News

Polecane posty

hubi007    0

Witam. 

Otóż mam problem z ciągnikiem Renault 110.54. W ostatnim czasie zauważyłem że jedna z opon przednich (lewa) jest  ścinana na zewnątrz. Po przyjrzeniu się można gołym okiem zauważyć, że odchylenie koła wynosi ok 1,5 cm na zewnątrz. Po podniesieniu ciągnika wyczuwalny był luz ok 2 mm na dolnym łożysku w zwrotnicy, a po odkręceniu dekielka widać było że jest skorodowane i stoi w miejscu. Więc poczytałem kilka wątków na forach, obejrzałem pomocny film na youtube i wziąłem się za wymianę dolnego i górnego łożyska w zwrotnicy. Zwrotnica została całkowicie rozebrana. W środku wszystko wygląda ładnie, żadnych luzów, z wyjątkiem tego łożyska dolnego. Wszytko szło pięknie i sprawnie. Dwa łożyska ( górne i dolne), uszczelniacze, oringi, simeringi zostały wymienione. Całość została złożona w jedną bryłę i co się okazuje? ..... koło dalej stoi krzywo. Luzów teraz jakichkolwiek nie ma. Patrząc na mechanizm tej całej przekładni, to nie ma regulacji pochylenia koła.  Czy ktoś może orientuje się w czym może tkwić problem? Bo ta sprawa  nie spędza mi snu z powiek, a pomysły się kończą. Czy dotyczy on tych sworzni na którym są osadzone łożyska poziome? 

MarcinKa    23

Bardzo dziwne bo po wymianie w/w łożysk powinny koła "stanąć"normalnie. U mnie były wybite ale jak wymieniłem to zrobiło się ok.Inny ciągnik.

Tam nie ma regulacji,jedyna opcja to coś źle złożone chyba.

Ja to robiłem raz ,ale może niech głos zabiorą bardziej doświadczeni w tej marce.

izydor6280    652

nie ma żadnej regulacji, koła mają się lekko schodzić dołem, podobnie jak to jest w naszych 4011 i pochodnych na okrągłej osi

oponę może drzeć przez jej konstrukcję czy nieodpowiednie ciśnienie

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

Wiadomość z agroFakt.pl

rispekt    0

Ja miałem podobnie ale u mnie dostałem w koło od osobówki. Rozsypały się łożyska i musiałem kupić całą kompletną stronę. 

hubi007    0
Napisano (edytowany)

Ciśnienie w oponach przednich jest około 1,1 bara (w obydwu jest jednakowe ciśnienie) i są to opony radialne. Owszem izydor6280 masz rację. Koła mają się delikatnie schodzić dołem. Stojąc i patrząc na przód ciągnika to koło prawe jest delikatnie pochylone, ale koło lewe za mocno ucieka, a na tak dużym kole jest to bardzo widoczne. Przypuszczam, że łożysko dolne i górne nie pracują prawidłowo w osiach i ten problem może dotyczyć gniazd i sworzni. Moje myślenie może być błędne, ale po wypowiedzi rispekt jest cień szansy że jest prawidłowe :) Ciągnik dopiero użytkuję od wiosny, więc zawsze jest niejasność co się z nim wcześniej działo i jak był użytkowany. 

Edytowano przez hubi007

izydor6280    652

możesz próbować wymienić same sworznie zwrotnic, tylko nie szukaj typowo do renault bo cena może zaboleć, to samo powinno być w MF/landini

mniej prawdopodobna opcja to że ktoś założył jakimś cudem prawą zwrotnicę

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Novo181818
      ile wchodzi oleju do silnika? U mnie na szabelce poziom trzymał się w połowie stanu. Gdzieś wyczytałem że oleju wchodzi z 15l a jak spuściłem stary to jest go max 10litrow. Silnik był rozgrzany i otworzyłem dwa spusty i wykręciłem filtr. Ile tego oleju powinno być? czy gdzieś zapomniałem spuścić?
    • Przez maxrolnik
      Witam
      Mam kilka pytań na temat renault 155.54
      1.Gdzie smaruje się przedni most(rozmieszczenie kalamitek jeśli są)
      2.Objaśnienie kontrolek na kokpicie
      3.Jakie funkcje ma komputer przy  kierownicy?I jak je uruchomić i się nim obsługiwać?

• Przez grzegorzpudlo
      Witam, 
      Potrzebuję informacji na temat ustawienia sprzęgła w ciągniku Renault 651.4. Jak ustawić sprzęgło w tym modelu? Jaka powinna być odległość między łapkami a dociskami ?
    • Przez PrzemuJadewski
      Witam. 
      Mam problem ze złożeniem zwolnicy w Ursus C385. Wiem że się składa tak jak się rozbiera ale właśnie mam z tym problem. Problem jest z założeniem pokrywy zwolnicy do tylnego mostu, brakuje 0,5cm do końca a nie chce skręcać żeby niczego w środku nie zerwać. Jeśli ktoś wie co może być to proszę o pomoc. Pozdrawiam. 
    • Przez DEMONxXx
      Witam 
      Da się samemu zregenerować rozdzielacz EHR?  Chodzi mi o wymianę uszczelnien to coś pomoże czy wyrabiają się tam części metalowe?
      są tam jeszcze jakieś uszczelnienia oprócz oringów na elektrozaworach?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.