danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Gość   
Gość

Oooo . Właśnie jałóweczka podobna do Twojego awatara . :D Też taka ładna . ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

może masz coś po NRFie, często one są bezrożne. daj zdjęcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6716

Angusy są przeważnie bez rogów, mam dwie jałóweczki (te z ostatniego zdjęcia) i obie nie miały 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primula94    373
2 godziny temu, marcinffff napisał:

Stosuje ktoś dla cieląt Halocur ?

Ja dziś pierwszy raz dałem bliźniętom  i teraz bedę innym też po urodzeniu podawał .

Też wyszła kryptosporydioza, każde ciele po kilku dniach (około tygodnia) dostawało biegunki. Niestety efekt ciasnoty ...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Słuchajcie mam już kolejna krowę z gorączką po wycieleniu, płuca wymię macica itd wszystko ok. Na pasku nic nie wychodzi weterynarz obleciał do okoła i ręce rozkłada.  Do tej pory dostawały  ketoprofen przez 2-3 dni i przechodziło, teraz mam artystkę co dostała przez 5 i dalej wraca. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 minut temu, kr9292 napisał:

Słuchajcie mam już kolejna krowę z gorączką po wycieleniu, płuca wymię macica itd wszystko ok. Na pasku nic nie wychodzi weterynarz obleciał do okoła i ręce rozkłada.  Do tej pory dostawały  ketoprofen przez 2-3 dni i przechodziło, teraz mam artystkę co dostała przez 5 i dalej wraca. 

wyniki wątrobowe zrób.

17 minut temu, Bananek napisał:

nie widzę co to. 

może i lepiej 

15 minut temu, Primula94 napisał:

Ja dziś pierwszy raz dałem bliźniętom  i teraz bedę innym też po urodzeniu podawał .

Też wyszła kryptosporydioza, każde ciele po kilku dniach (około tygodnia) dostawało biegunki. Niestety efekt ciasnoty ...

pamietasz o podaniu na pełny zolądek? na pewno pamietasz. bedziesz zadowolony.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

myslalem o tym i napewno zrobię, ale to chyba nie to. Otłuszczone nie były, cały czas dostają preparat na mykotoksyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    496

Kurcze  też mam teraz problemy z biegunkami. Wcześniej jak dostawał biegunki to jak coś miały ponad tydzień.  Zastrzyki dostawał dostawaly i elektrolity przez 2 dni i szybko wracały do żywych.  A teraz to takie 3-4 dniowe ale jakoś ich nie kładzie od razu bo normalnie wstają ale zastrzyk nie działa . Dawałem żółty  proszek niby z antybiotyków cos troche pomaga ale są  takie ospale. Prubowalem tez gabrokol tez cos troche pomaga. Tak jak tu piszą  ciasnota i wiadomo aby jeden zalapal to potem lawinowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hemia23    0

Co jest z kontem bo wyskakuje mi komunikat że moje konto zostało zablokowane i żebym się zalogował za 14 minut a później znów to samo, konto Xawier, teraz jakieś stare jeszcze moje to się dało zalogować nie wiem o co chodzi, może którym Mod pomoże. Co do biegunek to u mnie po przygodzie z krypto i halocurem to 2 lata brak biegunek, zapaleń płuc to nie miałem od 5 lat. Z krowami to mi gorzej niestety idzie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
49 minut temu, kr9292 napisał:

myslalem o tym i napewno zrobię, ale to chyba nie to. Otłuszczone nie były, cały czas dostają preparat na mykotoksyny

Nie musi być otłuszczona, żeby wątroba była wrakiem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

rano dostał halocur i już łepek podnosi... na rota też zaszczepione Rovac czy jakoś tak  te miesiąc przed wycieleniem, tych 2 -3 miesiące nie kazał lekarz się odzywać. Szkoda że krypto ona nie bierze

@MichalForterra1993 biały dawałem bez karencji dla krów od płuc co kaszlały i gorącz. Ale kolor nie wiele powie, płuca ok ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    223

Reset hasła pomógł, widzę że ogólnie to wysyp ostatnio problemów z cielętami... U mnie ciasnota im nie straszna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primula94    373
1 godzinę temu, Paulina1985 napisał:

pamietasz o podaniu na pełny zolądek? na pewno pamietasz. bedziesz zadowolony.

Tak tak, należę do tych co skrupulatnie i dokładnie przestrzegają takich  rzeczy i pierwsze co to czytam ulotkę ;)

17 minut temu, MichalForterra1993 napisał:

sluchajcie halocur podawac jak juz wystapi biegunka czy kiedy ? w jakich dawkach i co ile powtarzac? ( np. na 3 dni )

Na ulotce jest napisane że przed biegunką , bo to ma za zadanie uchoronienie przed nią. Podawać przez 7 dni po odpojeniu raz  na dobę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    223

Przy krowach się wyrównało, na 6 jałówek ocielonych jedno padnięcie po cesarce, jedna pojechała na grosze i jeszcze chyba 2 pojadą... a 2 jako tako doją ale cudów nawet jak na mnie to nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj