt by nie robił afery o 10 litrów. Jest to proceder uprawiany przez kierowców ponieważ jest to WYNAJĘTA FIRMA PRZEWOZOWA. Mleko dopisują nieuczciwym rolnikom i dzielą sie zyskiem. W moim przypadku to jest strata bagatela 3tys zł/mieciąc. Najgorsze jest to że nie ma tego jak udowodnic bo kierowca wyprze sie ze zrobił to jednorazowo. u nas pomiar nie zgadzał sie za każdym razem odkąd dowiedzielismy sie o sprawie w koncu nakryliśmy go na gorącym uczynku jak przelewał mleko. i przelał nam spowrotem. ale nie ma żadnej gwarancji że proceder sie nie powtórzy. Kierowca wzruszal tylko ramionami. Nadmieniam ze w poprzedniej mleczarni nikomu nawet do glowy nie przyszlo by zeby robic takie rzeczy.....Alarmuje że jest taki problem. Piszcie czy też spotkaliście sie z tym problemem i jaki macie pomysł zeby zlikwidowac ten proceder....
    • Przez ema
      Witam, posiadam wykształcenie rolnicze. W tym momencie nie posiadam gospodarstwa, pracuję w handlu tak się po prostu złożyło z czegoś trzeba żyć. W domu posiadaliśmy parę lat temu małe gospodarstwo 2ha klasa ziemi 3, aktualnie w dzierżawie. Od dziecka interesowałem się wszystkim związanym z rolnictwem, pomagałem wujowi powadzić gospodarstwo 12 hektarowe, klasa ziemi 5-6 . Otóż teraz pojawiła się szansa przejęcia tego gospodarstwa przeze mnie. Problem polega na tym że przez ostatnie parę lat gospodarstwo pod*padło, nie prowadzona jest żadna produkcja zwierzęca wyłącznie zboża. Chce zaryzykować i rozpocząć gospodarzenie. Chciał bym hodować tuczniki oraz bydło mięsne dodatkowo jakaś produkcja roślinna. Wiadomo w wizji jest powiększenie areału. Z maszyn to oczywiście c-330 oraz podstawowe maszyny. Jest ogrom pracy do zrobienia ale myślę że w przyszłości by się to opłaciło. Piszę tutaj ponieważ chcę poznać wasze opinie drodzy forumowicze. Będą mi bardzo pomocne. Mam mieszane podejście do tego z jednej strony mam pewien stały zarobek w handlu z drugiej chciałbym też jakoś spróbować chociaż zadziałać rolnictwie. Pozdrawiam wszystkich i czekam na wyczerpujące odpowiedzi.
    • Przez czvb22
      Witam, przymieżam się do zakupu kilku maszyn ( opryskiwacz, agregat uprawowo siewny , rozsiewacz do nawozów) i interesuje mnie wspolny komputer do sterowania tymi maszynam w standardzie ISOBUS. Mój ciągnik nie obsługuje ISOBUS dlatego poszukuje wspólnego terminala pod te wszystkie maszyny.
       
      Z tego co mi wiadomo opryskiwacze firmy Agrio Puma/Napa (jeszcze nie zdecydowałem który chciałbym zakupić), moga być obsługiwane przez takie oto terminal http://agrio.com.pl/elektronika-me 
       
      Podobnie jest z horsch pronto 3 i z rozsiewaczem kuhn/rauch axis 30.2 http://www.kuhn.com.pl/internet/webpl.nsf/0/9B0644940E82F08EC1257C910049B1D2
       
      Zauważyłem, że Ci wszyscy producenci korzystaja z komputerow muller elektronilk i np. model COMFORT TERMINAL jest w ofercie każdego z nich wiec na chłopski rozum wszystko powinno pasować. 
       
      Moje pytanie jest nastepujące czy ktoś używa takich rozwiazań i ma z nimi doświadczenie. Czy aby napewno to wszystko współgra ze sobą tak jak powinno. Z definicji ISOBUS wydaje mi się, że tak powinno być ale wiadomo jak to z "nowinkami technicznymi" wyglada.
      A jeśli rzeczywiście tak jest to który terminal polecacie? Zależy mi na gps, prowadzenie równoległe, automatyczne zamylkanie sekcji opryskiwacza itp.itd. Ma ktoś może informacje ile np. taki comfort terminal kosztuje u danego producenta? Ceny powinny byc podobne ale znając życie pewnie gdzieś jest drożej a gdzieś taniej. Może bezpośrednio kupić od muller elektronik ale z tego co mi widomo dopłaty na gps/komputer sa tylko w przypadku zakupu z maszyną a nie oddzielnie. 
       
      Dziekuje z góry za wszelką pomoc i odpowiedzi na pytania dotyczące Terminali jak i maszyn które chciałbym nabyć.
       
      Prosze o przeniesienie tematu jeśli w złym miejscu założyłem ale nie mogłem znaleźć nic podobnego na AF.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj