Skocz do zawartości
News
TadzikC360

MTZ 82 -Regulacja wysokości podnoszenia TUZ

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
TadzikC360    2
Witam czy jest jakieś pokrętło do regulacji wysokości podnoszenia tylnich ramion w MTZ 82. z góry dzięki

tomekmtz    13
(edytowany)

Jest na wieszakach z lewej strony takie jarzmo a z prawej kolbka do regulacji. Chyba ze ci chodzi o cos innego ? Np jeszcze jest zaworek w silowniku który blokuje dalsze podnoszenie. 

Edytowano przez tomekmtz

TadzikC360    2
Tak jak zaczepie maszyne to jeszcze mógłbym z 10 cm wyżej podnieść ale wajcha od podnoszenia jest na maksa

Wiadomość z agroFakt.pl

coffey23    19

może masz luz na cięgiełkach od regulacji wysokości podnoszenia?

mani51    141

TadzikC360 napisał:

Tak jak zaczepie maszyne to jeszcze mógłbym z 10 cm wyżej podnieść ale wajcha od podnoszenia jest na maksa

Po czym wnioskujesz że mógłbyś podnieś te 10 cm wyżej?

TadzikC360    2
bo jak mam zaczepioną lekką maszynę to mogę jeszcze ręcznie podnieść z 10-15 cm wyżej

Tomasz78    632

podkręć zawór na rozdzielaczu z przodu

Skoczek1994    80

To kolega ma jakiś problem z hydrauliką, skoro nie daje rady podnieść na maksa ciężkich maszyn. 

mani51    141

Ale on pisze że lekkiej maszyny też nie podnosi do końca.

I jak ją tak ręcznie podnosisz to siłownik się wsuwa? Jaja se robisz z poważnych ludzi?

• Thanks 1

coffey23    19

zmierz sobie ciśnienie na szybko złączu jakie masz w ciągniku to bedzie wiadomo już coś więcej

zbyszekbrzuze    197
Pomiar ciśnienia nic nie da

KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Skoczek1994    80
(edytowany)

Może chodzi o to że gdy podnosi, i ktoś pomoże podnieść to wtedy siłownik się chowa do końca. Też tak miałem że jak starszy za ramę pomógł podnieść agregat to siłownik dopiero dobił do końca. Podpiołem manometr pod wyjście hydrauliczne, a tam ledo 80bar :o podkreciłem zawór na 190 i teraz podnosi. Aczkolwiek ze ścierniskowcem, i tak ma problem pod sam koniec by schować siłownik na maksa.  Bo jednak ciążar i długość  robi swoje.

Edytowano przez Skoczek1994
  • Like 1

Tomasz78    632

i o tym mówiłem trzeba zacząć od zaworu i ciśnienia w ukladzie

Zbyszek dlaczego? to ruskie ustrojstwo właśnie zależne jest od ciśnienia ,zawór sie przytnie -nie działa ,podejdzie coś nie działa ,niskie ciśnienie nie działa ,

swojego miałem przerabiać jak Seweryn ,a zawór wyczyściłem ,(niby nic nie bylo) podkręciłem ciśnienie i śmiga ,wcześniej rozregulowałem cały okład na cięgłach i i tak nic to nie pomogło ,jedyna wada zwiększenia ciśnienia u mnie to hydraulika zewnętrzna ,za dlugo przytrzymam dźwignie i węża nie ma ,trochę lipa na wysokich obrotach

mko09ijn    0

Na jaką wysokość podnosi wam dolne lasze MTZ 82 na oponach 15.5? Chodzi o odległość oczka na końcu laszy  od ziemi.

mani51    141
To przecież zależy jak kto ma rozkręcone wieszaki, na których otworach, na których frezach górne ramiona. Masz jakiś problem z wysokością podnoszenia?
  • Thanks 1

mko09ijn    0

wieszaki mam skrecone na maksa, gorne ramiona ustawione tak, ze przy podniesionym jest ok 1-2cm luzu do baku. Koncowki na pusto podnosza sie na ok 77-80cm, silownik wciaga sie caly, olej w zbiorniku jest. Wg mnie ten ciagnik (przynajmniej  moj) podnosi strasznie nisko jak na swoje gabaryty.

mani51    141

A na których masz otworach w dolnych ramionach wieszaki zapięte? 

Ja mam na tych bardziej z tyłu i na wysokość podnoszenia nie narzekam, na tych z przodu podnosi wyżej, ale nie ma takiej potrzeby. I jeszcze prawe ramię mam przestawione na frezach w dół więc lewy wieszak jest trochę rozkręcony.

Przy najbliższej okazji zmierzę u siebie jak nie zapomnę. 

Jedyny problem był z pługiem UG bo strasznie nisko tył podnosił, ale przepiąłem łącznik centralny na najniższy otwór przy ciągniku i już było przyzwoicie. 

mko09ijn    0

Wieszaki zapiete na te bardziej do tylu. Z plugiem UG4 tez miałem problem, gdy na ciegle byl rozkrecony tak zeby wszystkie skiby brały równo to ostatniej prawie nie podnosil i przy nawrotach głaskała ziemie ale przespawałem troche wiezyczke i jest ok.  Ze wszystkimi maszynami które mam da sie pracowac i jeździc ale nie podnosi za wysoko i trzeba uważac szczególnie na niskich mostkach, koleinach na polnych drogach itp.

mani51    141
Zmierzyłem i u mnie przy takim ustawieniu jak pisałem środek kuli jest 93 cm od ziemi. Gdybym przepiął wieszaki na otwory bliżej ciągnika to pewnie 100 cm by wyszło. Dolne ramiona gdzie masz zapięte przy ciągniku? Na tej osi pod zaczepem? Moze masz jakieś krótsze te ramiona bo podobno były takie.

mko09ijn    0

Tak, zapiete na osi pod zaczepem. Dzieki za odpowiedz ze u Ciebie 93cm podnosi. Skoro wiem ze moj moze wyżej podnieś to bede kombinował jak to osiągnąć

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez ceston
      Witam w sobote podczas prasowania przestal dzialac mi obrotomierz ale tylko wskazowka bo cyfrowy licznik godzin i predkosci dziala. Przestal dzialac takze nawiew i wskazowka od ladowania stoi w miejscu. Chcialem sie zapytac czy jest cos co laczy te awarie zeby wiedziec gdzie zaczac.
    • Przez jacek1994
      Witam wszystkich,
      mój tata posiada belarusa 72 z 94 roku w sumie już bardzo dawno wystąpiły problemy z luzami w układzie kierowniczym ale teraz już problem robi się zbyt poważny. Ciągnik ledwo mieści się na ulicy. W pewnym momencie wymieniliśmy pompę ale nic to nie dało i pojawił się kolejny problem. Mianowicie jest dość spory opór przy skręcie w lewo zaś w prawo skręca się normalnie. Co dalej robić ? Czy może to być uszkodzony siłownik ?   Czy może układ jest zapowietrzony ? jest gdzieś jakaś regulacja czy odpowietrznik ? 
    • Przez gustaww
      Cześć. Powiedzcie mi od czego ten czujnik i gdzie powinien być przypięty. 
      Druga sprawa rozumiem że na przenośniku pochyłym powinienem mieć gumę,  a jak powinien wyglądać odbój? Czy jeśli podniesie do końca heder to jest jakiś automat odcinający lub blikujący dźwignię podnoszenia? Załączam zdjęcia jak jest u mnie. Czekam na Waszą pomoc...

• Przez panmino
      Chciałbym przenieść rozdzielacz hydrauliczny bliżej panelu z dźwignią podnośnika w MTZ 1025, ponieważ jest on za daleko i niewygodnie się go obsługuje. Jak się do tego zabrać? Ktoś z Was przerabiał taki temat? Wiem tylko, że stary należy pominąć i założyć nowy. Trzy sekcje z pływaniem, jak w oryginale.
    • Przez panmino
      Podczas pracy w ciężkim terenie kosiarką bijakową słychać hałas ze skrzyni, żegot, maszyna nawet raz się zatrzymała przy tym. WOM jest tarczowy,  wyjąłem go, bo wydawało się, że to może łożyska, ale te są w porządku. Gdzie szukać przyczyny? Jak dalej przebiega napęd przez skrzynię? Co tam jeszcze da się sprawdzić bez rozłupywania ciągnika?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.