danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Nintendo    354

Często macie byczki po sexowanym nasileniu? Właśnie ocielila mi się jedna z lepszych sztuk w moim stadzie i niestety, byczek po sexie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
norbert098    70
Nintendo napisał:

Często macie byczki po sexowanym nasileniu? Właśnie ocielila mi się jedna z lepszych sztuk w moim stadzie i niestety, byczek po sexie. 

U mnie jak do tej pory same jałoszki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
norbert098    70
damiano12332 napisał:

Skąd nasienie?

U mnie narazie był genomix, teraz będą po wws się cielic od maja i zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ufff a juz chcialam nasienie z Genomixu zamowić 😂😂😂😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
norbert098    70
Paulina1985 napisał:

ufff a juz chcialam nasienie z Genomixu zamowić 😂😂😂😂

Nie zależy na jałoszkach? 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lusjan    248
21 godzin temu, Tomsonxl napisał:

nie czytałem tych 562 stron o wszystkim a jeśli rozmowy o mleku to dodam swoje 5groszy chodzi mi o cenę mleka u mnie wychodzi 1,07 śmieszna stawka ludzie się zaczynają wkur... bo od ponad 10lat cena oscyluje w tym zakresie.cena mleka od tylu lat stoi w miejscu a środki produkcji wzrosly 200%  ceny paliwa, robocizny,ceny nawozów,środków ochrony roślin,części i maszyny a także usługi weterynaryjne, leki , pasze i witaminy dla bydła nie mówiąc o pracochłonności samego udoju.Cena masła kefiru i byle badziewia są kosmiczne.CENA WODY GAZOWANEJ W BUTELCE 2PLN a porównać koszt i dodać robociznę bo przy chodowli krów niema niedzieli wakacji świąt czy urlopu to jest żałosna stawka.Nie wspomnę o małych producentach którzy wstawają dzień w dzień o 4 rano aby wystawić konwie bo mimo protestów że pora za wczesna mleczarnia twardo obstaje przy cenie i tym żałosnym czasie zbiórki konwi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5

Przede wszystkim, strasznie drogą wodę pijesz 😜 Przy jakiej ilości mleka taka cena? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    223

Ubezpieczacie nowe maszyny? Od kradzieży pozaru itp? Jak to cenowo wychodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

Wszystko zależy od tego co to za maszyna. Ładowarkę np mam w Concordia za 0.8%. traktor to nawet nie wiem ile procent wartości, ale w ciul dużo 😖 bo z umową pożyczki ...

Edytowano przez komizmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    223

A od czego masz ubezpieczone ją? Mi chodzi o miniładowarkę kupno bez prow i bez kredytu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiano12332    61
6 godzin temu, Xawier napisał:

Ubezpieczacie nowe maszyny? Od kradzieży pozaru itp? Jak to cenowo wychodzi?

Jak ciagniki byly na kredyt to wymagane bylo ac, wychodzilo kolo 1000 na rok, ale przydawalo sie jak szyba poszla albo maska sie polamala...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694
7 godzin temu, Xawier napisał:

A od czego masz ubezpieczone ją? Mi chodzi o miniładowarkę kupno bez prow i bez kredytu

No w teorii od kradzieży i uszkodzenia. W praktyce pewnie od wszystkiego co się nie wydarzy. To właśnie też mam miniladowarke, ubezpieczenie osprzętu jest trochę droższe. Jak ci nie zależy na kosztach to bralbym PZU.Jaką kupujesz?

Edytowano przez komizmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nintendo    354
14 godzin temu, norbert098 napisał:

U mnie narazie był genomix, teraz będą po wws się cielic od maja i zobaczymy

Tzn masz jalowki po genomixie? Ja raz zacielilem i trafił się byk. Wcześniej głównie z wwsu i były jalowki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z tym seksowanym nasieniem jak wiemy nie ma 100% pewności, no i najpierw trzeba nim zacielić 😂 mi seksem z WWSu w ogóle nie szło. Ale ten sam byk w konwencji też nie poszedł, więc nie wiem 😪

Poza tym zaleznie od technologii produkcji w słomce są 2miliony( 2M) plemnikow albo 4miliony plemnikow (technologia 4M). Choć Konrad mial tez 3M kiedyś. Ta pierwsza technologia daje 90% pewności na jalowkę, ta druga 85-87% 🤷‍♀️ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tay29    184

mi byczek sie urodzil po sexie z genomixu to słomke gratis dostałem sexowanego tez z genomixu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primula94    373

U mnie  w 2020  wycielilo sie 5 szt. I sa 4  jaloszki, wszystkie po sexie w tym 3 krow. A ta co po zwyklym to byczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    223
4 godziny temu, komizmo napisał:

No w teorii od kradzieży i uszkodzenia. W praktyce pewnie od wszystkiego co się nie wydarzy. To właśnie też mam miniladowarke, ubezpieczenie osprzętu jest trochę droższe. Jak ci nie zależy na kosztach to bralbym PZU.Jaką kupujesz?

Striegel 300

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
norbert098    70
Nintendo napisał:

14 godzin temu, norbert098 napisał:

U mnie narazie był genomix, teraz będą po wws się cielic od maja i zobaczymy

Tzn masz jalowki po genomixie? Ja raz zacielilem i trafił się byk. Wcześniej głównie z wwsu i były jalowki. 

Tak po buhajach z genomixu cieliczki jak narazie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poziomka    20

Toc seksowne nie ma 100% że da jalowke także trzeba się liczyć z byczkiem. Pisałem już nie raz że my sporo kryjemy seksem i zazwyczaj są jalowki (sporadycznie bysiu)choć z roku na rok spada skuteczność krycia i jak lepsza krowa dwa razy dostanie seksa to trzeci raz idzie zwykłe nasienie   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bo JO to nasze kujawskie 💕💕💕💕 tak wiele oznacza 😁 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj