Scappy

Mtz 82 Głowica jaką wybrać ?

Polecane posty

Scappy    14

Cześć . Zbliża mi się wymiana głowicy ,bo przepuszcza ona olej do komory spalania . Obecna była już na szlifie i Pan powiedział że następna regeneracja musi być już konkretna,bo zawory głęboko siedzą i może się to nie zamknąć w 900 zł . Myślę że lepszą opcją będzie kupno nowej głowicy i jest kilka ofert na rynku . Co polecacie żeby nie wpaść w niepotrzebne koszty ? Czeka mnie też wymiana pierścieni,może i też tłoków ale to zobaczymy .

Pozdrawiam ;)

tomekmtz    24

No najlepiej jak byś kupił oryginał ale zależy jak się trafi bo może być wcale nie lepsza od zamiennika bo te części to wielka parażka i czy to będzie oryginalna to nie wiadomo bo jest dużo ofert oryginału a inaczej wyglądają 😀 co sklep to wizualnie inna głowica . Też jak u siebie kupywałem głowice to myślałem nad oryginałem ale kupiłem podobno ukraińską i jakoś jak narazie chodzi tylko na początku po 40 godzinach ustawiałem zawory bo straciły luz i zimny ciężko zaczoł palić i do teraz jest ok. Za dużo też nie mogę jej ocenić bo zrobiłem na niej gdzieś ze 120 godzin a to mało. 

bears    335

Do MTZ dostępne są zawory nad wymiarowe co daje około dwie obróbki więcej od nominału. Do tego można więcej planować głowicę i też nic się nie dzieje.

Wiadomość z agroFakt.pl

Scappy    14
Napisano (edytowany)
47 minut temu, bears napisał:

Do MTZ dostępne są zawory nad wymiarowe co daje około dwie obróbki więcej od nominału. Do tego można więcej planować głowicę i też nic się nie dzieje.

U tego co regenerowałem głowice powiedział że zawory już głęboko siedzą i następna regeneracja będzie kosztowna . Nie wiem jak wyglądają w niej prowadnice itd . Po prostu myślę że lepiej będzie założyć nową niż regenerować starą . Do firmy regenerującej mam 50 km w jedną stronę . Oczekiwanie na regenerację to minimum 7 dni ...

Edytowano przez Scappy

bears    335
2 godziny temu, Scappy napisał:

U tego co regenerowałem głowice powiedział że zawory już głęboko siedzą i następna regeneracja będzie kosztowna . Nie wiem jak wyglądają w niej prowadnice itd . Po prostu myślę że lepiej będzie założyć nową niż regenerować starą . Do firmy regenerującej mam 50 km w jedną stronę . Oczekiwanie na regenerację to minimum 7 dni ...

Miej na uwadze że nowe jakości jest nikłej, oryginalne gniazda w ruskich głowicach są naprawdę twarde i znoszą wiele w odróżnieniu od nowych chińskich, tzn ukraińskich...
Stara głowica jest zapewne bez problemu do ogarnięcia

emtezecik    33

ja zalozylem ukrainska i po dwoch latach tzn 1200 mth ruskich robi sie cianienie w chlodnicy wszystko wymienione laczniie z tulejami zostala tylko glowica . drugi raz bum juz nie kupil podrobki

tomekmtz    24
21 godzin temu, emtezecik napisał:

ja zalozylem ukrainska i po dwoch latach tzn 1200 mth ruskich robi sie cianienie w chlodnicy wszystko wymienione laczniie z tulejami zostala tylko glowica . drugi raz bum juz nie kupil podrobki

No to i tak moim zdaniem dużo ci wytrzymała motogodzin 😀 jak na ukraine ja to bym się cieszył aby moja tyle wytrzymała 😊 a po za tym ciśnieniem w chłodnicy wszystko było w porządku ? Palił ci zimny ? Miał moc ? Często ustawiałeś zawory ? Będe wdzieczny za odp. bo coś się dowiem więcej na jej temat. 

emtezecik    33

moc ma do dzisiaj po korek chlodnicy dalem uszczelke zeby nie wywalal plynu , na zimnym nid zapali , gotuje wode a kiedys nie gotowal . chodzil kiedys na 100 ha jako glowny ja jestem drugim wlascicielem u mnie ciaga talerzowke 3 metry z walem i opryski i nawozy . ogolnie chyba wywale ta glowice a wyremontuhe stara , ale gniazd zaworowych w starej juz nie ma wiec koszt duzy . nie kupuj zamiennikow tylko oryginaly

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez armin089
      Witam, w swojej 60-tce posiadam taka kabinę jak na zdjęciu poglądowym. Chciałbym się dowiedzieć jak się nazywa ta kabina, ponieważ chce dokupić do niej wszystkie gumowe uszczelniacze które są między kabina a maską i błotnikami. Może ktoś wie czy w internecie są dostępne takie gumy?

• Przez Sqowron
      Potrzebuje szybę z uszczelką do tych drzwi z tej kabiny podeślę mi ktoś link bo nie mogę nigdzie znaleźć. Z góry dzięki 😉

• Przez zyher
      Witam, planuję zakupić zawieszaną ciężką bronę talerzową o szerokości 3m, pracowała będzie z ciągnikiem 150 km. Dodam, że nie wchodzi w grę zakup ani nowej zachodniej maszyny (ze względu na kosmiczne ceny) ani używanej zachodniej - maszyna musi być nowa. Budżet jakim dysponuję to 35 000 netto. Talerzówka będzie używana do uprawy ścierniska, likwidacji poplonów + może do uprawy przedsiewnej. Zależy mi na masie talerzówki około 2-2,5 tony razem z wałem gumowym (gleby mam raczej piaszczyste, mało glin i taki typ wału wydaje mi się, że w warunkach suszy, którą mamy co roku najlepszym rozwiązaniem). Rozglądałem się za polskimi producentami i zastanawiam się nad 4 firmami:
      - Unia Grudziądz - W ofercie znalazłem ARES XL oraz ROLLER UP (ale z tego co sprawdzałem to na rollera mam za mały budżet)
      - Agro Tom  GTL
      - Agro Masz BTC
      - Staltech US 30
      Czy macie jakieś uwagi/opinie/podpowiedzi? Czy ktoś miał styczności z tymi maszynami? Że UNIA robiła 15 lat temu słabe IBISY to już każdy na forum chyba wie, więc prosiłbym o konkretne wypowiedzi.
      Chętnie posłucham również innych propozycji...może Mandam? A co do rozwiązań technicznych? Zabezpieczenie sprężynowe wygrywa z gumowym? Może macie jakieś alternatywy dla wału gumowego? Tak jak wspomniałem brył za wiele nie będę miał , a chciałbym zadbać o zatrzymanie wilgoci w glebie na każdym rodzaju uprawki.
    • Przez rolnikus21
      Witam. Chciałbym już pryskać na grzyba ponieważ widzę jego oznaki w pszenżycie lecz temperatury są różne nocami około 5 stopni albo mniej a w dzień ponad 15.
      Mam zamiar pryskać tiltem turbo a nie chciałbym wyrzucić pieniędzy w błoto. 
      A na ulotkach od srodków nie pisze jaka musi być minalna temperatura do wykonywania zabiegu i przez jaki czas musi się utrzymać ta temperatura.
    • Przez Wozzach
      Witajcie, 
      mam pytanie do PRAKTYKÓW o moc ciągnika NH t7.210 (edycja 2019, 165KM mocy znamionowej bez EPM, skrzynia Range Command).
      Z tymi mocami w parametrach to jest zawsze jakaś ściema, różne normy, trudno porównać. Poza tym moc silnika to tylko jeden z parametrów składających się na realny uciąg w polu.
      Chciałem zapytać użytkowników tego ciągnika, jakie szerokość robocze maszyn mogą z nim realnie współpracować.

Ja przymierzam się do kupna tego ciągnika, zakładając że będzie pracował z:
      - pługiem obracanym AKPIL KM180 5 skibowym (szerokość orki 240-250cm)
      - gruberem Mandam KUS 3,8 metra (gruber 2 belkowy, na ściernisku)
      Pozostałe maszyny mają mniejsze zapotrzebowanie mocy, więc ich nie wymieniam.
      Moje ziemie to głównie piaski, ale też ok 20% to gliny, gdzie jest czasem ciężko.
      Da radę z tymi maszynami, aby utrzymać sensowne prędkości robocze nie zabijając ciągnika?
      Proszę o informację wyłącznie osoby, które mają doświadczenie praktyczne z tym ciągnikiem. Z góry dzięki.
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj