Polecane posty

kevin25    185

Witam pacjent MF 3050 z 1989r zaczęło słabnąc wspomaganie na wolnych obrotach szczególnie zauważalne przy pracy z ładowaczem. I słabiej działające hamulce. 

Ciśnienie na tylnych złączkach 180bar przy 1tys i przy 2tys rpm 

Ciśnienie na punkcie pomiarowym 2 sekcji na wspomaganie na wolnych obrotach 145bar przy 2 tys rpm 170bar 

I z tego co wyczytałem pompa do wymiany. Chce się tylko upewnić czy na pewno ?

Jest możliwość wsadzenia mocniejszej pompy na Sekcji hydrauliki zewnętrznej ? 

 


JD 1640
Ursus C-360
Ursus C-330M
Siła !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Jakdośniknie drży i chodzi w miarę równoczyli nie zwalnia to wiana filtra jest zbędna aczkolwiek wskazana z wymianą pompy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzioman18    67
Mam podobny problem w 3070, tylko ze u mnie na zimnym oleju wspomaganie działa, ale jak się rozgrzeje to w miejscu nie idzie ukrecic. Reszta czyli podnosnik, wyjscia hydrauliczne są ok. Winna będzie pompa czy orbitrol?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16861

bodzioman18 napisał:

Mam podobny problem w 3070, tylko ze u mnie na zimnym oleju wspomaganie działa, ale jak się rozgrzeje to w miejscu nie idzie ukrecic. Reszta czyli podnosnik, wyjscia hydrauliczne są ok. Winna będzie pompa czy orbitrol?

masz dwie oddzielne pompy. jedna na wspomaganie, druga wydajniejsza na podnosnik/hydraulike. pyl z hamulcow brudzi olej i co sezon w starszych MF trzeba ieniac filtry na hydraulice. przerabialem to w moim landini legend. tez poczatkowo chcialem wymieniac pompe. winne byly filtry i brudny olej. poki co wymiana filtrow pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

A ma ktoś pomysł jak sprawdzić orbitrol? Rozchodzi się o to, że jak będzie uszkodzony zawór bezpieczeństwa w orbitrolu (domyślam się tylko że musi tam być) albo po prostu cały będzie nieszczelny to te nasze pomiary ciśnienia przy skręconych kołach będą o kant ddd  jeśli orbitrol przepuszcza już przy 100 barach... pompę wymienisz a tu dalej to samo 😆

Chyba żeby przyjąć opcje, że znaczna różnica ciśnienia na zimnym i ciepłym będzie kwalifikowała pompę do wymiany bo orbitrol taki podatny na temp chyba nie będzie hmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek3125    41
1 godzinę temu, bodzioman18 napisał:

Mam podobny problem w 3070, tylko ze u mnie na zimnym oleju wspomaganie działa, ale jak się rozgrzeje to w miejscu nie idzie ukrecic. Reszta czyli podnosnik, wyjscia hydrauliczne są ok. Winna będzie pompa czy orbitrol?

Pod kabina przy biegach masz filtr od wspomagania weź wykręć go i zobacz czy nie jest do wymiany. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalc355    104

Miałem tak samo. Sekcja od wspomagania padła i wymiana na nową pompę. Orbitrol sprawdzali w taki sposób (jak dobrze pamiętam) że po lewej stronie maski przed kabiną jest zawór. Został wyczyszczony i dołożona podkładka ale to nie dało efektu. Również sprawdzali przebicie na siłowniku i też nic nie było. Na koniec ciśnienie na sekcji od wspomagania i wymiana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Jak podnośnik i hydraulika jest mocna to bardzo prawdopodobne jest że to orbitrol, bo sekcja od wspomagania ma lżej i siada później. Miałem tak że po wymianie pompy wspomaganie dalej siadało po rozgrzaniu, dopiero wymiana orbitrola rozwiązała problem.

@lukbold gdy by zawór szwankował to wspomaganie cały czas będzie słabe, ale gdy na zimnym chodzi lepiej niż na ciepłym to znaczy że orbitrol do wymiany. Mogę jedynie doradzić że nie trzeba kupować specjalnego do MF-a tylko standardowy (najtańszy) i też będzie działał i pasował byle tylko pojemność dobrze dobrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomas318    1

Witam wykonuje naprawe hydrauliki siłowej jezeli pompa ma takie dobre cisnienie to przyczyny bym szukal filtr lub orbitrol 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darass86    0

Miałem ten sam problem w mf 3065 na ciepłym oleju nie szło ukręcić kierownicy, wymieniłem pompę i nic !  nie  pomogło, tylko orbitrol włożyłem i gitara orbitrol od MTZ co na allegro do wspomagania od c 330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrewk
      Witam, do sprzedania instrukcja obsługi do traktorów Massey Ferguson 6110 - 6190 w języku polskim. Gratis dla kupującego dorzucam instrukcję napraw do powyższych modeli w formie pdf (ang).
       
      Cena 70zł + wysyłka
       
      Chęć zakupu kierujcie wysyłając mi wiadomość
       
      Pozdro
       
       


       
      ______________________________________________________________________________________________________________________________
      http://www.traktorpedia.pl - dane techniczne ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych oraz ładowarek teleskopowych.

    • Przez karolox
      Witam, od pewnego czasu nie działa mi ogrzewanie w ciągniku massey ferrguson 3635 2013r. Przyjechał serwisant, i powiedział że trzeba zaworek wymienić co otwiera żeby płyn mógł iść na nagrzewnicę, (u góry w dachu) . Wymontowałem go, wymieniłem, i nadal nic, jak nie grzeje tak nie grzeje. Płyn ciągle uzupełniony do maksimum, dodam, że po zdjęciu węzy przy nagrzewnicy u góry wyleci z węza może kieliszek płynu, może nawet nie, i stąd moje pytanie, co może być powodem? Może miał ktoś już taki przypadek? Czy możliwe ze pompa nie daje ciśnienia żeby płyn mógł iść do nagrzewnicy do góry w dachu? Serwis nie umie pomóc, bądz nie chce, ręce opadają, zima jest a ogrzewania brak. Dodam, gdy ciągnik jest nagrzany prawidłowo. Możliiwe że są jakieś zaworki gdzieś, co nie przepuszczają płynu na nagrzewnicę? jeśli są, i ktoś miał taki problem, proszę o podpowiedz, z góry dziękuję  
    • Przez andrewk
      Do sprzedania posiadam instrukcję do MF 6110 - 6190. Kupiona za dużo wyższą kwotę, przeczytana i odłożona. Stan jak NOWY. Cena 40zł + 15zł wysyłka. Dla agrofotowiczów równe 50zł.
      Link do aukcji : http://allegro.pl/massey-ferguson-instrukcja-obslugi-6110-6190-i7145241669.html
      AgroDane - Dane techniczne maszyn rolniczych
      AgriDane - Specs of agricultural machinery
      AgriDaten – Technische daten von landmaschinen
      AgriSpec – Technische gegevens voor
      AgriDatos – Datos técnicos de maquinaria agrícola
      AgriDonnées – Données techniques des machines agricoles
      AgriDati – Dati tecnici per macchine agricole
      АгроДанные — Tехнические данные сельскохозяйственной машин
    • Przez aga19892010
      Może ktoś z was wymieniał lub wie jak to zrobić-muszę wymienić rewers w mf 8140 ?nadmienię,że nie jeździ do przodu ,tylko wstecz-kupiłem uszkodzony -proszę o podpowiedzi ale tylko osób które naprawdę coś wiedzą a nie tylko domniemają,z góry dziękuje
    • Przez Radosław142
      Witam. Kupiłem ciagnik na wiosnę. Jest on z 2008r ma teraz obecnie 6tys mth. Wszystko było okej przez dłuzszy czas. Szarpać zaczął przy pracy z ładowaczem, zrobiło się to nagle. Ciągnik szarpie jedynie do przodu ze sprzegłem jak i bez. Zaczeła się rowniez zapalać kontrolka od ciśnienia oleju w skrzyni ale to jedynie po dłuzszej pracy gdy sie olej rozgrzał. Kontrolka gasła gdy sie ciagnikiem zachamowało. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj