Polecane posty

grzesiu    532
1 godzinę temu, karol091193 napisał:

 

I bardzo dobrze. Może nie widzisz tego, ale jestem z tego powodu za***iście zadowolony, że nie doszło do porozumienia. 😁😁😁 Jesteśmy z tego powodu bardzo szczęśliwi, bo pierwsi po d*pie dostali by dostawcy. Sam było by tylko lepiej. Moim zdaniem Łowicz jest za duży żeby wchodzić w grę bez znajomości dokładnej analizy przedsiębiorstwa. Wy sami nie wiecie ile macie długu. wszędzie gdzie się wypowiadają dostawcy to każdy mówi o innej kwocie. Kto narobił długu w Łowiczu? Mlekpol a może Mlekovita? To wy wybraliście złodziej a do nas macie pretensje?! Po to są wasze udziały aby spłacić chociaż część tego za co sami odpowiadacie. W jakiś sposób ostatnio ,,połknięta" Sudowia Suwałki jest zadowolona. Kto dostosował się do warunków i wymagań, chociaż takie same są w każdej mleczarni. Oni są zadowolony i duża część rolników po samej wypłacie odrobiła sobie udziały, a różnica na 1 litrze to było 50gr i więcej. A teraz rolnicy mogą się rozwijać i sam zakład również jest modernizowany. I podobnie było by z łowiczem. Zakład byłby zmodernizowany i w ciągu kilku lat na pewno powiększony. Skorzystalibyście wy i pracownicy aktualni i nowi. Wiesz co było powodem, aby polmlek przejął was wszystkich i dla czego dał takie warunki? wątpię. Gdyby lowicz połączył się z mlekpolem albo mlekovitą to ceny na stałe poszybowały by w górę nie tylko w Łowiczu ale i u innych podmiotów aby nie stracić dostawców. Na tym właśnie stracił by polmlek bo musiałby podnieść ostro ceny aby utrzymać dostawców. wiąże się to z tym, że czysty zysk właściciela byłby sporo mniejszy. Dali wam wyższa cenę na rok czy 2 aby nie dopuścić konkurencji na ich teren. Ale się nie bój. jeszcze ceny pójdą w dół, a przynajmniej u takich dostawców poniżej 30tys litrów miesięcznie. Muszą to sobie odbić bo nie są fundacją charytatywną. Tam rządzi właściciel i z dnia na dzień cena mleka może spaść z 1,5zl na 30gr bo nie macie tam żadnego głosu

Bardzo mądre słowa aż mi się łezka w oku zakręciła :) Odrzucają pomocną dłoń a później będzie płacz że nikt pomóc nie chce. Niestety moi drodzy ale jak są długi tzn że pieniędzy z tzw funduszu udziałowego też nie ma bo są to pieniądze czysto wirtualne do czasu ich wypłaty. Musicie to w końcu zrozumieć że nikt Wam ich nie zabiera na żaden poczet długów tylko nie ma z czego ich wypłacić. Zwlekajcie jeszcze trochę z decyzjami to może być że i kasy za mleko nie zobaczycie a majątek nie pokryje wierzytelności. 

"...Należy też poinformować, że przedstawiciele władz sąsiadujących z Łowiczem spółdzielni, życzą nowemu zarządowi, by obrał udany kurs na samodzielność. I te życzenia mają nie tylko wymiar kurtuazyjny, ale i też pragmatyczny. Bowiem do jednego naszego starego czytelnika z OSM Łowicz, zadzwoniło już kilku dużych producentów mleka z sąsiednich spółdzielni deklarując, że jeżeli SM Mlekpol przyłączy OSM Łowicz, to oni przejdą do łowickiego oddziału Mlekpolu..." źródło TPR nr 35 "Powolne odbijanie od dna"  - przytoczyłem ten fragment artykułu dla potwierdzenia tego co napisałe @karol091193. Jak widać nikomu prócz dostawcom nie jest na rękę połączenie z inna spółdzielnią bo wtedy mogły by się posypać kolejne upadki. Nagłe odejścia większej liczby dostawców = wypłata dużej sumy udziałów = problemy finansowe. 

Najgorsze jest to że dzisiejsi dostawcy OSM Łowicz wierzą w te utopijne wizje samodzielności i z uśmiechem na twarzy za tym głosują. To naprawdę jest przykry widok jak sami działają na swoją niekorzyść. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869
teoretycznie do niczego, ale zawsze znajdą się więksi czy mniejsi gospodarze którzy chętnie przeszli by do jednej z nich. Po drugie, mlekpol w zależności od zapotrzebowania przerzuca mleko z jednego oddziału do drugiego i gdyby nie to, że w Mrągowie zakład mocno się rozbudowuje to nawet samo przejęcie zakładu było by warte rozważenia lub wykupienia. Myślę, że długo nie trzeba by było czekać aby zebrać sporą liczbę dostawców i posiłkować się przerzutem.

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    355
1 godzinę temu, radekz200 napisał:

A może ktoś ma wolne niezagospodarowane  3,2 mln zł i nie wie co z nimi to jest do sprzedania gospodarstwo rolne w okolicach Sniadowa dzisiaj widziałem na olx 

U mnie chyba z miesiac temu starostwo sprzedalo gospodarstwo maszyny,bydlo i 120hektary za 11.5mln.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    355
46 minut temu, radekz200 napisał:

Za długi?

Nie to bylo panstwowe gospodarstwo PGR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    441

Ciekawe jak tam teraz, ale tak realnie wygląda sytuacja z dostawcami? Ilu uciekło, ilu jest "w toku" a ilu w planach? Co do ostatniego - myślałem że już nic nie pogorszy sytuacji osm ale zapomnialem ze zaraz wybory i pis zechce wpie*olić swoje 3 grosze do kotła

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ta podwyżka to chyba z budżetu wyborczego partii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikTivi    50
16 godzin temu, karol091193 napisał:

 

I bardzo dobrze. Może nie widzisz tego, ale jestem z tego powodu za***iście zadowolony, że nie doszło do porozumienia. 😁😁😁 Jesteśmy z tego powodu bardzo szczęśliwi, bo pierwsi po d*pie dostali by dostawcy. Sam było by tylko lepiej. Moim zdaniem Łowicz jest za duży żeby wchodzić w grę bez znajomości dokładnej analizy przedsiębiorstwa. Wy sami nie wiecie ile macie długu. wszędzie gdzie się wypowiadają dostawcy to każdy mówi o innej kwocie. Kto narobił długu w Łowiczu? Mlekpol a może Mlekovita? To wy wybraliście złodziej a do nas macie pretensje?! Po to są wasze udziały aby spłacić chociaż część tego za co sami odpowiadacie. W jakiś sposób ostatnio ,,połknięta" Sudowia Suwałki jest zadowolona. Kto dostosował się do warunków i wymagań, chociaż takie same są w każdej mleczarni. Oni są zadowolony i duża część rolników po samej wypłacie odrobiła sobie udziały, a różnica na 1 litrze to było 50gr i więcej. A teraz rolnicy mogą się rozwijać i sam zakład również jest modernizowany. I podobnie było by z łowiczem. Zakład byłby zmodernizowany i w ciągu kilku lat na pewno powiększony. Skorzystalibyście wy i pracownicy aktualni i nowi. Wiesz co było powodem, aby polmlek przejął was wszystkich i dla czego dał takie warunki? wątpię. Gdyby lowicz połączył się z mlekpolem albo mlekovitą to ceny na stałe poszybowały by w górę nie tylko w Łowiczu ale i u innych podmiotów aby nie stracić dostawców. Na tym właśnie stracił by polmlek bo musiałby podnieść ostro ceny aby utrzymać dostawców. wiąże się to z tym, że czysty zysk właściciela byłby sporo mniejszy. Dali wam wyższa cenę na rok czy 2 aby nie dopuścić konkurencji na ich teren. Ale się nie bój. jeszcze ceny pójdą w dół, a przynajmniej u takich dostawców poniżej 30tys litrów miesięcznie. Muszą to sobie odbić bo nie są fundacją charytatywną. Tam rządzi właściciel i z dnia na dzień cena mleka może spaść z 1,5zl na 30gr bo nie macie tam żadnego głosu

Do tego umowy mają na 2 lata bez możliwości odejścia co niektórzy co przeszli z Rypina do polmleku, do jednego faceta przyjechali opowiadali że zwrócą zaległą wypłatę za Rypin, facet pojechał   podpisać umowę, w umowie ani słowa o zadośćuczynieniu i nie podpisał ;) dobrze zrobił bo ja też wypowiedzenie złożyłem ;) mam w umowę ze raz w roku 3 miesiące przed końcem roku mogę złożyć wypowiedzenie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694
1 godzinę temu, JohnnyKongo napisał:

Waldemar Wojciechowski - kiedyś leżał z zapita gębą w krzakach a teraz walczy o mleczarnie o Polskę o chłopa o ruch pielgrzymkowy i o miejsce w sejmiku wojewódzkim z listy PIS. Podobno cena w Łowiczu +10 gr.

Ciekawe ile wytrzymają nim bańka pierd#%&ie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869
każda umowę można rozwiązać, to tylko chwyt aby głupi rolnik tak myślał. A z tym zadośćuczynieniem bardzo dobrze zrobił bo na pewno nic by nie dostał. niby umowa ustna też jest wiążąca, ale najpierw trzeba to udowodnić

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cry85    1
33 minuty temu, RolnikTivi napisał:

Do tego umowy mają na 2 lata bez możliwości odejścia co niektórzy co przeszli z Rypina do polmleku, do jednego faceta przyjechali opowiadali że zwrócą zaległą wypłatę za Rypin, facet pojechał   podpisać umowę, w umowie ani słowa o zadośćuczynieniu i nie podpisał ;) dobrze zrobił bo ja też wypowiedzenie złożyłem ;) mam w umowę ze raz w roku 3 miesiące przed końcem roku mogę złożyć wypowiedzenie ;)

Nie wiem kto Ci takich bajek naopowiadal . Jest normalnie 3 miesięczny okres wypowiedzenia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532
7 godzin temu, JohnnyKongo napisał:

Waldemar Wojciechowski - kiedyś leżał z zapita gębą w krzakach a teraz walczy o mleczarnie o Polskę o chłopa o ruch pielgrzymkowy i o miejsce w sejmiku wojewódzkim z listy PIS. Podobno cena w Łowiczu +10 gr.

Przecież ten krzykacz nawet się wypowiedzieć nie umie a chce być w sejmiku województwa? Nic dziwnego że te województwo tak wygląda skoro macie tam takich radnych haha Złym objawem jest to że właściciele spółdzielni nie kierują się własnym dobrem i rozsądkiem tylko słuchają się takich propagandzistów którzy nie wiadomo skąd wyrośli i na czyje polecenie działają. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869
https://youtu.be/UCGmsCQAG6Y

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kbagro    2

tradycja tradycją a real to co innego jeżeli łowicz się z nikim nie połączy to ja daje noge bo szans raczej nie widzę narazie licze na zdrowy rozsądek i mam nadzieje że dojdzie do połączenia.

 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

Rozsądnie prawisz tylko wytłumacz mi jakim cudem na większości zebrań wygrywa samodzielność?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869
skoro chcą samodzielności i ratowania WŁASNEJ spółdzielni, to niech zrzekną się rolnicy wypłaty przez 1, 2 lub3 miesiące oraz wszyscy pracownicy. Wypłaty to jeden z większych kosztów jakie ponosi spółdzielnia. Pospłacają kredyty i zobowiązania i wyjdą na zero albo i na plus. wtedy można zacząć wszystko od nowa. Przypominam to jest WASZA WŁASNOŚĆ i wy za wszystko odpowiadacie

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12192
Nie realne ! Brak wypłaty to w większości brak płynności finansowej dla rolnika i niektórych pracowników niemalże bankructwo każdy ma rachunki do zapłaty często i debet na koncie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boo45    29

ponad połowa dostawców Łowicza to mali dostawcy(względem odstawionego surowca) 20k-30k troche ponad 23%, tych ponad 30k było około 3%. Jeśli na zebraniach nie przedstawia się ceny np mlekpolu, tylko wylicza opłaty karne za podwójny zbiornik, przepadek udziałów, minimalny próg dostaw...to wynik głosowania staje się bardziej realny? Wracając do cen ile miałbym w mlekpolu za 35k kg mleka , białko 3,46 tłuszcz 4,5 somat 275

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W Łukowie kiedyś nie płacili i trzeba było przeżyć , tylko to było ponad 20 lat temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694
50 minut temu, boo45 napisał:

ponad połowa dostawców Łowicza to mali dostawcy(względem odstawionego surowca) 20k-30k troche ponad 23%, tych ponad 30k było około 3%. Jeśli na zebraniach nie przedstawia się ceny np mlekpolu, tylko wylicza opłaty karne za podwójny zbiornik, przepadek udziałów, minimalny próg dostaw...to wynik głosowania staje się bardziej realny? Wracając do cen ile miałbym w mlekpolu za 35k kg mleka , białko 3,46 tłuszcz 4,5 somat 275

z tego co pamiętam to chyba ci się kończy wypowiedzenie w Łowiczu a jeszcze nie wiesz gdzie pójdziesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305
1 godzinę temu, boo45 napisał:

ponad połowa dostawców Łowicza to mali dostawcy(względem odstawionego surowca) 20k-30k troche ponad 23%, tych ponad 30k było około 3%. Jeśli na zebraniach nie przedstawia się ceny np mlekpolu, tylko wylicza opłaty karne za podwójny zbiornik, przepadek udziałów, minimalny próg dostaw...to wynik głosowania staje się bardziej realny? Wracając do cen ile miałbym w mlekpolu za 35k kg mleka , białko 3,46 tłuszcz 4,5 somat 275

Po wrześniowej podwyżce bedzie coś ok. 1,6zł brutto ryczałt przy tej ilości i parametrach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kbagro    2

może głosowanie tajne dało by inny wynik? a tak to nikt nie chce się wyłamać i głosują z prądem

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Barenbrug
      Witamy serdecznie na naszym koncie!!!
       
      Chcemy jako firma BARENBRUG zachęcić Was do dyskusji na temat zakładania użytków zielonych, a także lucerników. Pragniemy zawrzeć tutaj najważniejsze informacje dotyczące uprawy traw i lucerny oraz ich prawidłowej agrotechniki. Dodatkowo zachęcamy Was do wstawiania zdjęć, które będą pokazywały jak sprawdzają się nasze mieszanki na łąkach i gruntach ornych - zarówno tych, którzy będą chcieli pochwalić się tym co udało się zrobić w tym, jakże trudnym roku, ale także w latach ubiegłych oraz tych, którzy mają z takimi użytkami pewne problemy.
      Wszystko to ma skłonić nas do dyskusji jakie są najczęściej popełniane błędy przy uprawie lucerny i UZ, czego powinniśmy unikać i na co zwrócić szczególna uwagę (np. nawożenie, wysokość koszenia).
      Mamy nadzieję, że nasze porady i doświadczenie pomogą Wam uzyskać jeszcze większe plony!!!
      Na Wasze pytania chcemy odpowiadać regularnie, tak więc w każdy wtorek i piątek wszystkie tematy na pewno omówimy. We wtorki dyżur pełnił będzie Mateusz Nogaj - przedstawiciel handlowy odpowiedzialny za rynek traw pastewnych na wschodzie Polski, zwłaszcza na terenie Podlasia, natomiast w piątki ja postaram się odpowiedzieć na Wasze zapytania, a teren na którym pracuję to zachodnia Polska.
       
      Pozdrawiam,
       
      Małgorzata Kalka
      Barenbrug Polska

    • Przez gobi12
      Witam.
       
       
      Mam na sprzedaż 7 jałówek wysokocielnych (wycielenia początek stycznia - początek lutego).
       
      Jałowice hodowlane. Rasa HF - wysokomleczne.
       
      Zainseminowane dobrymi mlecznymi bykami.
       
      Stado znajduje się pod oceną PFHBiPM. Stado wolne od chorób.
       
      Jałówki całą wiosnę, lato i jesień spędzają na dużym wolnym wybiegu dzięki czemu w późniejszej hodowli nie mają żadnych problemów z nogami.
       
      Cena za szt. 5100-5500 złotych (do negocjacji).
       
      Okolice Zambrowa i Wysokiego Mazowieckiego.
       
      Tel. 86 274 50 89
       
      Zapraszam do kontaktu i obejrzenia na żywo.











    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj