Polecane posty

kr9292    950

Pedruś ty to masz nie wiele do gadania w tej kwestii. A tak nawiasem czy podczas "ratowania" Sudowii miałeś niższą cene niż np miałbyś w mlekovicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtazz    11
Napisano (edytowany)

Heh a mlekowita jak przejmuje to niby daje cene jak w centrali? Czy tez kaze najpierw swoje dlugi splacic wiec tez zaklad na jakis czas po przejeciu ma cene z tylka. Pamietam z 8 lat temu kiedy byl poprzedni kryzys na melku w top agrar byl artykul jak to zaklad przejety przez mlekowite wspaniale funkcjonuje ze srednia cena za mleko 0.65gr. Gdzie na podlasiu cena krecila sie kolo zlotowki. Takze wszystko zalezy od negocjacji.

 

Co do mlekpolu to sudowia byla jedenym zakladem ktory po przejeciu przez mlekpol jezeli w ogole to mial slabsza cene na start.

Edytowano przez wojtazz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak do mlekovity

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    876
niech może ktoś z sudowii się teraz wypowie? wypłata na czas cena prawie X2 i zaległe wypłaty zostały zapłacone!!! Piątnica jak przejęła jakiś zakład to przez 2 albo 3 lata stopniowo cena się wyrównywała z ceną w samej Piątnicy Zobaczymy który maniak wielkości będzie w stanie więcej zaoferować

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mlekpolowcy niech może przestaną lamentować i robić z siebie wybawców uciśnionych a wrócą do tematu. Poda ktoś obecną cenę w Mlekpolu? Przjęliście jedną Sudowię, żadnemu z tego powodu cena nie spadła. Jak Mlekovita przejęła Baranowo to placili mniej więcej jak w centrali, gdy porównywałem ceny. Rodziece jeszcze wtedy mieli niższą cenę, ale to spowodowane było słabymi parametrami i małą ilością mleka. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtazz    11

Mlekpol tl 4.0 bi 3.3 przedzial ilosciowy 15-30tysiecy 1.51zl brutto ryczałt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2695

mi panowie wcale nie zależaloby aż tak bardzo na ratowaniu łowicza gdyby można było się przenieść gdzieś. Problem że nawet grupowo nie chcą brać ludzi. Jak piszecie, w mlekpolu leży sterta podan,a nikogo nie biorą. mlekowita nie chce,president tez. To co będziemy mieli robić?  Oddawać za darmo albo likwidować 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689

A mi tam panowie szkoda lowiczam kilka lat temu to byla dobra mleczarnia. Rynek sie zaciesnia i zostaje coraz mniej mleczarni. 10 lat temu w mojeje okolicy jezdzily mleczarki: danone. Sirpca. Lowicza. Polmleku. Rypina. Teraz zostal juz tylko sierpc i mali dostawcy ktorych nie przyjal oddaja do polmleka.

Konsolidacja skupu tez nie jest zbyt dobra w takiego molocha jaj mlekowita. Niech mu sie noga powinie i popadnie w tarapaty. Nie bedzie nawet gdzie uciekac. I obejmie ona ogromna czesc rynku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7245

Kruś mam do gadania tyle samo co ty. co zabolało, gdzie napisałem nieprawdę? 

Thomas jak nie wiesz to najpierw zapytaj, mlekowita dała 2x po 5gr u nas nic, trzeci raz 10gr nasz rzucił 7gr ludzie zaczęli najeżdżać na instruktora co się dzieje to w nerwach chłop palnął żeby iść krzyczeć do prezesa bo nasze podwyżki idą na spłatę sudowii. A sudowiacy mieli niższą cenę to nawet na forum pisali nie pamiętam czy to było 15,20,30groszy ale mniej na bank. Zapomnieliście jak było jechane po nich że nie wiedzą co to płyn do testowania, że próbki mleka w słoiczkach nie biorą, a somatyka przychodzi po mln. Sporo uciekło wtedy do laktopolu bo tam mniejsze wymogi, potem wracali z podaniami do mlekpolu. 

A to, że spadochroniarz dostaje mniejszą cenę jest raczej normalne z punktu widzenia przedsiębiorstwa, finanse się muszą zgadzać a nie żadna ludzka wrażliwość. Od 3 mies nie dostawali wypłat na koniec, udziały się rozpłynęły. Niedawno była akcja sudowiakow w mlekpolu upominali się o swoje dawne udziały bo po przejęciu zaczęli od zera. 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na coś musieli złożyć niskie podwyżki. W premiach może było więcej, ale sumarycznie i tak mieliście lepszą cenę niż w Mlekovicie i co dalej was boli, że mogliście mieć te 2 gr więcej a nie było? Przyznać się kto kiedykolwiek w Mlekovicie miał chociaż 1,8 zł? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7245

A co mnie obchodzi że ty miałeś mniej, mnie obchodzi że wszyscy podnosili, nasi mogli dać a nie dali. Nie mam bólu, ale nauczony powyższym przykładem obstaję żeby nie przejmowali, a lepiej wzięli się za jakość. Piszę to tylko dlatego żebyście nie wmawiali, że my nie odczuwamy takich przejęć. Widać przeżuty i sery od Helmuta nie służą 😊. 

Dobra koniec docinek i tak jedziemy na jednym wózku. Sam jestem ciekaw jaka była wtedy cena, ale było to jeszcze faktury na papierze i nie mam jak sprawdzić


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Nie boli tylko śmieszy, że robisz z siebie bohatera który z wielką łaską ratuje inne mleczarnie. Jesteś tak jak my wszyscy maleńkim trybikiem od którego nic nie zależy. Strategie firmy też pozostaw komu innemu oni wiedza co robią inaczej mlekpol nie byłby tak dużą mleczarnią. Poza tym prawie zawsze macie plus 10 gr, a gdy jest hossa jescze więcej. Także nie wylewaj tu swoich żali. 

Tak nawiasem zobaczcie jaką skalę mają europejskie mleczarnie może wtedy zrozumiecie, że "przejęcia" są potrzebne.

  • Like 3
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysieek    337

Tak, "mnoho durnoho". Pewnie po to Mlekpol wy..bał blisko 1000 bankowców w tamtym roku by wziąć kolejnych większych a problemy takie same.Pierwszy rok mordęgi z dostawcam murowany aby naprawdę te mleko miało 100 i 400 tys a nie tylko na papierze. Ja tam nie jestem zakochany w mlekpolu ale tak jest ze jak dłuższy czas ponad normę to out i tyle.I znam takie osoby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7245

Kruś poczytaj sobie lokalne fora i artykuły z Łowicza co ludzie tam piszą jakoby po odwołaniu Dąbrowskiego mlekowita miała ich przejąć, dostawcy i pracownicy setki komentarzy jakie mają opinie o waszej spółdzielni. nie jestem mlekpolem zafascynowany nie robię z mleczarni wybawcy, po raz kolejny powtórzę nauczony doświadczeniem z sudowia my na takich akcjach jesteśmy stratni,  trzeba spłacać nowe długi i inwestować w nowy nabytek grubą kasę od samego początku, a skoro idą na dno można się domyślać że linie produkcyjne cała infrastruktura nie będzie w dobrej kondycji. A mamy swoje długi. 

Ale skoro robicie ze mnie fanatyka Mówicie o najwiekszym przerobie mlekowity, teraz pytanie ile przerabiają mleka od swoich dostawców? Lider sprzedaży, jaki % tej sprzedaży faktycznie produkuje zaklad?

 Co do bólu że zawsze mamy lepszą cenę, co się dzieje z waszą proszkownia która miała wam sypać złoto do kieszeni? Niby jako pierwsi mieliście podbić rynek i dyktować ceny, a mlekpol już zawsze będzie w powijakach.  Najpierw brak surowca, potem coś się popsuło i że zbytem problemy? Nie ma złota. Teraz kr'uś pytanie do ciebie gdzie twoja super cena skoro tak bolejesz, że zawsze mniej, a w mlekpolu nawet grubo ponad 2zl było. Pamiętasz jak jechałeś mnie jak była gadka o świetnej decyzji prezesa o zawalaniu rynku serami z niemcowni? Teraz powiedz ile są warte twoje puste docinki, że nie mam pojęcia o czym mówię. Rynek zawalacie, a cena jest? 🖕  Taki ch*j jak Batorego komin masz cenę, jak na lidera pod każdym względem przyznaj cena do doopy i na tym się jak zwykle wasze całe brylowanie na pozycji lidera kończy


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

Rok założenia SM Mlekovita 1928 rok założenia SM Mlekpol 1980. Więc niech nawet będzie rugie miejsce ale w tak krótkim czasie stworzyć taki poziom biznesu to nie stało się przypadkowo to ciężka praca, wiedza i zaangażowanie więc nie powinniśmy powiedzieć jednego złego słowa na prezesa Borawskiego który i tak zawsze płaci trochę więcej niż mlekovita. Mlekovita kupuje dużo przerzutu ot taka spółdzielczość. Niektóre sery w sieciach też ma dziwnie tanie jakby 1zł za litr surowca płacili haha Rolnicy w Łowiczu twierdzą że ich zakłady są super doinwestowane :D to ja się pytam ile jest  przerobu dziennego surowca na jednego zatrudnionego (ogółem wszystkich +biuro) wtedy będziemy mogli mówić o doinwestowaniu. Tabor podobno też jeszcze poprzedni ustrój :D 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    442

Nie ma co rzucać się sobie do gardeł, w końcu wszyscy jedziemy na tym samym wózku :D ale na ceny mleka i ogólną sytuację dostawcy mlekpolu narzekają jakby trochę mniej. I to co pisze @pedro2 to w zasadzie prawda, nie ma co się oszukiwać. W każdych wywiadach, artykułach i galach blichtr i chwała największej, najprężniejszej i najwspanialszej mleczarni tylko ci którzy są na początku łańcucha coś mało z tego mają. Co impreza sponsorowana przez mlekovitę i co premie dla pracowników mleczarni to obniżka o kilka groszy na litrze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
logan3512    140
2 godziny temu, tumiwisizm napisał:

Nie ma co rzucać się sobie do gardeł, w końcu wszyscy jedziemy na tym samym wózku :D ale na ceny mleka i ogólną sytuację dostawcy mlekpolu narzekają jakby trochę mniej. I to co pisze @pedro2 to w zasadzie prawda, nie ma co się oszukiwać. W każdych wywiadach, artykułach i galach blichtr i chwała największej, najprężniejszej i najwspanialszej mleczarni tylko ci którzy są na początku łańcucha coś mało z tego mają. Co impreza sponsorowana przez mlekovitę i co premie dla pracowników mleczarni to obniżka o kilka groszy na litrze ;)

A co niektórzy chcą aby była jedną mleczarnia na cały kraj i myślą ze wtedy będzie najwyższa cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominiik    82

Idzie sobie do tematu luzne rozmowy bo tego pierdolen.. nawet sie czytac nie chce a juz chyba z 3 strony, upadnie to upadnie, przejmą to przejmą a tu wywody, a moze tak a moze srak, krowy doic i trawy sprzątać a i tak zrobią co beda chcieli bo rolnik na końcu łańcucha i najmniej ma do powiedzenia.

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysieek    337

Brawo za podejście do sprawy. Nie dziwo że każdy jeb.ie rolnika na prawo lewo

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7245

Ma dużo do powiedzenia tylko jak jest d*pa nie chłop to wychodzą kwiatki jak właśnie w Łowiczu. Ładujemy kasę w spółdzielnie, ogromne przedsiębiorstwa powstały tylko dzięki nam, łunia tylko dofinansowuje to co było budowane dziesiątki lat. A ty chlopku jesteś ciemny jak noc listopadowa i będą cię dymać jak tylko im się podoba bo sam na to pozwalasz. 

Lepper pijak, aferzysta, szaleniec, taki wizerunek wyrobiły mu media i partie rządzące dla których był niewygodny. dopiero  jak do piachu poszedł ludziom klapki z oczu pospadały - bohater. Pamiętacie te protesty i ujawnianie ciemnych sprawek wszystkich liczących się osób? To był chłop, nie trząsł portkami potrafił zarazić innych zmobilizować. A dzisiaj taka mleczarnia upada, ludzie tracą grubą kasę bo udziałów już nie zobaczycie i mówią że oni nic nie znaczą. W kupie siła, skoro jest mowa o zlodziejstwie zawiadomić odpowiednie służby. Pisiory teraz lubią się zajmować takimi sprawami co słychać w mediach. Czekać końca jakoś to będzie i cieszyć się że któryś moloch przejmie heh tak jak chyba @krzysieek pisał dowalą somatyki raz drugi i wypad, na pocieszenie 1.2zl przez jakiś czas.


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2695
Napisano (edytowany)

jak ktoś ma mentalność parobka/robola to myślę, że nawet nie zrozumiał co napisałeś 🤣

Edytowano przez komizmo
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Slyszalem ze mlekovita przejmuje kalisz ale tylko z dostawcami z grupy produkcyjnej a na takich jak dostawcy indiwidualni sie wypimaja. Wie ktos cos na ten temat ?? Bo jak tak jest to nie bede mial gdzoe oddac mleka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak coś to będzie ale na odwrót bo grupy są bardziej roszczeniowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Barenbrug
      Witamy serdecznie na naszym koncie!!!
       
      Chcemy jako firma BARENBRUG zachęcić Was do dyskusji na temat zakładania użytków zielonych, a także lucerników. Pragniemy zawrzeć tutaj najważniejsze informacje dotyczące uprawy traw i lucerny oraz ich prawidłowej agrotechniki. Dodatkowo zachęcamy Was do wstawiania zdjęć, które będą pokazywały jak sprawdzają się nasze mieszanki na łąkach i gruntach ornych - zarówno tych, którzy będą chcieli pochwalić się tym co udało się zrobić w tym, jakże trudnym roku, ale także w latach ubiegłych oraz tych, którzy mają z takimi użytkami pewne problemy.
      Wszystko to ma skłonić nas do dyskusji jakie są najczęściej popełniane błędy przy uprawie lucerny i UZ, czego powinniśmy unikać i na co zwrócić szczególna uwagę (np. nawożenie, wysokość koszenia).
      Mamy nadzieję, że nasze porady i doświadczenie pomogą Wam uzyskać jeszcze większe plony!!!
      Na Wasze pytania chcemy odpowiadać regularnie, tak więc w każdy wtorek i piątek wszystkie tematy na pewno omówimy. We wtorki dyżur pełnił będzie Mateusz Nogaj - przedstawiciel handlowy odpowiedzialny za rynek traw pastewnych na wschodzie Polski, zwłaszcza na terenie Podlasia, natomiast w piątki ja postaram się odpowiedzieć na Wasze zapytania, a teren na którym pracuję to zachodnia Polska.
       
      Pozdrawiam,
       
      Małgorzata Kalka
      Barenbrug Polska

    • Przez gobi12
      Witam.
       
       
      Mam na sprzedaż 7 jałówek wysokocielnych (wycielenia początek stycznia - początek lutego).
       
      Jałowice hodowlane. Rasa HF - wysokomleczne.
       
      Zainseminowane dobrymi mlecznymi bykami.
       
      Stado znajduje się pod oceną PFHBiPM. Stado wolne od chorób.
       
      Jałówki całą wiosnę, lato i jesień spędzają na dużym wolnym wybiegu dzięki czemu w późniejszej hodowli nie mają żadnych problemów z nogami.
       
      Cena za szt. 5100-5500 złotych (do negocjacji).
       
      Okolice Zambrowa i Wysokiego Mazowieckiego.
       
      Tel. 86 274 50 89
       
      Zapraszam do kontaktu i obejrzenia na żywo.











    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj