Polecane posty

Laval    11

Tak zaokrągla się obliczenia do pełnych wymiarów.  Więc te 10 i ta sama podkładka jest prawidłowo. Ale nie z 7 na końcu. Czasem w fabryce się walną o jeden wymiar podkładki. Czasem się zmniejsza według zaleceń deutza. Pompki po regeneracji to temat rzeka. Każdy robi nie każdy umie. Nawet firmy a które kiedyś ja preferowałem dziś robiłam źle.  A ty zacznij od sprawdzenia wtryskiwaczy czy nie są odwrotnie włożone.

 

Dnia 4.04.2022 o 09:15, piotrbm_211320 napisał:

co ty chcesz tam liczyć ? pompy są po regeneracji!

A na czym polegała ta regeneracja? I jak się liczy wymiar pompki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 4.04.2022 o 11:12, PonidzieP napisał:

Czy to prawda - tak twierdzi serwis, że pompy możemy wymieniać z tolerancją do 10. Czyli jeżeli była np 27  to nowa może być max od 17 do 37 ? Wtedy podkładki pozostają te same ?

bzdura!

obliczenie dla pompy L0- 119, EPXXX=EkXXX,XX:

Ek-(L0+17/100)=3,18 (tabela 3,15 - 3,249 = 3,2mm)

Ek-(L0+27/100)=3,08 (tabela 3,05 - 3,149 = 3,1mm)

Ek-(L0+37/100)=2,98 (tabela 2,95 - 3,049 = 3,0mm)

Więc mamy dla 3 wariantów 3 grubości podkładek!

A w pompach ten wymiar wybity. Jest wymiarem początku tłoczenia, który zmienia się wraz z tłoczkiem! Więc...


niezależny serwis grupy same deutz fahr ;naprawa elektroniki diagnostyka i kalibracje urządzeniami oryginalnymi naprawa silników, skrzyń biegów TTV ZF
TEL 509500422 Instagram: brodziakmalinowski Facebook: naprawiamytraktory tik-tok: piotrbrodziakmalinowski
youtube - jeszcze brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laval    11

Żadna bzdura trzeba było policzyć  tak jak pisałem nie od 7.  Matematyka to w końcu królowa nauk. Licz od x6 do X5 te same podkładki i masz te 10 w końcu 0 to też wymiar.

Przykład EP 300 pompka 36 to podkładka 3,1 i ta sam podkładka aż do wymiaru pompki 45. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EP300=144,475 dla tego EP to już jest silnik 1013! z pompą L0=143mm!

No to jedziemy :)

Tabela:

0,95 - 1,049 =1,0
1,05 - 1,149 =1,1

pompka 36 -     144,475-(143+36/100)=1,115

pompka 44! -    144,475-(143+44/100)=1,035

pompka 45!?!?! 144,475-(143+44/100)=1,025

Muszę podstawić pod tabelkę czy już każdy sobie sam podłoży ?

Nie wiem co ty liczyłeś, że ci wyszło 3,1mm ale ok. Popraw mnie jak się pomyliłem.


niezależny serwis grupy same deutz fahr ;naprawa elektroniki diagnostyka i kalibracje urządzeniami oryginalnymi naprawa silników, skrzyń biegów TTV ZF
TEL 509500422 Instagram: brodziakmalinowski Facebook: naprawiamytraktory tik-tok: piotrbrodziakmalinowski
youtube - jeszcze brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laval    11

Widzisz kraść to trzeba umieć. Jak to mówi stare porzekadło ludowe. 

Trzeba mieć dodatek którego w internecie nie ma.

Tak wygląda.

A tu wziąłem kody bloku z....  Wymiar pompki z.. chociaż taki istnieje. Ale to wszystko w dodatku ST.

Za to najbardziej był mi potrzebny wymiar pompki.  Jak się zalogujesz swoim na stronie deutza to i kalkulator masz z parametrami.  Można przyjąć typowe albo wpisać co się chce. Ale nie zmienia się wymiarowanie. Co 10 masz tą samą podkładkę.  Masz podany wymiar idealny, jak również do zastosowania.

 

 

 

 

Screenshot_20220410-181127.jpg

Screenshot_20220410-181901.jpg

Screenshot_20220410-182050.jpg

Edytowano przez Laval

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

te kalkulator online już kilka razy mi w kuki poleciał. ze względu na to, że ep300 dla 1013 to 144,475 a dla 2012 to 121,0 i wrzuca wszystko w jeden worek. tak więc wole na piechotę.

 


niezależny serwis grupy same deutz fahr ;naprawa elektroniki diagnostyka i kalibracje urządzeniami oryginalnymi naprawa silników, skrzyń biegów TTV ZF
TEL 509500422 Instagram: brodziakmalinowski Facebook: naprawiamytraktory tik-tok: piotrbrodziakmalinowski
youtube - jeszcze brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laval    11

Przecież tam wszystko ustawiasz w opcjach. A tu rozchodziło się o wymiar podkładki. Że jest ta sama w granicach 10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19seba    12

Witam , mam pytanie odnośnie Same Dorado 70 ile powinien mieć mocy ? Ogolnie jaak go kupiłem to wydawało mi się że jest za słaby bo niby powinien chyba mieć 70 koni i dzisiaj przyjechała hamownia, wyszło że ma 57KM . Czemu ma tak mało mocy ? jak to nie model 3cyl 60 koni tylko 70 4 cyl. Podnieśliśmy mu moc na 70 tak jak powinien mieć i teraz nawet na pusto widać że zrobił się inny ciągnik. Jeśli pali normalnie zimny czy ciepły , chodzi równo nie kopcił to czemu miał tylko 57 KM ? Ciagnik z 99 roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laval    11
Napisano (edytowany)

Żalisz czy się chwalisz? 

Temat jest o silnikach nie o ciągnikach. I żeby nie było żadnej wątpliwości to silnikach  Deutz-a. Tylko o tych silnikach.

Edytowano przez Laval

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19seba    12

Dobrze szeryfie :) nie chciałem zakładać nowego tematu , zluzuj majty troche, ewentualnie przenieś to tam gdzie trzeba ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
13 godzin temu, Laval napisał:

Żalisz czy się chwalisz? 

Temat jest o silnikach nie o ciągnikach. I żeby nie było żadnej wątpliwości to silnikach  Deutz-a. Tylko o tych silnikach.

Gębę by ci pokrzywiło jakbyś odpowiedział na pytanie?znafco

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macius11157    168

Jakiej firmy zestawy naprawcze do silnika BF4L 913T ?

NPR Europe czy słaba firma raczej 

Czy kolbenschmidt?

Edytowano przez macius11157

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

przecież do deutza bez problemu oryginał części kupisz więc po co się głowić jeśli zależy na jakości ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzioz    7

mam takie pytanie. Deutz Fahr M650. Silnik ma z tulejami czy bez. ogólnie od którego roku DF wprowadził do swoich silników układ bez tuleji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek2175    0

Witam szukam mechanika z okolic Siedlce-Lublin potrzeba ustawić wtryski w agrotronie. Problem jest taki że bez cewki od gaszenia ciągnik pali od strzała i reaguje na gaz . Jak włożymy cewkę trzyma max obroty. Ciągnik jest po kapitalce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
Dnia 20.11.2022 o 12:14, macius11157 napisał:

Jakie oznaczenie silnika masz n

Jeśli chłodzony powietrzem.to. powinny być cylindry

no gdzie... to w miarę świeży ciągnik 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KaKul    1

Witam. Zastanawiam sie nad zakupem ciagnika Deutz Agrotron 200-265 z lat 2003-2006, jest w nich silnik BF6M1013FC lub BF6M1013EC. Przesledzilem temat o silnikach Deutza i zauwazylem, że macie ogromną wiedze na temat tych silników toteż postanowiłem tutaj napisac. Powiedzcie jaka jest rozniaca miedzy wersją EC i FC oraz na co zwrocic szczegolna uwagę przy ogledzinach traktora z takim silnikiem, jak wyglada w nim podnoszenie mocy i czy nalezy do oszczednych oraz najdrozsze elementy sprawiajace klopoty w tym silniku. Dziękuję za wszelkie sugestie i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macius11157    168
7 godzin temu, Laval napisał:

Różnica kosmetyczna, da ciebie żadna.

 

NPR Europe to dobra firma zestawów naprwczych do deutz chłodzonego powietrzem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj