Skocz do zawartości
News
didku1

GPS New Holland Intelliview IV

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
didku1    0
Napisano (edytowany)

Witam mam następujące pytanie posiadam New Holland T7.175 z komputerem IntelliView IV chciałbym tanim kosztem założyć GPS na dachu znajduje się oryginalne mocowanie z kablami pod antenę czy wystarczy założyć samą antenę i będzie już aktywny Gps? Jak tak to jaką i jakie to są koszty ? 

Edytowano przez didku1

BobsMF    33
poszukaj na olx gość sprzedaje kable do podłączenia kamery i anteny GPS do intelliview. Nic nie trzeba instalować. Za niecały tysiąc będziesz cieszył się GPS którego dokładność jest wystarczająca do nawożenia, oprysków i mapowania pól.

Pietras892    438
Zasadnicze pytanie Wystarczy zwykłe intelview IV czy musi być to z przygotowaniem pod nawigację.

piotrGR    0
Napisano (edytowany)

Zależy co rozumiesz poprzez GPS. Jeżeli masz kable na dachu, to znaczy że ciągnik ma fabryczny układ hydrauliczny pozwalający na automatyczne prowadzenie. Jeżeli chcesz mieć automatyczne prowadzenie, to musisz dorzucić odbiornik AG372 oraz sterownik nawigacji  do pomiaru przechyłów, cen za barzdo nie znam, ale będzię pewnie koło 35-40 tys. za dokładność +/-20cm.  Jeżeli chcesz mieć jedynie prowadzenie "ręczne", czyli żeby na wyświetlaczu strzałki pokazywały jak masz prowadzić po lini, to wystarczy sam monitor Intelliview, przygotowanie pod automatyczne prowadzenie jest zbędne. Trzeba wtedy dorzucić odbiornik AG162, za dokładność +/- 20cm podejrzewam że jakieś 10-15 tys. Wspomniany wyżej odbiornik z OLX nie jest w stanie podać ciągnikowi pozycji z tzw. DGPS czyli sygnałem korekcyjnym. Oznacza to, że po pierwsze dokładność w najlepszym wypadku jest w okolicach 0,5-1m, a poza tym Intelliview nie pozwoli włączyć nawet prowadzenia ręcznego. Będziesz mógł nagrywać granice pól i będzie ci mniej więcej liczył hektary i pokazywał pokrycie, ale już nie pozwoli nagrać linii przejazdu i po niej nie poprowadzi.

Edytowano przez piotrGR

piotrGR    0

Siedzę w temacie hobbystycznie oraz zawodowo, więc w razie pytań jestem do dyspozycji.

didku1    0

A jeśli wpiąbym się bezpośrednio w monitor z inną anteną od innej nawigacji czy dałoby radę uruchomić nawigację ?

piotrGR    0

Jeżeli chodzi o prowadzenie automatyczne, to nie- wymaga to odbiornika AG372 oraz sterownika nawigacji CNH.

Jeżeli chodzi o sterowanie ręczne, to przy spełnieniu kilku warunków powinno się dać.

1. Oprogramowanie monitora jest modułowe. Poszczególne moduły dogrywa się w zależności od zapotrzebowania. Moduł który jest niezbędny to "rolnictwo precyzyjne". Listę wszystkich modułów można sprawdzić w zakładce Diagnostyka/wersje. Jeżeli na liście nie ma rolnictwa precyzyjnego, należy skontaktować się z dealerem w celu jego dogrania.

2. Sygnał GPS można wprwowadzić do monitora po kablu RS232. W monitorze Intelliview 3 można to zrobić jedynie podłączając odpowiednie piny do głównego kwadratowego złącza monitora. Pin Tx odbiornika do pinu 10 w złączu, a pin Rx odbiornika do pinu 9 w złączu. Zasilanie odbiornika trzeba podłączyć z zewnątrz. W monitorze Intelliview 4 można to zrobić tak samo, lub podpiąć się do dodatkowego złącza RS232 z tyłu monitora. Zasilanie odbiornika również z zewnątrz.

3. W przypadku podłączenia pod główne złącze monitora w zakładce Narzędzia/GPS jako źródło sygnału należy wybrać RS232A, a przy podłączeniu do dodatkowego portu RS232, należy wybrać RS232B. Jako typ anteny należy wybrać 062. Odbiornik musi wysyłać syganał z jakąś korekcją, chociażby EGNOS, nie może to być zwykły sygnał bez korekcji, np. taki jak w nawigacji samochodowej. W tej samej zakładce należy również skonfigurować położenie anteny (wysokość, przesunięcie w przód itp.)

4. Monitor Intelliview 3 potrzebuje prędkości wysyłania informacji (baud rate) 38400, dla monitora Intelliview 4 nie ma to znaczenia. Trzeba to skonfigurować po stronie odbiornika. Oba monitory potrzebują 2 parametrów NMEA- GGA oraz VTG. Jeżeli jest możliwość skonfigurowania tego po stronie odbiornika to fajnie, a jeżeli nie, to można zaryzykować podłączenie bez ustawiania tej opcji, bo w 99% odbiorników GPS te dwa parametry aktywne są domyślnie.

5. Jeżeli monitor złapie sygnał GPS, w zakładce Narzędzia/PR trzeba włączyć system Intellisteer/Accuguide, a następnie w zakłądce Narzędzia/Nav-S wybrać z listy "oświetlenie dodatkowe" (to błąd tłumaczenia- powinno być bardziej "listwa diodowa")

6. Następnie należy skonfigurować jedną z zakładek pracy (PRZEB.) pod rolnictwo precyzyjne. Zakładki konfiguruje się w Narzędzia/Układ. Z niezbędnych opcji będzie to: mapa pokosu, zap. pok. 1, wybór pokosu, wł. autonaprowadzanie oraz oświetlenie dodatkowe. Z opcji nie niezbędnych, ale przydatnych: numer pokosu, bł. zejścia z trasy, zapis granicy, całk. obsz. gran., obszar, pozostały obszar.

7. Do korzystania z opcji zapisu granicy, zapisu pokrycia itp. w monitorze musi być włożony pendrive. Bez niego zapis nie będzie możliwy. W zakładce narzędzia/narzędzie należy skonfigurować wymiary narzędzia oraz wybrać w jaki sposób jest obsługiwane (zaczep, lub któryś z EHR). Kiedy dobrze to skonfigurujesz, pokrycie będzie malowane, a hektary liczone automatycznie po włączeniu narzędzia.

didku1    0
Napisano (edytowany)

Dzięki kolego za czególowe wyjaśnienie ale to wszyzsza szkoła jazdy :P

Edytowano przez didku1

Napisano (edytowany)

piotrGR mam dwa pytania:

W przedliftowej T7 z 2012 roku mam w złączu do Intelliview piny 9 i 10 zajęty. Na dachu nie mam uchwytu ani żadnej wiązki, gdzie więc idą te kable? Dziś zmieniłem Intelliview 3 na 4 i zauważyłem że w/w piny są zajęte...

Drugie pytanie - Intelliview 3 chciałbym zamontować w przedliftowej T5. Nie wiesz przypadkiem czy są gotowe wiązki do kupienia w CNH żeby to podłączyć?

Jeszcze jedno - przy oryginalnej instalacji AG372 jest podłączona do Intelliview 4 przez Navcontroller czy bezpośrednio? Bo chcę sobie powoli skompletować zestaw (antena, kontroler i co najgorsze i pewnie najdroższe bo z używki nie znajdę - orbitrol) ale zacząć od anteny i zastanawiam się czy będę puki co mógł wyznaczyć przejazd po lini czy bez Navcontroller nawet tego nie da rady?

Edytowano przez alvaroalvaro78

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez mafiadankow
      Czołem

Jak niektórzy z Was zapewne wiedzą, nabyliśmy sieczkarnię jak w tytule. Wszystko fajnie pracuje, jednak teraz chcemy przygotować maszynę do zimowania. W pierwszej kolejności chcemy zdjąć przystawkę. Czy ktoś ma taki model, bądź podobny i wykonywał taki zabieg? Niby sworznie odbezpieczone, stopki opuszczone, przystawka w dół ale haki nie chcą puścić.

Drugi temat odnoście automatycznego ustawiania stalnicy. Działa to u kogoś? Mógłby się podzielić obsługą?

Trzeci temat. Jakie powinno być ciśnienie układu smarowania w silniku? Podczas pracy wykazuje ok 4 bar

Czwarty temat. W jakiś sensowny sposób można dotrzeć do dmuchawy? Chcemy zobaczyć w jakim stanie są łopatki i dokładnie wszystko umyć.

Piąty temat. W ogłoszeniach widać, iż ta sieczkarnia ma gniotownik, niemniej u nas takiego urządzenia nie ma, u znajomego który ma model 1900 wszystko wygląda identycznie. Czy w dmuchawie jest tarka?

Szósty temat, ostatni Ma ktos instrukcję obsługi?

Dzięki za poświęcony czas!

Pozdrawiamy, mafiadankow
    • Przez holland95
      Witam pacjent to new Holland td 5. 95 chodzi o radio nie pamięta stacji wogole jak jest zakodowane z rana przed pracą i po zostanie odlaczony prąd na noc to rano musi być na nowo kodowanie pomóżcie ktoś 
    • Przez BumBleBeeee
      Witam 
      Jest ktoś kto posiada New Hollanda z serii TVT ?
      Chciałbym poznać opinie na jego temat. Wady, zalety itp.
    • Przez Xardas321
      mam dylemat nie wiem co wybrać zetor crystal 150 czy moze new holland t6.145. Byłby to główny ciągnik w moim gospodarstwie na areale 40h
    • Przez Rafal198312
      Witam. Potrzebuję moment dokręcania głowicy i luz zaworowy w New Holland td95d. pozdrawiam

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.