Luki1988

Przeróbka belki do zamontowania siłownika poziomowania lanc

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Luki1988    5

Witam.

Czy ktoś przerabiał belkę taka jak na zdjęciu do poziomowania siłownikiem?

Opryskiwacz Biardzki 400 l ,12 m lanca.

Belka jak widać niestety na sztywno w tej chwili. 

IMG_20180907_185335.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789
Ja przerabiałem. Odciołem belkę z lancami od tego płaskownika w to miejsce przyspawałem kawał blachy 4mm aby to wzmocnić, u dołu, tu gdzie widać to wzmocnienie ( skosik, czy jak kto woli winkielek) zrobiłem mocowanie siłownika. Z drugiej zaś strony w tym samym miejscu dałem zawias na którym belka się rusza. Drugie mocowanie siłownika jest zrobione na belce w części górnej. Siłownik ma skok 10cm, wysunołem go do połowy a lance ustawiłem równo i wtedy wyspawałem mocowanie. A i trzeba zmniejszyć przepływ oleju w silowniku aby nie szarpało lancami ja zastosowałem kryzy 2mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luki1988    5

Dzięki za pomoc:) w wolnej chwili cyknalbys fotkę tego co stworzyłeś? Ja mam zamiar zrobić na silowniku elektrycznym bo w c330 nie mam hydrauliki tylnej a za to tur jest wpięty. Teraz to wszystko przerabiać to trochę koszt. A tak zapalniczka, dobry siłownik i do przodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789
Ja też pryskam Trzydziestką ale założyłem sobie rozdzielacz 2sekcyjny na błotnik bardzo przydatna sprawa. Powiedz mi jak dodać zdjęcie w komentarzu przez aplikacje mobilną to wyśle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luki1988    5

Jak z telefonu to w odpowiedzi dodajesz załącznik, przechodzisz to zdjęć z aparatu i wybierasz.

Z daleka jesteś? Ja biardzkiego zaklad produkcji mam w swoim powiecie. Napier..alaja tego w cholerę:) jest zbyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luki1988    5

I powiedz gdzie się wkłada ta kryzę żeby zmniejszyć przepływ? W które miejsce? Do siłownika czy w przewód?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789

Z telefonu nie udało mi się, dlatego tak długo. Jestem z lubelskiego a kryze włożyłem między siłownik a przewody w obie strony oczywiście po uprzednim obszlifowaniu tak aby się zmieściła.20180813_133741.thumb.jpg.3081302327a24ab06848ac20602916f7.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789
takie foto tylko miałem teraz opryskiwacz jest zastawiony w garażu jak będę miał czas to go wykopie i cykne drugą strone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luki1988    5

Dzięki wielkie:) ta lineczka pewnie żeby usztywnić belkę bo się odchyla? Tak właśnie czułem że tam zawias a tu siłownik to belka nie będzie wystraczajaco stabilna. Trzeba by z płaskownika taka klamrę przyspawać na ramię żeby do tyłu nie szła.

A tak ogólnie dobrze się sprawuje?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789
Wiedziałem że zapytasz o linkę, jak pierwszy raz wyjechałem i trafiło mi się jechać pod górkę to złożyły mi się lance i założyłem co miałem pod ręką i tak zostało. Na chwile obecną problem zażegnany. Na ostatnim zdjęciu na lancy jest mocowanie siłownika i ta tulejka między siłownikiem a zawleczką i ona wcześniej była przed siłownikiem i cała belka była przechylona do tyłu. W tej chwili jest ok tylko może zmienię kryze o której wcześniej pisałem ma 1.5 aby bardziej płynnie pracował siłownik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luki1988    5

Hej Grzechooo, zabieram się pomału za poziomowanie belki i tak myślę jaki siłownik kupić o jakim wysuwie. Ty masz 10 cm wysuwu i to ci w zupełności wystarcza? Czy lepiej wziąć 20 cm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789
10 zupełnie wystarcza lance mam 12 to na końcach jest naprawde spory skok. Troche już pryskałem i jest rewelacja nie chciałbym już teraz mieć na sztywno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luki1988    5

Grzechooo a powiedz czy jest sens kupować siłownik taki jaki jest teraz montowany oryginalnie u biardzkiego, chodzi mi o te sprężyny czy są przydatne czy wystarczy na sztywno? 

IMG_4561.jpg

Różnica cenowa takiego siłownika a innego zwyklego nie jest taka duża a mam możliwość kupienia go w fabryce biardzkiego i się zastanawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789
no nie wiem ja swój siłownik kupiłem za 40zł i jest mi zupełnie wystarczający, a te sprężyny jakie mają zadanie? czyżby chodziło o płynność w hydraulice?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789
Weź pod uwagę to że im bardziej siłownik będzie pionowo to tym większy skok będzie, jak dasz go bardziej płasko to mniejszy ruch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373
Bez tych sprężyn nie będzie żadnej amortyzacji. Jeśli do tej pory miałeś na sztywno belkę i Ci nie przeszkadzał brak amortyzacji to możesz zakładać bez sprężyn ale jak różnica w cenie nie duża to warto bo zawsze to mniej będzie szarpać lancami na nierównościach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luki1988    5

właśnie do tego służą te sprężyny żeby regulacja była płynna  i żeby nie szarpało. Różnica taka że miałem brać nowy siłownik w Agricoli za 178 zł a ten biardzkiego ze sprężynami 250 zł i tak się waham..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Luki1988
      Witam.
      Panowie czy ktoś przerabiał podawania sznurka linką z ciągnika na elektryczne?
      Wiem że ktoś gdzieś już o tym pisał ale nie uzyskałem odpowiedniej odpowiedzi.
      Myślę nad dwoma możliwościami:
      1. zamontowanie jakiegoś silnika 12v np od wycieraczek żeby napędzał bezpośrednio rolki wyciągające sznurek. (minus taki że wtedy silnik będzie cały czas się kręcił po wyłączeniu go bo bela będzie go napędzać ciągnąc sznurek)
      2. zamontowanie czegoś co napinałoby napinacz paska który napędza wszystko( to co teraz robię ręcznie linką z ciągnika) i ta opcja wydaję się lepsza ale ...? Co zamontować? Siłownik elektryczny np od bramy? Niekoniecznie dobre rozwiązanie.
      Macie jakieś inne pomysły?
       
    • Przez elux
      Witam
      Czy posiada ktoś opryskiwacz z serii LUX z Unii (Pilmeta)- rocznik 2017- jaki jest problem- belka na full regulacji hydraulicznej rozkłada się i składa zbyt szybko - nie posiadam w ciągniku pompy o zmiennym wydatku, więc zostaje kwestia regulacji na opryskiwaczu- serwisant z fabryki twierdzi że powinny być dławiki na instalacji ale u mnie nic takiego nie występuje- zwrócił natomiast moją uwagę dośc zabudowany rozdzielacz- i teraz pytanie czy jest opcja na nim to uregulować czy też nie??
      Miał ktoś podobny problem? Z góry dzięki za wszelką pomoc w sprawie
    • Przez rafal4610
      Witam. Mam do Was pytanie. Posiadam stary agregat Bomet z wałkami na łańcuszkach(jak na zdjęciu). Od jakiegoś czasu nosze sie z zamiarem przeróbki "na sztywno" jak w nowszych typach. Pytanie czy kupie gotowe te jarzma ? Bo przejrzałem kilka sklepów w necie i nigdzie nie widze. Jeśli dorobie z pręta gwintowanego 12 to to wytrzyma ?

    • Przez panmino
      Cześć, chciałbym sobie zafundować najprostszy możliwy EHR w Belarus 1025.2. Pomyślałem, żeby założyć siłownik elektryczny poruszający dźwignią podnośnika i przełączniki załączajace w kabinie i na błotniku. Czy to się da zrobić w tak prostej wersji? Jakie są wady takiego rozwiązania?
    • Przez PawełWilczewski
      Witam wszystkich czy ma może ktoś z was, wąs do siłownika wspomagania co jest przykręcony do napędu przedniego. Chętnie kupie. proszę o kontakt w prywatnych wiadomościach z ewentualną ceną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj