Polecane posty

Gość   
Gość

Działki były zmniejszane, drzewa, las  itp żeby nikt się nie czepiał, że wnioskuję za dużo. W sumie zgłosiłem za mało o nieco ponad hektar. Po tym zwiększyło się powierzchnię działek jaką zmierzyli podczas kontroli. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elamir    1

W maju kosze żyto z wyką na kiszonkę i jak będą warunki to chce jeszcze posiać dwa razy po sobie mieszanki zbożowe na GPS. Pytanie co podawać do wniosku obszarowego? Pytałem w ARiMR, ale sami nie wiedzieli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19796
13 minut temu, elamir napisał:

W maju kosze żyto z wyką na kiszonkę i jak będą warunki to chce jeszcze posiać dwa razy po sobie mieszanki zbożowe na GPS. Pytanie co podawać do wniosku obszarowego? Pytałem w ARiMR, ale sami nie wiedzieli...

zawsze w takiej sytuacji podaję mieszankę zbożową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
askakonik    4

Wisiało na stronie ARiMR: - Zaliczki otrzymają ci z rolników, dla których zakończone zostały kontrole administracyjne, uwzględniające także wyniki z kontroli na miejscu, a także ci, którzy ubiegali się o płatności nieobjęte kontrolą na miejscu - poinformował rzecznik ARiMR.

 Pomijam, że logika wypłacania zaliczek mnie powala. W naszej wsi ludzie, którzy mają bydło i straty powyżej 70% nic nie dostali jeszcze, za to do ugorów zaliczki poszły - jaka strata jest z 20 ha ugorów? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A skąd mogę wiedzieć czy zakończyli moją kontrolę, która była w maju?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1126

Swego czasu było mówione że na koncie internetowym można zobaczyć co się dzieje z wnioskiem ale nie zostało to wdrożone.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    175

We wniosku zaznaczyłem większą powierzchnię niż MKO (ale zgodnie ze stanem faktycznym). Będzie jakaś kontrola? Dostał już ktoś z Was zaliczkę w takim przypadku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
askakonik    4

Linka do strony ARiMR nie podam, bo oni regularnie moderują aktualności, ale na stronie Farmera jest, na Topagrar i w kilku innych miejscach o tym piszą. Linka wrzucić nie mogę, bo z automatu mi go przekręca...

Edytowano przez askakonik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7245

Z tego co wczoraj ten cały Wiesław z ARiMR mówił to każdy może w BP się dowiedzieć jak sytuacja z jego wnioskiem, czy już naliczone dopłaty, czy kontrola i nieprawidłowości itd. więc dla tych niecierpliwych proponuje udać się do powiatu i będzie jasne


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
askakonik    4

Pedro2 - fajno, tylko Wiesław powinien przekazać to jeszcze do powiatów - jak pytałam ostatnio, to mi pracownik odpowiedział w guście "nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem.... do końca czerwca mamy czas"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    795

WWL, wczoraj przyszło...

...wezwanie do wyjaśnień. :P A jednak mam z kimś kontrolę krzyżową, tylko jak mam udowodnić agencji, że ja tą działkę obrabiam jeśli umowa na gębę? Właściciel zapewnia, że nic nie wie o innym dzierżawcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
puszczyk    5
1 godzinę temu, KlimekPL napisał:

WWL, wczoraj przyszło...

...wezwanie do wyjaśnień. :P A jednak mam z kimś kontrolę krzyżową, tylko jak mam udowodnić agencji, że ja tą działkę obrabiam jeśli umowa na gębę? Właściciel zapewnia, że nic nie wie o innym dzierżawcy.

 

11 minut temu, bobienko napisał:

Świadka weź że sobą može

....albo wlasciciela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieniu    11

Zaliczka na koncie wczoraj może dlatego że teren dotknięty suszą kuj-pom. gospodarstwo powyżej 100ha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25723

Oczywiście że bierz właściciela za świadka.

Ja dziś pójdę sprawdzić co w sprawie mojej krzyżówki, czy skontaktowali się z pazernym gościem co po nie swoje sięga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
14 minut temu, Szymi40 napisał:

Wczoraj  wieczorem sprawdzałem  i nic  - a dziś  rano  zaliczka na  koncie ....😮

To widzę jsteś w potrzebie skoro rano iwieczorem sprawdzasz mam nadzieję ż o pacierzu też nie zapominasz 🤠

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7245
10 godzin temu, DanielFarmer napisał:

Pedro2 dopłaty masz?U mnie pierwszego dnia wypłat zaliczka i ONW...zawsze na końcu prawie a tu zdziwko.

Nie, ja w zeszłym roku dostałem jakoś drugiego dnia wypłaty to może sprawiedliwie chcą dzielić. Na razie nie spieszno, za ziemniaki płacą.

@askakonik w takiej sytuacji trzeba zapytać którędy do kierownika, nie jeden burak i nie jedna żmija się panoszy. Wszędzie tak jest


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zaliczka dopłat wpłynęła . Rano SMS mi tak zameldował . LLB .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15397

Zetorki a hakery nie przejmą smsa żeś bogaty? Ja tam nie kożystam z tego. 

Byłem płacić krus to nie ma onw ani suszowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cinas16
      Witam, mam możliwość dzierżawy kilku hektarów łąk. Problem jest w tym, że są one na jednej działce z lasem. Czy w takim wypadku można brać dopłaty do łąk? Nigdy wcześniej nie były brane dopłaty na to. Ile wynosi dopłata do łąk? jest to kwota JPO czy coś więcej.
    • Przez Karolek517541
      Koledzy tak jak w temacie, na jakiej zasadzie ma być przyznawany ten kredyt. Z tego co wyczytałem to kredyt będzie finansowany z naszych dopłat. Ma zapewnić nam płynność finansową w przypadku braku dopłat lub opóźnieniach związanych z ich wypłacaniem. Jakie zaświadczenia będą potrzebne? Co będzie zabezpieczeniem tego kredytu? Na co konkretnie musi być przeznaczony na nawozy,paliwo czy jakieś maszyny?
      Zapraszam do dyskusji
    • Przez Matey
      W związku z faktem, że ARiMR zaczyna wysyłać wnioski o dopłaty na 2016 zakładam nowy temat dotyczący tychże dotacji. Temat dotyczący dopłat 2015 wciąż pozostanie aktywny
    • Przez adameo111
      Kiedy skończą się dopłaty dla rolnictwa czy to będzie już 2020 rok i koniec dopłat co będzie dalej ? słyszeliście coś na ten temat ?
    • Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj