TadzikC360

MTZ 82 -Regulacja wysokości podnoszenia TUZ

Polecane posty

tomekmtz    25

Jest na wieszakach z lewej strony takie jarzmo a z prawej kolbka do regulacji. Chyba ze ci chodzi o cos innego ? Np jeszcze jest zaworek w silowniku który blokuje dalsze podnoszenie. 

Edytowano przez tomekmtz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TadzikC360    16
Tak jak zaczepie maszyne to jeszcze mógłbym z 10 cm wyżej podnieść ale wajcha od podnoszenia jest na maksa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

TadzikC360 napisał:

Tak jak zaczepie maszyne to jeszcze mógłbym z 10 cm wyżej podnieść ale wajcha od podnoszenia jest na maksa

Po czym wnioskujesz że mógłbyś podnieś te 10 cm wyżej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Ale on pisze że lekkiej maszyny też nie podnosi do końca.

I jak ją tak ręcznie podnosisz to siłownik się wsuwa? Jaja se robisz z poważnych ludzi?

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coffey23    21

zmierz sobie ciśnienie na szybko złączu jakie masz w ciągniku to bedzie wiadomo już coś więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

 Może chodzi o to że gdy podnosi, i ktoś pomoże podnieść to wtedy siłownik się chowa do końca. Też tak miałem że jak starszy za ramę pomógł podnieść agregat to siłownik dopiero dobił do końca. Podpiołem manometr pod wyjście hydrauliczne, a tam ledo 80bar :o podkreciłem zawór na 190 i teraz podnosi. Aczkolwiek ze ścierniskowcem, i tak ma problem pod sam koniec by schować siłownik na maksa.  Bo jednak ciążar i długość  robi swoje.

Edytowano przez Skoczek1994
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

i o tym mówiłem trzeba zacząć od zaworu i ciśnienia w ukladzie

Zbyszek dlaczego? to ruskie ustrojstwo właśnie zależne jest od ciśnienia ,zawór sie przytnie -nie działa ,podejdzie coś nie działa ,niskie ciśnienie nie działa ,

swojego miałem przerabiać jak Seweryn ,a zawór wyczyściłem ,(niby nic nie bylo) podkręciłem ciśnienie i śmiga ,wcześniej rozregulowałem cały okład na cięgłach i i tak nic to nie pomogło ,jedyna wada zwiększenia ciśnienia u mnie to hydraulika zewnętrzna ,za dlugo przytrzymam dźwignie i węża nie ma ,trochę lipa na wysokich obrotach

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mko09ijn    0

Na jaką wysokość podnosi wam dolne lasze MTZ 82 na oponach 15.5? Chodzi o odległość oczka na końcu laszy  od ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373
To przecież zależy jak kto ma rozkręcone wieszaki, na których otworach, na których frezach górne ramiona. Masz jakiś problem z wysokością podnoszenia?
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mko09ijn    0

wieszaki mam skrecone na maksa, gorne ramiona ustawione tak, ze przy podniesionym jest ok 1-2cm luzu do baku. Koncowki na pusto podnosza sie na ok 77-80cm, silownik wciaga sie caly, olej w zbiorniku jest. Wg mnie ten ciagnik (przynajmniej  moj) podnosi strasznie nisko jak na swoje gabaryty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

A na których masz otworach w dolnych ramionach wieszaki zapięte? 

Ja mam na tych bardziej z tyłu i na wysokość podnoszenia nie narzekam, na tych z przodu podnosi wyżej, ale nie ma takiej potrzeby. I jeszcze prawe ramię mam przestawione na frezach w dół więc lewy wieszak jest trochę rozkręcony.

Przy najbliższej okazji zmierzę u siebie jak nie zapomnę. 

Jedyny problem był z pługiem UG bo strasznie nisko tył podnosił, ale przepiąłem łącznik centralny na najniższy otwór przy ciągniku i już było przyzwoicie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mko09ijn    0

Wieszaki zapiete na te bardziej do tylu. Z plugiem UG4 tez miałem problem, gdy na ciegle byl rozkrecony tak zeby wszystkie skiby brały równo to ostatniej prawie nie podnosil i przy nawrotach głaskała ziemie ale przespawałem troche wiezyczke i jest ok.  Ze wszystkimi maszynami które mam da sie pracowac i jeździc ale nie podnosi za wysoko i trzeba uważac szczególnie na niskich mostkach, koleinach na polnych drogach itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373
Zmierzyłem i u mnie przy takim ustawieniu jak pisałem środek kuli jest 93 cm od ziemi. Gdybym przepiął wieszaki na otwory bliżej ciągnika to pewnie 100 cm by wyszło. Dolne ramiona gdzie masz zapięte przy ciągniku? Na tej osi pod zaczepem? Moze masz jakieś krótsze te ramiona bo podobno były takie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mko09ijn    0

Tak, zapiete na osi pod zaczepem. Dzieki za odpowiedz ze u Ciebie 93cm podnosi. Skoro wiem ze moj moze wyżej podnieś to bede kombinował jak to osiągnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamlar
      Witam,chce usunąć w moim pronarze przelacznik napiecia 12/24 ze względu na to,ze w moim przypadku jest to dość czesto padający układ.
      Chce przerobić na samo 12V. Wiem,ze musze kupić rozrusznik na 12v z reduktorem.
      Może ktoś pomóc w przerobieniu instalacji ? Wiem,że aku (zakladam niedlugo nowe) mają być połaczone równolegle, potem plus na rozrusznik i prad ze stacyjki ma być przełożone z zasilania tego regulatora (który aktualnie budzi rozrusznik) na sam rozrusznik ?
       
      w zał schemat instalcji
      Schemat ideowy instalacji elektrycznej PRONAR 82 II.pdf
    • Przez Piotr2211
      Witam mam problem w ciągu mtz 82 chodzi o siłownik podnośnika w którym Niedziala powrót(wychodzi a nie wraca) jaka moze byc przyczyna ?
    • Przez dziki97
      Witam potrzebuję zrobić w miarę dokładny prędkościomierz do swojego ruska, potrzebny będzie do oprysków i siania nawozów.  Zastanawiam się na prędkościomierzem GPS, mógł bym używać go także  w Fortschricie 323. Posiada ktoś z was takie urządzenie i jak to się sprawuje???? do tej pory używałem telefonu z jakąś tam apka ale to denerwujące.
    • Przez crazy29
      w jednej oponie 710/70R38 pękły druty i zchodzi z felgi i nadaje się na smietnik. opony mają 4cm wysoki bierznik, ile może być różnicy +/- w wysokości bierznika między oponami na tylniej osi??? mam oponę tej samej marki i modelu ale jest o 0,5cm wyższy bierznik. zastanawiam się czy można ją założyć czy nie będzie to miało istotnego wpływu na dyferencjał
    • Przez Scappy
      Cześć . Zbliża mi się wymiana głowicy ,bo przepuszcza ona olej do komory spalania . Obecna była już na szlifie i Pan powiedział że następna regeneracja musi być już konkretna,bo zawory głęboko siedzą i może się to nie zamknąć w 900 zł . Myślę że lepszą opcją będzie kupno nowej głowicy i jest kilka ofert na rynku . Co polecacie żeby nie wpaść w niepotrzebne koszty ? Czeka mnie też wymiana pierścieni,może i też tłoków ale to zobaczymy .
       
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj