Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
andrewk    154

Kolejny problem :/ Jak usunąć przy zaznaczaniu uprawy coś co jest na środku pola i chcę aby to coś nie wliczało się do uprawy ?

 

Edit - jeszcze jeden

Przy rysowaniu uprawy na kilku działkach referencyjnych leżących obok siebie wyskakuje błąd, że powierzchnia jest większa od MKO. Wtf ? Rysuję tak jak są żółte linie.

_____________________________________________________
Traktorpedia - dane techniczne maszyn rolniczych

Edytowano przez andrewk

„Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie zajrzałem do internetu”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    317

[ o b j e c t O b j]

to wkleja mi we wniosku jak wezmę sobie jego wydruk - pole 08 - Oświadczam i to jest w PESELU współmałżonka ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, andrewk napisał:

Kolejny problem :/ Jak usunąć przy zaznaczaniu uprawy coś co jest na środku pola i chcę aby to coś nie wliczało się do uprawy ?

 

Edit - jeszcze jeden

Przy rysowaniu uprawy na kilku działkach referencyjnych leżących obok siebie wyskakuje błąd, że powierzchnia jest większa od MKO. Wtf ? Rysuję tak jak są żółte linie.

1. Wyrysować enklawę w uprawie. 

2. Trzeba dodać rozbieżność. Później urzędniki to i tak będą sprawdzali. Ewentualna możliwość to to że uprawy się nakładają na siebie. Usunąć wtedy wszystkie uprawy i dodać od nowa.

Edytowano przez WiesiekTraktorzysta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    317

2. i jako powód tej rozbieżności podać co?
Pytam bo u mnie rowy które mają po 3 metry u góry i może z 0,5metra w dnie zajmują po 6-7 metrów.

1. Mam też dwa oczka wodne oraz zadrzewienie (dziadkowe jabłonie) i będzie to takie EFA (na wszelki słuczeń).

 

sorki że się wcinam ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Nikita_Bennet napisał:

2. i jako powód tej rozbieżności podać co?
Pytam bo u mnie rowy które mają po 3 metry u góry i może z 0,5metra w dnie zajmują po 6-7 metrów.

1. Mam też dwa oczka wodne oraz zadrzewienie (dziadkowe jabłonie) i będzie to takie EFA (na wszelki słuczeń).

 

sorki że się wcinam ;)

2. np. rów o wymiarach x y? Ja miałem słup wysokiego napięcia na polu to napisałem "Słup wysokiego napięcia". Oni i trak to sprawdzą potem czy z mapy czy fizycznie. Ale rów o podanych wymiarach można by było zaliczyć jako efa (jeżeli nie jest betonowy i służy do nawadniania lub odwadniania). 

1. A drzewa owocowe zaliczają się do EFA? Zadrzewienia to chyba tylko wierzba, brzoza, topola. Ale 100% nie wiem.

Wiecej o efa http://www.minrol.gov.pl/Wsparcie-rolnictwa/Platnosci-bezposrednie/Archiwum/Platnosci-bezposrednie-w-2015-r/Zazielenienie-WPR/Obszary-proekologiczne-EFA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    317

jabłonie - takie małe zadrzewienie - wg arimr i bkm to zadrzewienie ;)
Bo tak zaznaczyli na protokole pokontrolnym ;)
Ogólnie chce porobić porządek z tymi oczkami drzewami czy rowami, w zeszłym roku daliśmy sobie na luz z doradcą bo mało efa i tylko pieprzenia się z tym więcej.
W tym roku myślę poprostować pewne rzeczy (zawsze parę arów do efa wpadnie a nie będą mi robić rowu 6metrów szerokości gdzie fizycznie jest 3-4 na skarpach.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fstefaniak    5
czy ktoś wie na 100% że nie potrzeba załączać do wniosku oświadczenia o powierzchni obszarów proekologicznych? skoro już i tak są podane w wniosku i narysowane na mapie?

Pozdrawiam wszystkich rolników!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Nikita_Bennet napisał:

jabłonie - takie małe zadrzewienie - wg arimr i bkm to zadrzewienie ;)
Bo tak zaznaczyli na protokole pokontrolnym ;)
Ogólnie chce porobić porządek z tymi oczkami drzewami czy rowami, w zeszłym roku daliśmy sobie na luz z doradcą bo mało efa i tylko pieprzenia się z tym więcej.
W tym roku myślę poprostować pewne rzeczy (zawsze parę arów do efa wpadnie a nie będą mi robić rowu 6metrów szerokości gdzie fizycznie jest 3-4 na skarpach.

U mnie też kilka drzew owocowych (do 20-30szt; starodrzew)  ale takich porozrzucanych nieregularnie po 30 arach i raczej nie w polu a na łączce i mi doradca powiedział że to raczej sad, niż efa. Pewnie zależy od rozmiarów ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marysrybak    3

Jakie będą konsekwencje gdy podam do dopłat działkę która nie należy do mnie i nie mam na nią żadnej umowy dzierżawy ale uprawiam ja od zawsze i nigdy nie składanem jej wcześniej na dopłaty?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Konsekwencją będzie dostanie dopłat na tę działkę .:ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ela1971    6

Jak usunąć nie moją działkę referencyjną z listy bo dziwnym trafem się tam pojawiła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25624

Normalnie wyrzucić ją do kosza. Masz  z lewej ikonki z numerami działek. Jeśli jest tam zadeklarowana już uprawa to najpierw usuwasz uprawę.

A trafi tam każda działka  w którą przez przypadek klikniesz przesuwając kursor po mapie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marysrybak    3

właśnie nie wiem bo żeby wysłać wnosek trzeba zaakceptować parę rzeczy np ze posiadam umowe  na dzialki  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25624
12 minut temu, zetorki12 napisał:

Konsekwencją będzie dostanie dopłat na tę działkę .:ph34r:

No i ból głowy co z taką kasą zrobić:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ela1971    6

Dzięki agrest za pomoc:D

Pierwsza próba wysłania i klapa  komunikat NIE UDAŁO SIĘ WYSŁAĆ TWOJEGO WNIOSKU co teraz zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marysrybak    3

I ta działka nigdy wcześniej nie była podawana do dopłat i ma MKO 0ha a ewidencyjny 6.34ha i w całości jest to pastwisko to jak to ugryźć? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrols    9

Potrwiedzam poprawność złożonych danych, potem wyślij i błąd. "Nie udało się wysłać wniosku..." Tak w kółko od wczoraj.

Edytowano przez piotrols

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    37

5 godzin przy wypełnianiu wniosków, zero błędów i przy próbie wysłania nagle 17 błędów, każdy informujący o tym że uprawa przecina sie z innymi uprawami. Ktos wie o co chodzi? Zaznaczałem linie po granicy tak jak podpowiadały punkty na rogach wiec o co chodzi? Kazdy obszar ktory zaznaczyłem ma taki sam bład i jest zaznaczony kolorem pomaranczowym?

BTW Nie rozumiem po cholere na mapkach sa zdjecia satelitarne ktore tak zamulają system że nie mozna ani przybliżyc widoku ani przesunac mapy. Czekanie po kilka minut zanim mapa sie przesunie lub przyblizy zeby trafic w róg pola to jakaś kpina. Chyba jakis idiota to projektował...


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fifarifa    16

Lukas85, mam to samo, chciałem wysłac wniosek, sprawdzałem milion razy,nagle wywaliło wywaliło 6 błedów o przecinajacych sie działkach, wszystko na pomaranczowo. Poprawic nie ma co, robienie tego na nowo nic nie zmienia. Dramat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Freeman    58
4 minuty temu, Lukas85 napisał:

5 godzin przy wypełnianiu wniosków, zero błędów i przy próbie wysłania nagle 17 błędów, każdy informujący o tym że uprawa przecina sie z innymi uprawami. Ktos wie o co chodzi? Zaznaczałem linie po granicy tak jak podpowiadały punkty na rogach wiec o co chodzi? Kazdy obszar ktory zaznaczyłem ma taki sam bład i jest zaznaczony kolorem pomaranczowym?

W zeszłym roku składałeś wniosek na te działki, czy ktoś inny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fifarifa    16

W moim przypadku w zeszłym roku składał ojciec, a tym roku ja, bo przejałem gospodarstwo. Ma to jakies znaczenie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Freeman    58

Tak, ma. To jest kontrola krzyżowa z zeszłym rokiem. Ponieważ ktoś inny składał w zeszłym roku na te działki system wyrzuca taki błąd/ostrzeżenie. Jeśli masz pewność, że nikt inny w tym roku nie składa na te działki to się tym nie przejmuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Fifarifa napisał:

W moim przypadku w zeszłym roku składał ojciec, a tym roku ja, bo przejałem gospodarstwo. Ma to jakies znaczenie ?

no i tutaj jest pies pogrzebany; jeżeli działki są dobrze wyznaczone to znaczy że ktoś w tamtym roku zgłosił te działki do dopłat, ktoś czyli inny rolniak z innym numerem ewidencyjnym ;). Mam to samo, ale wniosek wysłałem. 

Edytowano przez WiesiekTraktorzysta
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Freeman    58
6 minut temu, Fifarifa napisał:

Ok, tylko ze jest 6 błędów, działki na pomaranczowo , da sie tak wysłac wniosek ?

 

Da się, w momencie wysyłania wyskoczyć powinien jeszcze komunikat, że działki zostały zadeklarowane przez innego rolnika. Jeśli masz pewność że tym roku nikt działek nie deklarował to chodzi o 2017 rok.

Edytowano przez Freeman
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cinas16
      Witam, mam możliwość dzierżawy kilku hektarów łąk. Problem jest w tym, że są one na jednej działce z lasem. Czy w takim wypadku można brać dopłaty do łąk? Nigdy wcześniej nie były brane dopłaty na to. Ile wynosi dopłata do łąk? jest to kwota JPO czy coś więcej.
    • Przez Karolek517541
      Koledzy tak jak w temacie, na jakiej zasadzie ma być przyznawany ten kredyt. Z tego co wyczytałem to kredyt będzie finansowany z naszych dopłat. Ma zapewnić nam płynność finansową w przypadku braku dopłat lub opóźnieniach związanych z ich wypłacaniem. Jakie zaświadczenia będą potrzebne? Co będzie zabezpieczeniem tego kredytu? Na co konkretnie musi być przeznaczony na nawozy,paliwo czy jakieś maszyny?
      Zapraszam do dyskusji
    • Przez Matey
      W związku z faktem, że ARiMR zaczyna wysyłać wnioski o dopłaty na 2016 zakładam nowy temat dotyczący tychże dotacji. Temat dotyczący dopłat 2015 wciąż pozostanie aktywny
    • Przez adameo111
      Kiedy skończą się dopłaty dla rolnictwa czy to będzie już 2020 rok i koniec dopłat co będzie dalej ? słyszeliście coś na ten temat ?
    • Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj