Elrond

ASF na 600 warchlakach

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Sezon łowiecki na dziki

Gość   
Gość

Widzisz jedyna Telewizja co prawdę pokazujeB|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2429

Może i prawdę powiedział, ale na pani wiceminister nie zrobiło to żadnego wrażenia, ona dalej swoje - że im zależy na trzodzie chlewnej w Polsce, śmiech na sali. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko80    26

 im zależy na trzodzie chlewnej w Polsce, śmiech na sali.   dobrze powiedziane   w Polsce NIE na polskiej trzodzie chlewnej.i wszystko jasne

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie jak ma być dobrze jak ludzie nawet mają świnie co nie są nigdzie zgłoszone biegają byle gdzie a potem asf dziki i nas biegają po polach co dzień je widać.  Myśliwy to odstrzeli sarenke itp a tego gowna udają że nie widzą.  U mnie na łące 3 klepy odstrzelili w wadze blisko po 400kg a dzika to trąbią samochodem żeby uciekły. W kukurydzy u mnie to normalnie się proszą przyjedzie powie że takiej nie może bo ma młode potem że prosna i też nie może. ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8984

Jak rolnicy odpuszczą to nie wiem jak to będzie, a mieli  tak dbać o małe rodzinne gospodarstwa w których produkuje się zdrową żywność.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1539
Dnia 24.02.2018 o 19:47, ZELKOW napisał:

znajomy co w bacutilu jeździ mówił że asf jest to totalny pic na wodę nasi likwidują stada a niemcy i holendrzy już stawiają chlewnie po kilka tysięcy szt. zagrywka żeby naszych chodowców wykończyć, chodowcom u których wykryli "asf" tylko współczuć, a dziki powinni zlikwidować co do jednego a tych debilnych pseudozielonych razem z nimi

też tak uważam. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykjd    11

Wszędzie tak jest z tymi myśliwymi, znajomy ogrodził jakiś tam kawałek ziemniaków dziki i tak weszły i zryły, poszedł do myśliwego żeby dał mu jakąś farbę która śmierdzi i ma ,,odstraszyć" to powiedział że ma ale mu nie da i weź bądź tu mądry. Nastawiali przy lesie ambon że jeden z drugim jak siądą to mogą ze sobą rozmawiać nie krzycząc bo tak blisko siebie a dzików pełno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zacier123    26

piszcie tutaj o dzikach które znaleziono w waszych okolicach, to przynajmniej będziemy wcześniej wiedzieli żeby sprzedawać świnie te co łapią wagę. W mojej okolicy znaleziono dzika w okolicach Łaskarzewa lecz na szczęście wynik ujemny. (info od weta)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elrond    12

Oglądajcie dzisiaj Polsat, nieoficjalnie podobno rolnik u którego wykryto ten przypadek ASF na 640 sztukach ściągnął telewizję by nagłośnić sprawę ( ze względu na brak odpowiedniej bioasekuracji ma nie dostać nawet złotówki ) Wypowiadają się rolnicy że nie da się dostawać do wymagań i przepisów bioasekuracji. Z takim myśleniem podejrzewam że zaraz będą kolejne przypadki wirusa w regionie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Uważasz że to wina rolników ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8984

Jak dla mnie to sprawa jest ustawiona i tyle chcą nas zniszczyć małych i większych też.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elrond    12

To wina tego rolnika że nie zachował odpowiedniej ostrożności przez co zablokował 10 sąsiednich gmin, wstrzymał wszystkim sprzedaż, spowodował starty ekonomiczne dla wielu innych hodowców, a już słyszałem że niektórzy mają świnie tam po 220 kg.  Jeżeli nie potrafi jakieś gospodarstwo dostosować się i zabezpieczyć chociaż w podstawowy sposób stada, to jestem jak najbardziej za likwidację takich stad. ( słyszałem plotkę że w słomie którą ścielł były lisy ). Oczywiste jest że rząd ma równie dużo winy na wskutek złych decyzji i olewania tematu oczekując że ASF sam się rozwiąże.

Ale jeżeli bedziemy wygadywac takie rzeczy jak ci rolnicy z tego reportazu to najlpeiej otworzyć chlęwnie i czekać na dziki :)

Pamiętajcie że Niemeic już ręce zaciera na to się dzieje u nas ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przekonasz się że asf i tak się rozprzestrzeni . Bioasekuracja może tylko do gospodarstwa wirusa tak szybko nie wpuścić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8984

Daj Ci kolego żebyś nie musiał stawiać się w sytuacji tego rolnika i jego sąsiadów, znam takiego rolnika z podlaskiego który miał piękną oborę nową na rusztach, prysznic, niecka itp. miał własnego weterynarza badał krew było ok, przyjechali z wojewódzkiej weterynarii nie chciał wpuścić dostał mandat i z policją pobrali krew, nagle wynik że przypadek ASF. Jak to wytłumaczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    734

Trzeba budować szczelne nie magazyny a przechowalnie na słomę, bo zboże to jeszcze w silos puści . Bo jak nie lis to szczur wlezie. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak z ciekawości . Czemu wpuścić nie chciał ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elrond    12

W podlaskim pierwsze przypadki własnie weterynarze poroznosili. A i jeżeli uważasz że na nowej fermie z prysznicem i śluzami jest to przestrzegane to jeszcze się możesz zdziwić. Przewaliłem już chyba ze 300 pracowników i wiem jak to jest z ich przestrzeganiem zasad. Widać to chociażby na fermach zarodowych Choice Genetics gdzie w rok prawie wszystkie zbiegiem okoliczności zaraziły się myko gdzie w gazetach opisane było jak to wysokie są standardy. ;)

Edytowano przez Elrond

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A kiedy ten materiał w Polsacie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8984
1 minutę temu, zetorki12 napisał:

Tak z ciekawości . Czemu wpuścić nie chciał ?

Miał zasadę że obcych nie wpuszcza do obory, tylko on i weterynarz właśnie po to żeby zmniejszyć ryzyko chorób, wielu rolników tak robi co hodują świnie, mnie też kiedyś znajomy nie chciał wpuścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zasada dobra , tylko że kontroli i tak nie zatrzymał .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

@elrond akurat ten rolnik gdzie asf wykryli spełniał wszystkie wymogi bioasekuracji a i tak go to nie uchroniło. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
1 godzinę temu, Elrond napisał:

Oglądajcie dzisiaj Polsat, nieoficjalnie podobno rolnik u którego wykryto ten przypadek ASF na 640 sztukach ściągnął telewizję by nagłośnić sprawę ( ze względu na brak odpowiedniej bioasekuracji ma nie dostać nawet złotówki ) Wypowiadają się rolnicy że nie da się dostawać do wymagań i przepisów bioasekuracji. Z takim myśleniem podejrzewam że zaraz będą kolejne przypadki wirusa w regionie ...

Może mi kolega wytłumaczy jak ma wyglądać bioasekuracja w przypadku stosowania słomy jako ściółki wdzięczny byłbym jak i moi sąsiedzi za oświecenie bo widzę że Masz większą wiedzę jak ludzie którzy zajmują się tym problemem i nie są wstanie jednoznacznie sie wypowiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Uważam że to wszystko i tak durne , ale czego nie rozumiesz ? Według ich nakazów przez jakiś czas po zborze nie wolno używać , a słoma ma być zabezpieczona przed dostępem dzikich zwierząt . Jakoś mniej więcej tak było . Teraz to może co tam jeszcze "mądrego" dołożyli .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez grzesiuc2
      Witam
       
      Sprzedam kombajn Sampo Rosenlew 600. 
      Maszyna stoi do obejrzenia w miejscowości Krajanka (powiat wieruszowski, łódzkie).
      Zdjecia do obejrzania - http://olx.pl/oferta/sampo-rosenlew-600-CID757-ID4Sl8H.html#373001d4ca
      Kombajn w ciągłym użyciu, sprawny, dużo części oryginalnych. 
      Jestem osobą prywatną, rolnikiem, maszyna pracowała u mnie na 18 ha. 
      Zapraszam do obejrzenia oraz do kontaktu telefonicznego - 502378126.
      Cena 28 000 brutto do negocjacji. 
    • Przez Dominik98
      Posiadam kombajn Bautz 600 z 1963r. Problem jest taki że obróciło mi panewkę na wale i pękł mi tłok. Czy wiecie skąd wziąść części i w jaki sposób go wyremontować, lub jaki inny silnik by pasował.?
    • Przez Tomkon91
      Witam, zakładam nowy wątek związany bezpośrednio ze "świeżą aktualizacją" planu bioasekuracji na terenach zagrożonych ASF. Proszę o Wasze opinie, zapytania, sugestie etc. Pozwólcie że pierwszy zadam pytanie - co myślicie o "podwójnym płocie" budynków w systemie otwartym, i jak w ogóle ustawa widzi termin "wolny system" (jakieś konkretne wytyczne)?  
    • Przez Elrond
      Witam, farmer podał informację o znalezieniu w stawie 3 martwych dzików w gminie Czarnków na Wielkopolsce, próby poszły do badania.
    • Przez extrabyk
      Oto kolejny przykład jak świat polityki i biznesu potrafi zarobić na czyimś nieszczęściu. Tu akurat zabłysnęli politycy PISu ale prawda jest taka,że takie "kwiatki" rosną podczas panowania każdej opcji politycznej i w każdym kraju z tą różnicą, że w większości krajów sprawa ucicha i prawie nikt nie jest pociągany do odpowiedzialności a jest kilka takich państw gdzie za takie coś jest "czapa"...no cóż co kraj to obyczaj
      Co do samej sytuacji to ciekaw jestem Waszych opinii...dyskusja ma szansę być ciekawa i burzliwa
      https://wiadomosci.wp.pl/wyszla-na-jaw-tajemnica-jurgiela-i-swinskiego-lobby-tak-wygladaja-konserwy-z-asf-6269066281588353a
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj