Elrond

ASF na 600 warchlakach

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Sezon łowiecki na dziki

Sadek    1123

Wolałbym jakby mniej mówił a więcej robił.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5334

ja wolałbym aby zrobił to co powie a nie powie i tyle jego roboty

  • Like 1

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980

No i nowe ognisko ASF tym razem w moich rodzinnych stronach, gm.Ulan miejscowość Domaszewnica, raczej małe gospodarstwo.

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elrond    12

Spokojnie zaraz będzie w każdego rodzinnych stronach 

Co ciekawe firmy paszowe zaczynają masowo budować fermy ( kontraktowe) podobno ma być dobra cena jak wyczyszczą "mniejszych" kiedyś

Edytowano przez Elrond
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980

Ja to wiem, ale jeszcze jest wielu rolników którzy nie wierzą że będą musieli zmienić model gospodarowania, dziś rozmawiałem ze znajomymi z tamtych stron to nie wierzą że mogą zakazać hodowli świń albo że wybiją w tamtym gospodarstwie nawet zdrowe sztuki.

Zastanawia mnie tylko co będzie z nadmiarem zbóż w tych regionach? nie wiem czy przez kominy nie będą wylatywać z dymem zamiast węgla, bo nadwyżka będzie jak nic, mimo słabszych plonów.

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    734

Spokojnie pojadą na porty. Zarobi podmiot skupujący. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elrond    12

Dlatego tak obserwuje i wydaje się logiczne że jak sytuacja trochę się uciszy może być dobry biznes na trzodzie dla tych co przetrwają. Chociażby z nadmiaru zboża ceny będę niższe może jak kiedyś 200-300 zł kupowałem pszenżyto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Do kujawsko pomorskiego na pewno nie dojdzie. Dużo ludzi nowe chlewnie postawiało. Robią siatki i ogrodzenie. Za dużo kredytów wzięli,żeby za chwilę likwidować 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15388

To jest wirus żadna siatka ani płot nie powstrzyma, to jest w głowach tych co chcą zniszczyć polską prywatną hodowlę.

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

Kujawsko-pomorskie niby dwa lata mamy czas do 1 przypadku,tak twierdzą koledzy zza Odry,sami liczą że do nich dojdzie w ciągu 4 lat

Edytowano przez ws71

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No coś pięknego . Właśnie się dowiedziałem jak znowu kasę pompują na wieś . Wystarczy tylko wygasić produkcję świń .... Tylko dlaczego ja się pytam w ARiMR niemal wprost powiedziano mi że szkoda sobie tyłka zawracać , bo i tak guzik z tego !No ale najważniejsze że miasto znowu słyszy jak to chłopom DAJĄ KASĘ .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

Według obecnego prawa nie trzeba mieć decyzji Inspekcji o wygaszeniu produkcji? i z takim pismem dopiero do Agencji i to tylko w strefach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elrond    12

Co raz większe cyrki z tym ASF rolnicy odwalają. Jeden z ostatnich przepadków - hodowca zorientował się że ma ASF i postanowił sprzedać wszystko co się dało ( świnie, zboże, słomę itp. ) zbiegiem okoliczności z tego "skupu" zboża inny rolnik kupił paszę i wirus wyszedł u niego. To tylko jeden z przykładów gdzie brak podstawowego myślenia tylko pogłębia sytuację, ale najlepiej jechać do Puław i zarzucać że weterynaria ustawia wyniki jak to głoszą pewni rolnicy, Brak słów i takich trzeba jak najszybciej wykasować i jeszcze kary dać że się nie wypłacą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

Czy przypadkiem będąc w strefie nie trzeba zgłaszać wcześniej w Inspekcji chęci sprzedaży i wtedy jest pobierana krew,a po wynikach dopiero zezwolenie na sprzedaż,coś tu się ta opowieść kupy nie trzyma.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elrond    12

Owszem, pierwsze wysyła się zgłoszenie sprzedaży, dostaje się zgodę, pobiera krew, otrzymuje wyniki, wysyła wyniki do zakładu i sprzedaje. Ale cały proces daje spokojnie tydzień ważności badania ( jeżeli nie czeka się długo na wynik )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

Czyli miał zbadane ,były czyste więc skąd wiedział że miał asf w przeciągu 2 tyg ważności papierów ,tym bardziej że wszelkie padnięcia,przemieszczenia trzeba zgłaszać do powiatowej w ciągu 24 h[i wyrabiać nowe papiery pod konkretnego kupującego],jeżeli naprawdę sprzedawał w okresie ważności papierów to raczej nie miał bladego pojęcia że są trefne,cała ta opowieść kupy się nie trzyma,tym bardziej że załatwił by przy okazji rzeznię do której sprzedał a o tym zrobiło by się już głośno,opowieść z gatunku fantastyki powiązana z brakiem logiki

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elrond    12

Możesz dalej wmawiać sobie uczciwość i dobroduszność rolników nie bronię tylko mówię jakie są patologie. Pewnie o zbudowaniu zagrody w lesie i ukryciu świń też nie słyszałeś to widać że nie masz pojęcia co siędę dzieje na wschodzie z ASF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak widać Ty też nie masz pojęcia o czym piszesz , a swoje niusy chyba z GSu przyniosłeś . :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980

A co tu się dziwić, jak ktoś nie może trzymać nawet dla siebie świnki to i po lasach się chowają.

Dziadek mi opowiadał jak przed Niemcami chowali świnie w ziemiankach, żeby mieli co jeść.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A komu by teraz chciało się użerać z taką dziką hodowlą ? Kiedyś ludzie tak robili żeby było co jeść .Teraz po co ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
4 godziny temu, Elrond napisał:

Możesz dalej wmawiać sobie uczciwość i dobroduszność rolników nie bronię tylko mówię jakie są patologie. Pewnie o zbudowaniu zagrody w lesie i ukryciu świń też nie słyszałeś to widać że nie masz pojęcia co siędę dzieje na wschodzie z ASF.

Czyli twierdzisz że po lasach ludzie trzymią po kilkadziesiąt sztuk i stamtąd wywożą na skup bez żadnych papierów,ew prosiaki,podejrzewam  że trzymane na ,,lewo'' i dą na samo zaopatrzenie i większego znaczenia w szerzeniu choroby nie mają,jednak handel takim mięsem powinien być karany bo to może faktycznie asf przenieść dalej w kraj a nie wierzę że obecnie znajdzie się jakiś hodowca [taki do 100szt rocznie] który by kupił prosiaki z lewej hodowli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez grzesiuc2
      Witam
       
      Sprzedam kombajn Sampo Rosenlew 600. 
      Maszyna stoi do obejrzenia w miejscowości Krajanka (powiat wieruszowski, łódzkie).
      Zdjecia do obejrzania - http://olx.pl/oferta/sampo-rosenlew-600-CID757-ID4Sl8H.html#373001d4ca
      Kombajn w ciągłym użyciu, sprawny, dużo części oryginalnych. 
      Jestem osobą prywatną, rolnikiem, maszyna pracowała u mnie na 18 ha. 
      Zapraszam do obejrzenia oraz do kontaktu telefonicznego - 502378126.
      Cena 28 000 brutto do negocjacji. 
    • Przez Dominik98
      Posiadam kombajn Bautz 600 z 1963r. Problem jest taki że obróciło mi panewkę na wale i pękł mi tłok. Czy wiecie skąd wziąść części i w jaki sposób go wyremontować, lub jaki inny silnik by pasował.?
    • Przez Tomkon91
      Witam, zakładam nowy wątek związany bezpośrednio ze "świeżą aktualizacją" planu bioasekuracji na terenach zagrożonych ASF. Proszę o Wasze opinie, zapytania, sugestie etc. Pozwólcie że pierwszy zadam pytanie - co myślicie o "podwójnym płocie" budynków w systemie otwartym, i jak w ogóle ustawa widzi termin "wolny system" (jakieś konkretne wytyczne)?  
    • Przez Elrond
      Witam, farmer podał informację o znalezieniu w stawie 3 martwych dzików w gminie Czarnków na Wielkopolsce, próby poszły do badania.
    • Przez extrabyk
      Oto kolejny przykład jak świat polityki i biznesu potrafi zarobić na czyimś nieszczęściu. Tu akurat zabłysnęli politycy PISu ale prawda jest taka,że takie "kwiatki" rosną podczas panowania każdej opcji politycznej i w każdym kraju z tą różnicą, że w większości krajów sprawa ucicha i prawie nikt nie jest pociągany do odpowiedzialności a jest kilka takich państw gdzie za takie coś jest "czapa"...no cóż co kraj to obyczaj
      Co do samej sytuacji to ciekaw jestem Waszych opinii...dyskusja ma szansę być ciekawa i burzliwa
      https://wiadomosci.wp.pl/wyszla-na-jaw-tajemnica-jurgiela-i-swinskiego-lobby-tak-wygladaja-konserwy-z-asf-6269066281588353a
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj