zacier123

Members
 • Ilość treści

  602
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

26 Excellent

3 obserwujących

O zacier123

 • Ranga
  Zaawansowany

Ostatnio na profilu byli

2411 wyświetleń profilu
 1. w moim regionie kontrole nie jeżdżą. Nie ma kasy....
 2. ze strefy czerwonej (okolice stoczka łukowskiego) maciory są po 2,50-2,65 w zależności od ilości a tuczniki coś po 4 zł. Tyle płaci pośrednik i odbiera bez problemu.
 3. to bez sensu. Jeśli będą już na danej wsi to po co dzielić na małych i dużych, nie szybciej byłoby po kolei kontrolować?
 4. Ywa, nie bój się chodzi o likwidację hodowli. Dają czas na dotuczenie i sprzedanie tego co jest na stanie ale jednocześnie wydają zakaz: zakupu, sprzedaży i rozrodu świń.
 5. racja, taki burdel to tylko w PL. W mojej miejscowości nie ma nic, żadnych szkoleń, pism, totalnie zero informacji, lekarze nie wiedzą o co chodzi, nikt nic nie wie...
 6. boją się... ale płacą jakby chcieli a nie mogli. W mojej okolicy jest jeden zakład który ma i swoją produkcję tucznika ale właściciel to taka sknera że szkoda gadać. Ludzie od niego ze sklepu i rzeźni się zwalniają bo mało płaci a tylko drze ryja że wszystko źle... A prawda to że jak wejdzie czerwona strefa to jest zakaz sprzedaży przez 40 dni? nie wytrzymałem już tej niepewności i zadzwoniłem do PIW. Powiedzieli tak: jeżeli chcę świnie trzymać dalej to muszę spełnić wymogi bioasekuracji(w strefie białej tylko i wyłącznie mata przed wejściem do chlewu). Podczas I wizyty inspektorów nie muszę nic mieć z bioasekuracji! Oni zaznaczają to w protokole i dają czas max 5miesięcy na dostosowanie. Jeśli po tym czasie będę dalej miał świnie a nie będzie bioasekuracji to wtedy dopiero mandat karny. Później wydają bezwzględny zakaz zakupu i rozrodu świń dla gospodarstwa. Tak jest u nas ale zaznaczam że tak dobrych inspektorów jak u nas to nie ma nigdzie, nawet na mączkę rybną przymykają oko i udają że nic nie wiedzą... no chyba że jest donos, wtedy to inna sprawa.
 7. Staszek, to mam się z nimi po sądach ganiać? No właśnie, czyli każdy tylko coś słyszał, coś przeczytał a konkretów nikt nie zna... piotrczem, a jak u was w czerwonej wygląda sprzedaż świń? Jakie ceny dostajecie za tuczniki?
 8. to ja już nic z tego nie rozumiem, czy przy tych kontrolach ja już muszę mieć u siebie te maty i ewidencje wejścia/wyjścia? bo miało być że pierwsza wizyta miała stwierdzić czy gospodarstwo jest w stanie spełnić bioasekurację, a tu od razu mandaty za brak mat??? http://www.agrofoto.pl/produkcja-zwierzeca/trzoda-chlewna/za-co-mandat-przy-niespelnieniu-wymogow-bioasekuracji,77544.html
 9. ryją Ci w gnoju czy jedzą z posadzki??? Wodę dostają w poidełku czystą czy mają jakieś korytko? Jeśli chodzi o nasienie to zapewne neckar. Bardzo dobry knur, każdemu polecam. Super mięsność po nich wychodzi. Na pewno będziesz miał mniej problemów zdrowotnych z neckarem niż durxpiet.
 10. mam prośbę, czy ktoś posiada rozpiskę aminokwasów(liz, met+cys, treo, trypt) dla oryginalnej mączki rybnej duńskiej skagen bo nigdzie nie mogę ich znaleźć w necie?
 11. mam prośbę, czy ktoś posiada rozpiskę aminokwasów(liz, met+cys, treo, trypt) dla oryginalnej mączki rybnej duńskiej skagen bo nigdzie nie mogę ich znaleźć w necie?
 12. możesz podesłać link, czy to jest w gazecie top agrar? dziwi mnie czemu nikt poza użytkownikiem zetorki się nie wypowiada, przecież po to jest forum żeby się wymieniać informacjami i opiniami,... czyżby jeszcze kontrole nie dotarły do żadnego z użytkowników forum?
 13. @zetorki12, a czy paszę lub wodę badają? No ale było jasno powiedziane że przy pierwszej kontroli miało nie być mandatów więc faktycznie chyba teraz po wprowadzeniu bioasekuracji na cały kraj to się zmieni. A ten zeszyt wejść i wyjść to już musi być?
 14. no właśnie u mnie nie było ich jeszcze dlatego założyłem ten wątek żeby można było się jakoś przygotować. Zanim skontrolują nasz cały powiat to podobno przy obecnej obsadzie inspektorów zejdzie się im około 3 lat.
 15. Proponuję aby wypowiadali się tu rolnicy którzy mieli te śmieszne kontrole odnośnie bioasekuracji. Co tam sprawdzali, co wymagali i jakie ewentualnie kary... Jeśli temat podobny istnieje to, proszę o link bo nic podobnego nie mogłem znaleźć.
×
×
 • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj