Gość

Wypłaty suszowe 2018

Polecane posty

marko-kolo    709
2 godziny temu, Ropuch napisał:

A @sołtys48  to nadworny kto  twoim zdaniem  troll  

 

 

 sołtys to równy gość trollu jeden O.o

 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbud    27

Boże!!!

Czy miał ktoś problem z wnioskiem do agencji, System nie zapisał zmian we wniosku u nich na serwerze.

A wy baby nie zasmiecajcie tematów... Przeczytajcie jakie brednie piszecie, ty to ty tamto 

Ponawiam moje pytanie z wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Właściwie to się modlisz , czy o coś pytasz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
driver24    770

Do mnie dzisiaj dotarł polecony,  treść standardowa, czyli skomplikowany charakter sprawy. Dodam tylko, że pomoc publiczna, woj.  WLKP, a wojewoda podpisywał protokół ponad 1,5 miesiąca! Ot taka szybka wypłata pomocy za tych rządów. Mogliby chociaż prawdę napisać, że brak środków. PS. Listy o skomplikowanym charakterze sprawy to u mnie norma od kilku lat np. przy dopłatach.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

ale po co prawda?

powie sie że samorządy zawaliły,i Unia nie dała pieniędzy albo zgody na coś ,i my się staramy ale cały czas ktoś nam przeszkadza

Też jestem z Wielkopolski,i też dostałem już takie pismo w ostatnich dniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vinci007    1

Panowie mam jeszcze pytanie jak ktoś spóźnił się jeden dzień wnioskiem suszowym.  Czy będzie decyzja odmowna, czy nie?  Jeżeli tak to jak się od niej odwołać? Dodam jeszcze ze termin był do piątku a list wysłałem w sobotę. Nawet nie następnego dnia roboczego...

Edytowano przez Vinci007
dopisanie posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16861
a przez 2 miesiace spales? termin byl przedluzany. nie wyrobiles sie i kropka.
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vinci007    1
10 minut temu, Bananek napisał:

a przez 2 miesiace spales? termin byl przedluzany. nie wyrobiles sie i kropka.

To ja  wiem moja wina, ale nikt w gminie mi nie podpowiedział, żeby złożyć  pusty wniosek a ja głupi czekałem na oryginał  protokołu wojewody. Poźniej wyszło jak wyszło....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16861
rola gminy skonczyla sie na wydaniu protokolu. takowy miales, wiec wypadalo isc do arimr i tam pytac co dalej.
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vinci007    1

Gmina dała protokół kopie, a nie podpisaną przez wojewodę i kazała czekać na oryginał. Ale nie w tym rzecz. Proszę teraz o pomoc w uzasadnieniu mojego nie dotrzymania terminu? Z tego co wiem to można się odwołać tylko trzeba mieć dobre uzasadnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16861
to napisz, ze nie potrfiles sie dowiedziec sam i czekales, az ktos to zrobi za Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 8.12.2018 o 13:20, Mich9 napisał:

Wczoraj przyszło pismo że od 1 stycznia kasa będzie ;)

Kasa bedzie ale nie wiesz ktorego dnia przyszlego roku. Nie licz przed 31 stycznia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Freeman    58

Kasa jest, tylko nie można jej zgodnie z prawem wypłacić. I tak na 100% nie jestem przekonany czy można pomoc de minimis przerzucić na rok następny.

No ale o to niech się martwią ci na górze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

http://www.agrofoto.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/na-pomoc-po-tegorocznej-suszy-zabraklo-jednej-trzeciej-srodkow,82658.html

kasa jest? raczej bajzel nie do opisania !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Wnioski suszowe były składane w 2018, więc jakiekolwiek decyzje dotyczące tych wniosków powinny dotyczyć dnia złożenia wniosku, a nie być przeciągane na potem. Chyba, że się mylę i mało wiem. Nawet logika na to wskazuje. Chociaż doszukiwać się logiki w arimr...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofk9    7

Minęło  3 m-ce od złożenia  wniosku, w pierwszych terminach, pomoc publiczna. Decyzji i środków nadal brak. Jak wspomnę sobie zapewnienia ministra to aż wzdycham😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal12    9

u mnie to samo brak decyzji brak kasy i brak zaliczki dopłat a tak w pierwszej kolejności mieli wypłacać tym poszkodowanym przez  susze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolek12    82

Widze z cisza  tym temacie koledzy.Mam rozumiec ze wszyscy juz dostali? Bo ja jeszcze nie.Ktos dostał w 2019?

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25619

Ponoć mają weryfikować ponownie wnioski na podstawie informacji od podmiotów skupowych i agrofoto.

Według informacji pierwszych skup nabiera tempa, a według drugich plony coraz wyższe, nawet na 4klasie przy skromnym nawożeniu pszenice 6t plonowały😁

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444
Dnia 13.12.2018 o 13:33, rafal12 napisał:

u mnie to samo brak decyzji brak kasy i brak zaliczki dopłat a tak w pierwszej kolejności mieli wypłacać tym poszkodowanym przez  susze

Ty  sprawdź  czy twój  wniosek dotarł  do agencji.  

 

14 minut temu, Agrest napisał:

Ponoć mają weryfikować ponownie wnioski na podstawie informacji od podmiotów skupowych i agrofoto.

Według informacji pierwszych skup nabiera tempa, a według drugich plony coraz wyższe, nawet na 4klasie przy skromnym nawożeniu pszenice 6t plonowały😁

I teraz  plony  na  agrofoto  spadną  z  ponad 10 ton/ha  do   3 . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerss34    219

wczoraj dzwoniła kobitka z bp odnośnie mojego wniosku suszowego(potwierdzenie opłacenia polisy chciała) i mówiła,że  muszę wystawić  wszystkie decyzje  do końca stycznia 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

http://www.agrofoto.pl/prawo/przepisy-i-regulacje/wydatki-na-rolnictwo-w-2019-r-beda-realnie-nizsze-o-4-91-proc-niz-w-2018-r,83633.html

zamiast agrofoto wpisać farmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj