Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Na dostosowanie tak ale nie na wygaszenie bo prośnych loch nie ubijesz a prosięta też utucyć w 4 miechy się nieda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZMAS19821982    962
3 minuty temu, RafaKdziela napisał:

Matę polewam Rapicydem chyba będzie dobry .Chlewnie też całe tym pryskam .

mysle ze jest dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 minut temu, krilan06 napisał:

Szczypka - chyba lekarz przyjedzie do Ciebie ze świadectwem 

tak tak czeski błąd:$

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ponadto jest zawsze możliwość odwolania czy zaskarżenia decyzji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZMAS19821982    962
1 minutę temu, staszek131415 napisał:

Na dostosowanie tak ale nie na wygaszenie bo prośnych loch nie ubijesz a prosięta też utucyć w 4 miechy się nieda

no raczej tak........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Samo polewanie maty i obory ma i tak mała ochronę. Prawidłowo powinno to wyglądać ,że przed wejściem na główna chlewnie powinien być przedsionek w którym założy się jednorazowe ubranie i dopiero można wejść do środka do trzody.Niestety gryzonie też zawsze znajdą jakaś szczelinę i wejdą do paszy i ona też powinna być przechowywana w szczelnych pojemnikach.Na rusztach jest trochę łatwiej a ci co mają ściółkę to bardziej przewalone .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie popadajmy w paranoję takich wymogów to nawet szpitale zakazne nie mają :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791
1 minutę temu, Ansja napisał:

Samo polewanie maty i obory ma i tak mała ochronę. Prawidłowo powinno to wyglądać ,że przed wejściem na główna chlewnie powinien być przedsionek w którym założy się jednorazowe ubranie i dopiero można wejść do środka do trzody.Niestety gryzonie też zawsze znajdą jakaś szczelinę i wejdą do paszy i ona też powinna być przechowywana w szczelnych pojemnikach.Na rusztach jest trochę łatwiej a ci co mają ściółkę to bardziej przewalone .

na rusztach czasem większy  syf niż ze słomą,w pobliskiej tuczarni już kilkunastoletniej szczury to by można przyczepą wywozić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Skoro widziałam jak w tuczarniach.Od rolnika przyjedzie czysciutka świnka a tam stoi raptem 3 godz i zmienia się w czarnego dzika.   Fakt może i paranoja,ale nowe chlewnie mają już inne standardy...tak już też jest ,że coś kosztem czegoś.Chcacy uniknąć większych strat lepiej wcześniej zacząć dobrze chronić swoją hodowlę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZMAS19821982    962
3 minuty temu, kopin napisał:

na rusztach czasem większy  syf niż ze słomą,w pobliskiej tuczarni już kilkunastoletniej szczury to by można przyczepą wywozić

take sa szczury utuczone..:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791
3 minuty temu, Ansja napisał:

Skoro widziałam jak w tuczarniach.Od rolnika przyjedzie czysciutka świnka a tam stoi raptem 3 godz i zmienia się w czarnego dzika.   Fakt może i paranoja,ale nowe chlewnie mają już inne standardy...tak już też jest ,że coś kosztem czegoś.Chcacy uniknąć większych strat lepiej wcześniej zacząć dobrze chronić swoją hodowlę.

Oczywiście że trzeba dbać itd ,tylko zawsze musi być wypośrodkowana inwestycja koszty/zysk bo można i ściany srebrną blachą wyłożyć -jak wiadomo srebro ma właściwosci bakteriobójcze ,tylko ile wtedy ta świnia będzie musiała kosztować/albo z czego dołożyć do nej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3
11 minut temu, kopin napisał:

na rusztach czasem większy  syf niż ze słomą,w pobliskiej tuczarni już kilkunastoletniej szczury to by można przyczepą wywozić

co za marnotrastwo. świnia plus szczury równa sie smaczna parówka:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
12 minut temu, szczypka napisał:

tak tak czeski błąd:$

Po 28.02  lekarz wystawiający świadectwo musi być wpisany w książce,zeszycie +podpis ,pieczątka,procedura obowiązująca w sąsiednim powiecie,

 

=

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Ja moje świniaki pomaluję pastą  wygonię do lasu swojego  i niech strzelają do nich dewizowcy :D

  • Haha 1

I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3
2 minuty temu, ws71 napisał:

Po 28.02  lekarz wystawiający świadectwo musi być wpisany w książce,zeszycie +podpis ,pieczątka,procedura obowiązująca w sąsiednim powiecie,

 

=

straszna niedogodność zeszyt zawieść do weterynarza, heheheh tak jak z przeglądami technicznymi dowód rejestracyjny plus pół litra i diagnosta zawsze widzi sprawny sprzetxD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791
Przed chwilą, tyran3 napisał:

straszna niedogodność zeszyt zawieść do weterynarza, heheheh tak jak z przeglądami technicznymi dowód rejestracyjny plus pół litra i diagnosta zawsze widzi sprawny sprzetxD

byłeś już w tym roku na przeglądzie,obyś sie nie zdziwił ;-))))

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
15 minut temu, staszek131415 napisał:

Nie popadajmy w paranoję takich wymogów to nawet szpitale zakazne nie mają :D

Takie wymogi były[nieprzestrzegane] w latach 80 na polskich fermach+ obowiązkowy prysznic na wejściu i  wyjściu[osobiście miałem w takiej praktykę]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

na fermach wzorcowych za komunę- i widzisz co sie stało?

zdechła komuna  nie wytrzymując kosztów;-))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tak można zrobić jak się ma świnie na rusztach a na płytkiej ściółce. miałbym brać prysznic po każdej taczce urobku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3
5 minut temu, kopin napisał:

byłeś już w tym roku na przeglądzie,obyś sie nie zdziwił ;-))))

a co teraz trzeba litra dać??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791
1 minutę temu, tyran3 napisał:

a co teraz trzeba litra dać??????

Wszedłem i kopara do ziemi,6 kamer i d*pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bo cała ta bioasekuracja to jedna wielka bzdura . Jak mata w takie mrozy ma zadziałać ? A najlepiej niech się wezmą za dziki a nie za Nas ! Jaki sens ma to świadectwo od weta ? W jaki sposób ono chroni przed ASF ? bzdura , bzdurę pogania .

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791
1 minutę temu, zetorki12 napisał:

Bo cała ta bioasekuracja to jedna wielka bzdura . Jak mata w takie mrozy ma zadziałać ? A najlepiej niech się wezmą za dziki a nie za Nas !

a gdzie jest napisane że mają działać?

mają byc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
6 minut temu, tyran3 napisał:

straszna niedogodność zeszyt zawieść do weterynarza, heheheh tak jak z przeglądami technicznymi dowód rejestracyjny plus pół litra i diagnosta zawsze widzi sprawny sprzetxD

U nas od nowego roku już 2 weterynarzy poleciało za takie numery

2 minuty temu, kopin napisał:

na fermach wzorcowych za komunę- i widzisz co sie stało?

zdechła komuna  nie wytrzymując kosztów;-))))

Nie kolego komuna ich nie wykończyla,wykończyły je rządy wolnej Polski,obecnie produkują w tej fermie i wielu innych w okolicy Duńczycy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3
2 minuty temu, kopin napisał:

Wszedłem i kopara do ziemi,6 kamer i d*pa

ale to na samochody ja moją 30 i 60 na przegladzie fizycznie niebyłem nigdy a z tego co wiem ojciec tez nigdy wiec jak ja sie dotoczne na przeglad bez swiateł i hamulców z moją niezawodną 30 tką:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz222
      Witam serdecznie
      Chciałbym bardzo prosić o wypełnienie mojej ankiety, która będzie podstawą do stworzenia pracy inżynierskiej. Ankieta dotyczy postępu technicznego i technologicznego w chlewniach macior w latach 2004-2012 w woj. śląskim (jednakowoż zachęcam także rolników z okolic mojego województwa). Ankieta jest przystępna, większość to pytania testowe, więc nie powinna zająć więcej niż 5-10 minut, a jest to dla mnie bardzo ważne by zebrać jak najwięcej informacji na ten temat. Każdy kto cokolwiek robił i modernizował przy swoich maciorkach niech poświęci parę minut podczas wieczornego odpoczynku i pomoże mi w stworzeniu czegoś, co może stanowić o tym jak potoczy się moja kariera w przyszłości.
      Ankieta jest w pełni anonimowa. Podaję link do niej:
       
      http://moje-ankiety....pond-43841.html
       
      Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam!!
       
      Ponawiam prośbę o Wasz udział w ankiecie
    • Przez 14tija14
      Czy ktoś współpracuje z jakąś firmą zajmującą się tuczem kontraktowym np. agri plus ?
      Chciałabym się dowiedzieć jakie trzeba spełnić warunki i czy to jest opłacalne lub przy jakiej ilości ?
    • Przez Lukasz210692
      Co sądzicie o stosowaniu żyta hybrydowego dla tuczników. W odpowiednim składzie procentowym oczywiście z innymi zbożami.
      Czy to będzie opłacalne i czy nie ucierpią na tym tuczniki.?
    • Przez TomaszWoniak
      Witam Firma Agri plus jake ma wymagania budynków poniewaz chciałbym podjąć wspołprace z ta firmą ale na poczatek chciałbym sie dowiedziec jak muszą wyglądać budynki
       
       
      prosze o pomoc
       
       
      pozdrawiam
    • Przez ZETOREXX85
      Witam.
      Wymieniam swój stary śrutownik na coś innego. Myślałem nad śrutownikiem Bąk. Zamieszczam aukcję na której można kupić nowego Bąka: http://allegro.pl/pt-nowy-srutownik-rozdrabniacz-bijakowy-talex-i5015335177.html
      Co o nim myślicie? Będę go używał do żywienia macior. Jaką wydajność ma taki Bąk? Miałem okazje zobaczyć u wujka jak on rozdrabnia.Ziarno jest dobrze zmielone                         
                                                                                                                           
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj