danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Pablo16    93

A jeśli karmię tradycyjnie to mogę w treściwych dac coś na mykotoksyny czy tylko do tmrow się stosuje?

Kiszonka z kuku mi się w tym roku psuje. Co widzę to odwalam ale pewnie i reszta tym przenika 

@ Paulina miło że wrocilas 


Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@michalcium nigdy takiego stricte na mykotoksyny...i żyliśmy 😂  coś kiedyś szło z DeHeusa z bentonitem w witaminach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1368

U Ciebie od strony jakości objetosciowych to chyba nie za specjalnie to wychodzi kiedyś pamiętam też na pleśń narzekałaś także chyba muszą to poprawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Masz rację.

Pierwszy silos sianokiszonki był cudowny. Drugi za suchy stąd niedokiszenie i pleśń. Jest jeszcze trzeci. Kukurydza jest Ok w silosie, kiszone ziarno w rękawie, wyslodki z rekawa i teraz marchew ze zbożem z rekawa , wszystko Ok.

Wcześniej to było mloto takie obrzydliwe, bo po przywiezieniu zero konserwacji, po moich kilku interwencjach i wyjezdzie kilku krów chlopaki zaczeli ladowac mloto w rekawy tak jak wyslodki. Teraz jest genialne. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207
26 minut temu, Pablo16 napisał:

A jeśli karmię tradycyjnie to mogę w treściwych dac coś na mykotoksyny czy tylko do tmrow się stosuje?

Żywię tradycyjnie i wrzucam środek na myko do treściwej. Nic złego się nie dzieje.


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bop23    84
3 godziny temu, leszek1000 napisał:

Tylko mało je i pije .

Na bank magnezu jej brakuje.... vetomag domięśniowo ze trzy butelki co 12 godzin   w kroplowkach wapniowych jest mało magnezu i przytrzymuje ją przy życiu ale nie wstanie......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaguśka    188

Tak sobie myślę... niby poziomy Ca,Mg i czegoś tam jeszcze są niby w normie,ale to może dla jej organizmu jest za mało, to są ogólne normy,nie indywidualne. Może ona ma normy podniesione dla swego organizmu. Cały czas mi to łazilo po głowie. Spróbować jej podać... co ją nie zabije,to ja wzmocni 😉. Ale mnie nie słuchajcie, jeszcze jej serducho stanie i będzie na mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

tylko że dostała  i nic nie pomogło. 

No niestety taka jest hodowla są upadki i nic nie zrobimy. Ci co mają świnie to do 2 tygodnie pełen kontener świń klapa otwarta 

Oby więcej w tym roku takich przypadków nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaguśka    188

Badania rozumiem zrobione przed podaniem leku ? Może ona potrzebuje więcej niż wynosi norma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Co mogłem co zrobiłem. Tmr przed porodem jadła 

Zbadaj sobie najlepszą krowę to się przestraszysz jakie ma niskie wapno. Bo idzie w mleko. 

Ja sobie badałem w połowie laktacji miały niedobory i nic nim nie było. 

Jeżeli wet podał jej kroplówki i nic się nie poprawiło to znaczy że nie od tego 

Problem zaczyna się jak krowa nie pobiera witamin z paszy. 

Wszystko zależy od laktacji i organizmu krowy. Jak przyswaja składniki. Z wiekiem pogarsza się 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@leszek1000 prawda jest taka, ze jeśli to TYLKO zaleganie z braku wapnia czy fosforu (o magnezie jak kolega wczesniej wspomniał nie słyszałam i takiego przyoadku akurat u nas nie było) to wlewy powinny pomoc chociaż na tyle zeby wstała i kilka godzin pochodziła, potem rezerwy moglyby sie wyczerpać i znowu zaleganie. 

Swojej teorii z wątrobą forsować nie będę 😁, ale z ciekawosci dla siebie profil wątrobowy warto zrobic, to nie jest fortuna. 

Wspominałeś o tubostrzykawkach dowymieniowych, na co jej podawałeś? miała zapalenie po wycieleniu? czy piszesz o lekach zasuszeniowych jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrzesiekAgro    288

Niedawno mieliśmy , taka 2 dni po porodzie , rano leżała w kanale , jak odchodziłem wieczorem , to patrzyłem , temp, i źrenice i nie było widać , że się odwapnia. Pewnie pękła jej miednica , bo jak podnosiliśmy , to tylne nogi całe jechały na boki . Poszła na ubój z konieczności. I tak , moja rada , to za przód podnosić, przy pomocy pasa a , za tyl gruba lina w "kokonik" wokół bioder i ogona . Nie tymi kleszczami chociaż. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

mi wet . mówił że jak sie poda wapno przy odwapnieniu to krowa przynajmiej powinna próbować sie podnosić , jak próbóje to znaczy odwapnienie było , a dalej to zależy czy sobie nic nie złamała . jak po podaniu wapnia i fosforu dożylnie nie reaguje to przyczyna leży gdzieś indziej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@GrzesiekAgro my zawsze kleszczami skręcanymi ma korbę. Nigdy nie zawiodło, moze dlatego ze nic innego nie stosowaliśmy :) podparcie przodu tez jest super, chociaż jak krowa jest "lejąca" to i podpadcie na dwa punkty nie pomoże 😪  Masz jakieś złe doświadczenia z kleszczami? 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrzesiekAgro    288

W ogóle to siemano z rana fajnie , że  znowu będzie kogo powkurzac 😁

Te kleszcze to się wgniatając , w mięso i potem odstaje od kości , no ale są wygodne. No , ale jak nie w stanie za , drugim razem to rokowania , są niezbyt dobre

Proszę to specjalnie , dla Ciebie Twoja ulubiona mieszanka , zobacz jaki gad wyrósł 

IMG_20200116_074409.jpg

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

wczoraj tylko tył był podnoszony to przód sama podniosła ale za 5 minut opadła z sił. Tylko że bardzo mało je to sił nie będzie miała. A na apetyt też dostała. czatowałem cała noc bo kolejna się miała cielic. godzine temu jałóweczka po megabicie. 

Paulina każdej krowie wapno dajecie ??? 

kupie bolusy i dam tej co dzisiaj się wycieliła 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawisza    256

@GrzesiekAgro

Tak samo uważam, te kleszcze to tylko do jednorazowego użytku, po paru razach robią się odgnioty i zamiast krowie pomóc to zwiększa ból, ja pare razy przewlekałem line pod pachwiny i to jest dużo mniej agresywny sposób podnoszenia niż tym badziewiem ale trzeba sie troszke pomęczyć żeby poprzeciągać te liny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1368

Ja stawiałem kleszczami i wszystko w porządku najdłużej 5 x trzeba było postawić i nie zauważyłem żeby coś złego się działo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawisza    256

Wszystko zależy głównie od krowy i jej gabarytów, jak jej mało brak do wstanięcia to spk bo ją tylko trącisz i stoi, gorzej jak krowa 700kg i brak chęci do stania i jak ją uczepisz na tym badziewiu to zobaczysz co sie bd działo po paru razach :c 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1368

Nie mówię że niema po tym urazow po dłuższym czasie bo u mnie to tylko za tył do góry przód podrywa sama i odpinamy to i stoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

generalnie 4 krowy podnosiłem w roku , 3 wyszły a  4 sztuka 12 letnia po cielaku niestety uspana ... a ta ostatnia co ciekawe po 5 dniach nie chciała wstawać, tył krowy niewładny a ładnie się rozdajała i apetyt był 😖 @Paulina1985 jak mogłaś nas zostawić tyle czasu 😭

12 godzin temu, michalcium napisał:

 i wyszlo że przez kiszonki nadpsute dziwne że nie wywali zapalenia przez to tylko antybiotyk w mleku wykazuje🙄

 rodzice to mieli xx lat temu, trawa z silosu w lecie , tylko ciepła była gdzie nie gdzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj