Polecane posty

rafal4610    73

Witam. Mam do Was pytanie. Posiadam stary agregat Bomet z wałkami na łańcuszkach(jak na zdjęciu). Od jakiegoś czasu nosze sie z zamiarem przeróbki "na sztywno" jak w nowszych typach. Pytanie czy kupie gotowe te jarzma ? Bo przejrzałem kilka sklepów w necie i nigdzie nie widze. Jeśli dorobie z pręta gwintowanego 12 to to wytrzyma ?

20180420_102742.jpg

rafal4610    73

bo te niby fabryczne w nowych typach to też grubsze nie są :P Ale może jakieś twardsze, tylko nigdzie nie ma do kupienia. To mówisz, że lepiej z 16 zrobic ?

Wiadomość z agroFakt.pl

rafal4610    73

serio ?! U sąsiada w Ro-maszu wydaje mi sie że więcej jak 16 nie mają te jarzma. Najlepiej chciałem kupic gotowe i miec spokój, ale są spore problemy z tym. Ostatecznie kupie pewnie śruby 12, 10.9 twardości, od spodu dam jakąś blache i skręce :P O takie coś mi chodzi jak na focie

bomet.jpg

rafal4610    73

to chyba sąsiad coś przerabiał :P U niego jest na 19 :) Robiłem tym agregatem i patrzyłem, bo od dawna mam chec przerobic swój. 

rafal4610    73

pisałem, że jarzma :D U mnie te łańcuchy są na śrubach 12 przykręcone i jakoś to trzyma, więc myśle dac 16 pręt i powinno trzymac :D 

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez AgroLaik
      Witam
      Czy jest jakaś różnica między kultywatorem a agregatem? Czy nazwa agregat jest zarezerwowana dla kultywatora+brony czy można tych nazw używać naprzemiennie
    • Przez tomeq
      Cześć! Jestem na etapie planowania konstrukcji agregatu do uprawy bezorkowej. Czy ktoś może wie jak zbudowany jest wał oponowy ponieważ planuje taki zastosować?
    • Przez sunday
      Witam.
      Mam pytanie czy Case MX 135 poradzi sobie z agregatem uprawowo siewnym Amazone 3m
      siewnik nabudowany z broną wirową i walem packera
      mocą wydaje mi się że na pewno sobie poradzi, ale chodzi mi czy to nie za ciężki zestaw bo słyszałem różne opinie i teraz już nie wiem
      proszę doświadczonych rolników o podpowiedź

• Przez asus921
      Witam
      Mialem oryginalne tasmy wom i bebny 44mm. MTZ poszedl do prasy zwijajacej i po sezonie wom zaczal sie slizgac. Wymienilem na nowe tasmy niby oryginal na aukcji. Kupilem troche wieksza prase i nie wytrzymaly nawet sezonu. Tasmy dociagalem juz dwa razy i aktualnie znowu sie slizga.
      Czytalem, ze mozna wymienic bebny na szerszy napedowy i waski hamujacy. Tylko te bebny oryginalne sa 44mm x 2 = 88mm, a szeroki jest 56mm i waski 36mm czyli razem 92mm. Bedzie to wszystko pasowac? 
      Jest jeszcze opcja wrocic do tasmy oryginalnej i przelozyc hamujaca na beben napedzajacy. Hamujaca byla w bardzo dobrym stanie, a jednak co oryginal to oryginal.
    • Przez Konrad2510
      Słuchajcie panowie posiadam agregat unia kombi 4,2 i mam pytanie czy wymieniał ktoś łożyska na przednich walkach oraz te piasty bo rozebralem wczoraj żeby wymienić łożyska a tam piasty pekniete i rozmielone a nowych już nie sprzedają takich proszę o rade
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.