danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

ChiquitaB    758

U mnie lipa mocznik spadl na 140 , a dostaja na tone 200kg soi 200 rzepaku i 10-12kg mocznika paszowego? Ktos cos podpowie ? Nie ogarniam juz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, marcinffff napisał:

 😖 @Paulina1985 jak mogłaś nas zostawić tyle czasu 😭

 

... 😂  ale, że te kilka dni???? 😂 miło, że tęskniłeś 😂😂😂😂😂😂

@ChiquitaB probowałeś zdjąć energii??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

jak "machnąłem się " z ładowaniem kiszonki z kukurydzy, to mocznik z 230 na 129 spadł, następne ładowanie już pilnowałem co do kg to było ok. Kał i mleko bez zmian czy to 129 czy 230 ...

@Thomas CZEKAMY na CIEBIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabrowskit    231
ChiquitaB napisał:

U mnie lipa mocznik spadl na 140 , a dostaja na tone 200kg soi 200 rzepaku i 10-12kg mocznika paszowego? Ktos cos podpowie ? Nie ogarniam juz

Do Mlekpolu oddajesz ? U mnie też z dnia na dzień z 240 na 140 A nic nie zmieniłem to samo u sąsiadów i znajomych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
14 godzin temu, tumiwisizm napisał:

Skończyłem dzisiaj kurs inseminacji, będzie teraz taaaki postęp genetyczny że ho ho :D

Żebyś się nie zdziwił 😅

Niski mocznik powoduje jakieś negatywne sytuację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
32 minuty temu, damianzetor9540 napisał:

 

Niski mocznik powoduje jakieś negatywne sytuację?

znajoma opowiadała o stadzie, w ktorym krowa miala bardzo niski mocznik, zyła sobie żyła, zacieliła się, aż pewnego dnia zachorowała, zaczeli badać i okazało się, że wątroba wrak. Stad też u niej byl tak niski mocznik 😳 nie przeżyła leczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950
2 godziny temu, damianzetor9540 napisał:

Żebyś się nie zdziwił 😅

Na to trzeba lat. I jak chcecie produkować mleko to postęp genetyczny jest konieczny. I taka moja rada ja tego nie zrobiłem i trochę żałuję, kupcie dobre jałówki jeżeli macie słabe stado, bo zanim swoich sie dochowacie to historia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
30 minut temu, kr9292 napisał:

Na to trzeba lat. I jak chcecie produkować mleko to postęp genetyczny jest konieczny. I taka moja rada ja tego nie zrobiłem i trochę żałuję, kupcie dobre jałówki jeżeli macie słabe stado, bo zanim swoich sie dochowacie to historia.

Jak żywienie słabe to dobre jałówki się tylko zmarnują. :(

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@ChiquitaB nie dajesz zboża??? gdzie te wyniki?? coś chyba przeoczyłam. 

7 godzin temu, leszek1000 napisał:

 

Paulina każdej krowie wapno dajecie ??? 

kupie bolusy i dam tej co dzisiaj się wycieliła 

Przed wycieleniem jak wiesz sole gorzkie. Od 3 laktacji w górę po porodzie 125ml tetanusanu 50% podskornie. Plus do pojla CalbalPlus z Overa. Ale to nie kazda chce pić, wiec czasem idzie do paszczy.

17 godzin temu, tumiwisizm napisał:

Skończyłem dzisiaj kurs inseminacji, będzie teraz taaaki postęp genetyczny że ho ho :D

gratulacje !!!! 🥳🥳🥳🥳 

Postęp będzie jak bedziesz odpowiednie buhaje dobierał to na pewno :)  powodzenia 👍 pamietam swoja radośc z pierwszych zacielonych krów, coś  niesamowitego. Życzę Ci, zebyś jak najszybciej mogł poznac to uczucie 😁😁👏👏👏👏👏

 

A tak na marginesie.... KTO SIĘ WYBIERA  do ostródy 8-9 lutego ???? będą fajne stoiska 😁💕💕😁😁

 Aaaa i jeszcze....!!! dolączam się do chlopaków i  żądam powrotu Tomka  !!!!!!

Tomasz litości ! co Ty 😔  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950
24 minuty temu, damianzetor9540 napisał:

Jak żywienie słabe to dobre jałówki się tylko zmarnują. :(

Jasne ale żywienie można szybko poprawić. A zanim zaczniesz doić pierwsze swoje jałówki to minie prawie 3 lata, a jałówki po słabych krowach będą średnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6717

My chcieliśmy jechać do Nadarzyna 😛 ale wypadł bal karnawałowy z agrocentrum i tam idziemy 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19725
19 minut temu, Paulina1985 napisał:

 

 

 Aaaa i jeszcze....!!! dolączam się do chlopaków i  żądam powrotu Tomka  !!!!!!

Tomasz litości ! co Ty 😔  

Chyba nic z tego nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250

Dostalem wyniki z drugiej oceny.

Poprzednio mocznik niski, bo srednio 125.  Dostaly troche wiecej sianokiszonki + okolo 0.8kg rzepaku na sztuke.

Mocznik mi spadl na 118 (niektore sztuki 100) + u kilku delikatnie spadlo bialka, znowu u kilku delikatnie sie podnioslo.. 

Nastepna kwestia dwie po wycieleniu, mocznik rowniez im spadl i bialko po 2.8%. Czym podniesc jednoczesnie bialko i mocznik, bo jak podniose jedno to pewnie spadnie drugie jeszcze bardziej. Na szybko dostaja wyslodki melasowane + troche rzepaku + troche soji jako premie.

Melko stoi w miejscu, 2-3 sztuki tylko zareagowaly + 3-4 litry.

Ktos mi powie o co chodzi ? Dodalem 0.8kg rzepaku, zeby nie przesadzic, a tutaj mocznik jeszcze spadl...

Tutaj widze, ze chyba trzeba bedzie mocznik mocznikiem ruszyc jak taki uparty...

 

 

Edytowano przez asus921

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    758

Paulina calosc tak wyglada

200 soji 200 rzepaku 10kg mocznika paszowego 200kg qq kiszonej plus 30wit i po 12 kredy i soli a i 12kg drozdzy z sano. Reszta pszenzyto

Wyniki wstyd wstawiac

 

 

 

Edytowano przez ChiquitaB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12196
soltys48 napisał:

NIe jestem do tego upoważniony

pogadaj z nim powiedz że go tu brakuje bo swój chłop a tak w ogóle o co on się pogniewał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    79

Jeśli krowa ma spuchnięte wymie to smarujecie mascią rozgrzewająca czy chłodzącą (mam do dyspozycji ten czerwony Permammas N i Alta-Derm NF)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jesli to obrzęk to porodzie lub przy zapaleniu wymienia to chlodząca najlepiej z octanem glinu. Albo woda z octem obkładać. Jak opuchlizna, ktora trwa dłużej, a wymię nie jest bolesne i gorace to rozgrzewająca na poprawę ukrwienia. 

Alta derm swietna maśc wlasnie z octanem glinu. Sama czesto uzywałam u krów, opuchlizna widocznie się zmniejszała przy zapaleniu wymienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj