Elrond

ASF na 600 warchlakach

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Sezon łowiecki na dziki

XTRO    1541

a ja się pytam co jest z tymi co mają tucz kontraktowy ??? czemu tam nie ma ASFu?? wszystko pic na wodę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co znaczy nie maja ? Możesz jaśniej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1541

w okolicy jest multum chlewni pod tucz kontraktowy. O dziwo nie ma żadnego przypadku ASFu u nich, a wszystkich "prywatnych" wybijają w pień.

Przykład- wszędzie jest ASF, w Dawidach wybijają po kolei a w Radczu nic. A dookoła niby ASF. Chyba upośledzony tylko może tego nie widzieć. Przecież to ewidentnie jest wybijanie polskiej hodowli na rzecz zagranicznej.

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No ale jaka odległość od ogniska ASFu trzody do chlewni kontraktowej ?> Rzucasz hasłami , ale ogólnie . Wiem że to wszystko bez sensu i chore , ale wydaje mi się że te durne przepisy obowiązują wszystkich i tak z ciekawości pytam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1541
11 minut temu, zetorki12 napisał:

No ale jaka odległość od ogniska ASFu trzody do chlewni kontraktowej ?> Rzucasz hasłami , ale ogólnie . Wiem że to wszystko bez sensu i chore , ale wydaje mi się że te durne przepisy obowiązują wszystkich i tak z ciekawości pytam .

jak jaka odległość jak od Dawid do Radcza jest może 5km ? a do innych miejscowości jest więcej.

Uwierz mi, że ich tak te przepisy nie obowiązują.

Nie tyle wszyscy z tego tuczu kontraktowego co te firmy typu Prima, itp itd

Zetorki skąd jesteś ?

Edytowano przez XTRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W promieniu 3km wybijają , a w promieniu 10 jest strefa zagrożona , czy jakoś tak i tak dalej . Czyli wszystko zgodnie z przepisami . Wpienia mnie to wszystko , ale to w zgodzie z prawem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Teraz juz nie wybijają w promieniu 3 km. W dawidach już 5 ognisk choć to ostatnie mocno naciągane. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1541

zmierzyłem na geoportalu i część wsi jest oddalone o nie całe 3km także powinna być objęta. 

Zresztą dookoła wsi znajdowali ASF ale tam nie, zresztą co tu się dziwić, firma nie pozwoli sobie wybić ponad 30 tyś tucznika...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Te 3km nie są tak co do metra mierzone . Lecą po granicach wsi , zabudowań itp . Mniejsza o to . Dla mnie to wszystko to kompletny idiotyzm i debilizm . Zresztą to nie tylko moje zdanie . Lokalnych weterynarzy też . Nas właśnie uwalniaja jakoś tam od ASF  i po pobraniu krwi od większości świń możemy występować z wnioskami o pozwolenie na sprzedaż o ile ktoś kupić zechce . Jedna wielka paranoja i biurokracja z której nie wynika żadna ochrona przed ASF . KOMPLETNY IDIOTYZM ! Dziki dalej ryją łąki i uprawy i mają gdzieś maty i inne durne przepisy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5354
23 godziny temu, XTRO napisał:

a ja się pytam co jest z tymi co mają tucz kontraktowy ??? czemu tam nie ma ASFu?? wszystko pic na wodę!

bo na "asf" podatne są tylko Polskie gospodarstwa finansowane za Polskie złotówki 

  • Like 1

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

https://www.agrofoto.pl/articles/afrykanski-pomor-swin-asf/asf-na-lubelszczyznie-trwa-boj-o-przetrwanie/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak się zastanawiam  Powprowadzali te strefy i miejscami cisza . Czy to już na wieki , te strefy ? Nigdzie nie wycofują ? Nie ma przepisów które to regulują ? Rolnicy przywykli i po za tym że są ogromne utrudnienia w sprzedaży świń nic się nie dzieje . Krótko mówiąc . Orientuje się ktoś , czy te strefy kiedyś cofną ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15390

Spokojnie, jak będzie miała się skończyć strefa to się znajdzie dzik z asf by tej strefy nie zmieniać, wiem jak było u nas😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U nas już dłuższy czas nic . Mogli by chociaż o jeden kolor zmienić , to w normalnych warunkach by człowiek sprzedawał , bo tak jak jest teraz , to normalnie cyrk i głupota .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15390

Wiem, u nas teraz p końcu września miała się zmienić no i pyk w zastrzelonym dziku był asf, a żeby było lżej na duszy to i w sąsiedniej gminie w tym samym czasie upolowali z asf. Przypadek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie wiem , ale mam wrażenie , że nie ma kogoś , kto naprawdę zajął by się tymi strefami . Rolnicy zostali pozostawieni na pastwę dzików ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8985

To się nie skończy prędko, wpierw zniknie prawie cała hodowla trzody, bo takich wymogów i cen ze stref objętych tą chorobą długo najwytrwalsi nie wytrzymają.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrczem    67

Pewnie że się nie skończy,nie po to walili na czerwono nawet te gminy gdzie nie znaleziono ani nie odstrzelono nawet 1 dzika z asf. Wiem bo w takiej mieszkam i po sąsiedzku też taka jest. Wybory się zbliżają więc nie zdziwiło by mnie to że coś się zmieni z kolorem na lepsze tam gdzie przeważa elektorat moherowy. A z ceną to zawsze wymówka bo na niemieckiej giełdzie w dół więc...tylko że to zwykła ściema i chodzi o to czy zarobić na rolnikach bardzo dużo czy zaje....ie dużo bo tylko tak to można odebrać jeśli zakład jeden czy drugi nie opiera się na eksporcie tylko na lokalnym lub krajowym rynku i tylko szukają okazji typu przerośnięte tuczniki kupione za grosze. Po wyborach gdy już wszystko będzie jasne komu które korytko może być nie wesoło 😩

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5354

oglądał ktoś dziś wieczorem Wydarzenia na Polsacie? wcześniej było opisywane w najnowszej gazecie Wspólnota 

było o asf, jak to doktorek wet. :ph34r: dzwonił do rolnika czy ma podłożyć krew do badania ale niestety pomylił numer i dodzwonił się do redaktora Wspólnoty :D 

  • Like 1
  • Haha 1

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
czytałem właśnie w Lubartowskiej było, potem się tłumaczył że to czarny humor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324
48 minut temu, marulekk napisał:

oglądał ktoś dziś wieczorem Wydarzenia na Polsacie? wcześniej było opisywane w najnowszej gazecie Wspólnota 

było o asf, jak to doktorek wet. :ph34r: dzwonił do rolnika czy ma podłożyć krew do badania ale niestety pomylił numer i dodzwonił się do redaktora Wspólnoty :D 

widziałem i czytałem - dobre - ciekawe czy kasę brał za to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez grzesiuc2
      Witam
       
      Sprzedam kombajn Sampo Rosenlew 600. 
      Maszyna stoi do obejrzenia w miejscowości Krajanka (powiat wieruszowski, łódzkie).
      Zdjecia do obejrzania - http://olx.pl/oferta/sampo-rosenlew-600-CID757-ID4Sl8H.html#373001d4ca
      Kombajn w ciągłym użyciu, sprawny, dużo części oryginalnych. 
      Jestem osobą prywatną, rolnikiem, maszyna pracowała u mnie na 18 ha. 
      Zapraszam do obejrzenia oraz do kontaktu telefonicznego - 502378126.
      Cena 28 000 brutto do negocjacji. 
    • Przez Dominik98
      Posiadam kombajn Bautz 600 z 1963r. Problem jest taki że obróciło mi panewkę na wale i pękł mi tłok. Czy wiecie skąd wziąść części i w jaki sposób go wyremontować, lub jaki inny silnik by pasował.?
    • Przez Tomkon91
      Witam, zakładam nowy wątek związany bezpośrednio ze "świeżą aktualizacją" planu bioasekuracji na terenach zagrożonych ASF. Proszę o Wasze opinie, zapytania, sugestie etc. Pozwólcie że pierwszy zadam pytanie - co myślicie o "podwójnym płocie" budynków w systemie otwartym, i jak w ogóle ustawa widzi termin "wolny system" (jakieś konkretne wytyczne)?  
    • Przez Elrond
      Witam, farmer podał informację o znalezieniu w stawie 3 martwych dzików w gminie Czarnków na Wielkopolsce, próby poszły do badania.
    • Przez extrabyk
      Oto kolejny przykład jak świat polityki i biznesu potrafi zarobić na czyimś nieszczęściu. Tu akurat zabłysnęli politycy PISu ale prawda jest taka,że takie "kwiatki" rosną podczas panowania każdej opcji politycznej i w każdym kraju z tą różnicą, że w większości krajów sprawa ucicha i prawie nikt nie jest pociągany do odpowiedzialności a jest kilka takich państw gdzie za takie coś jest "czapa"...no cóż co kraj to obyczaj
      Co do samej sytuacji to ciekaw jestem Waszych opinii...dyskusja ma szansę być ciekawa i burzliwa
      https://wiadomosci.wp.pl/wyszla-na-jaw-tajemnica-jurgiela-i-swinskiego-lobby-tak-wygladaja-konserwy-z-asf-6269066281588353a
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj