danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

plati    105
58 minut temu, tumiwisizm napisał:

https://www.olx.pl/oferta/lyzka-z-frezem-i-mieszalnikiem-do-paszy-paszowoz-grutech-gth-lfm-1-2-m-CID757-IDAB72i.html

Zawsze taniej niz wóz paszowy. Sam myslalem o takim urządzonku ale jednak będę miał wóz paszowy i wycinak szczękowy na tura.

No za tyle to kupię jakiś używany wóz, doloze nowe nozei efekt chyba będzie lepszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    442

Chyba oczywiste że za pięćset zł nie kupisz tego typu urządzenia. Możesz szukać używek, za 10tys myślę że da się coś takiego kupić. https://m.olx.pl/oferta/lyzka-z-frezem-emily-CID757-IDCzNxe.html?isPreviewActive=1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

Nigdzie nie napisałem że chce za 500 więc nie wiem skąd ten wniosek. 

 

Trzeba się trzymać realiów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    442

Za 10tys na pewno można kupić, na olx są nawet tańsze. Ale jak masz możliwość to lepiej serio kupić wóz i nie kombinować, ja też miałem takie coś kupować ale jak mi się trafiła możliwość wzięcia wozu w Dobrej cenie to nie wahalem się ani chwili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

ja mam sano i nie polecam. Na bokach się tmr zawiesza i nie chce podawać mimo wysokich obrotów. Kupiłem nowe nowe i za chwile to samo się robiło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, kr9292 napisał:

A takie łyżki z samym frezem bez tego ślimaka w środku  widzieliście gdzieś?

Chyba wszystkie są z mieszdłem, ale zawsze można wyrzucić. Ja swojego Silomausa niedługo poskładam to zobaczę jak to będzie działać. Oby tylko pompa w ładowarce dała radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Ładowarka to powinna dać radę. Ile dałeś za tą łyżkę? Bo też chyba muszę kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiano12332    61
25 minut temu, Thomas2135 napisał:

Chyba wszystkie są z mieszdłem, ale zawsze można wyrzucić. Ja swojego Silomausa niedługo poskładam to zobaczę jak to będzie działać. Oby tylko pompa w ładowarce dała radę.

Są łyżki z frezem bez ślimaka z firmy emily, znajomy posiada na sprzedanie chyba nawet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Są, ale 12-15 tys trzeba szykować. Tyle nie wyłożę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poziomka    20
5 godzin temu, marwasz199117 napisał:

Masz zakładke Wykaz Buhajów i buhajków i robisz ubycie jeśli został sprzedany

Źle się wyslowilem nie o to mi chodziło, używamy inseminacji i wpisałem jakoś w bazę danych byka który nie istnieje przekręcilem jedna cyferke i chce tego jednego usunąć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198
9 godzin temu, radekz200 napisał:

A jak sobie radzić jak kukurydza się już zagrzeje? 

jak w silosie jest ciepła, docisnąć mocniej pryzmę, choć wątpliwe czy pomoże  i  za rok tak nie robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250
6 godzin temu, plati napisał:

Muszę wymyślić jak tanim kosztem im to wymieszac

Srutownik bijakowy lub sieczkarnia do slomy i mieszenie reczne w korycie/stole paszowym z kukurydza. Sam tak robilem przed kupnem paszowozu i efekt byl. Zagescilo im sie "z tylu". 

Jeszcze mozesz sprobowac podawac cala slome i polewac to melasa. Ponoc jak sie przyzwyczaja to potrafia pobrac duze ilosci slomy. I to chyba bylby najprostszy i najmniej pracochlonny patent. Mialem to testowac, ale trafil sie paszowoz.

P.S

Jakby naprawde tak ladnie "szly" na te melase to mozesz nawet wrzucic kukurydze i na to dopiero slomy i to polac melasa, to nie dosyc, ze slome pobiora to same sobie wymieszaja i beda jadly wszystko jednoczesnie.

 

Edytowano przez asus921
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RusiL    304

@poziomka Wykazy>wykaz buchajów i buchajków>karta do krycia tam możesz usunąć. Ja żeby to znaleźć w podobnej sytuacji pisałem do pomocy w sol'u🙂

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    531
18 godzin temu, barteko1 napisał:

Orientuje się ktoś jak cenowo wyjdzie wyciąg szynowo-linowy na rządek 8 sztuk (11m w oborze) i z 6-8m na dworze? Na olx ceny niby 250-300zł ale przy 20m-6000zł to coś chyba nie tak :)

edit: Jaką firmę polecacie do wykonania tego?

250-300 zł jest cena za 1m wyciągu w budynku. + maszt poza budynkiem liczą jako koszt stały 7,5-9tyś. Mi robili w maju zgarniacz skrętny typ S z firmy RolMar. Rozwiązany dobrze, tylko Ci spawacze jadąc na montaż do lubelskiego chyba mieli za dużo czasu w trasie i już flacha w drodze była. Elementy łączone w gospodarstwie pospawane są tak, że fakture właściciel wystawiał drugą mniejszą bo nikt by za to nie zapłacił tyle co było ustalone. Dobrej reklamy Marcinowi Wólfowi z Majnowa ekypa nie zrobiła. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poziomka    20
20 minut temu, RusiL napisał:

@poziomka Wykazy>wykaz buchajów i buchajków>karta do krycia tam możesz usunąć. Ja żeby to znaleźć w podobnej sytuacji pisałem do pomocy w sol'u🙂

Pytam tutaj bo nie którzy korzystają i może ktoś takiego coś miał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
20 godzin temu, danielhaker napisał:

A dostawca? Zaraz powiem dlaczego pytam ;)

Sorry że dopiero teraz ale zapomniałem odpisać ..  prąd z Enea ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    442

A da się jakoś ręcznie ustawić w SOL jak już doczytuje badania na cielność PAG żeby nie zamieniało automatycznie statusu ,,cielna/niecielna"? Ja bym wolał samemu poustawiać sobie ,,cielna do potwierdzenia" a potem po badaniu rektalnym na ,,cielna" a to badziewie mi tu miesza ¬¬

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446
Dnia 30.11.2019 o 08:47, Paulina1985 napisał:

@przezuwaczka niektorzy zostawiają w tych wiadrach zakwaszone pojło caly dzień zeby mogły pić do woli, byc może o to chodziło.

Pojło to można w wiadrach dawać. A co z temperaturą mleka? Wg wielu weterynarzy ma znaczenie, by poniżej 30°C nie poić. Ja moim wiadra grzeję gorącą wodą, żeby mleka pełnego nie wystudzić.

Dnia 30.11.2019 o 12:36, poziomka napisał:

Jak melasa jest gęsta to jak ja dawać po drugie ile jej idzie na pryzme

Rozcieńczasz z wodą i latasz z konewką. Ja tam na oko leję, byle zamoczyć cały wierzch i boki. Niektórzy cukrem sypią(nie solą, bo zabiera wodę), ale to chyba nie tania impreza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czy ktoś z was stosuje krycie krów mlecznych bykiem?( Byk 100% hf wydajność matki w 2 laktacji 13800)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik115    140

Ja stosowałem, skuteczność większa niż po sztucznej inseminacji. Miałem 17 powtórek w stadzie po sztucznym od kiedy uruchomiłem byka to tylko 3 nie załapały a reszta bez powtórki.  Nawet te co już powtarzały 4 raz i im dałem szansę to załapały. Tylko że u mnie mała wydajność około 7tys więc to też ma wpływ jakiś ...

Edytowano przez rolnik115

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@rolnik115 U mnie też wydajność tylko niecałe 7 tyś Ale myślę że ten byk poprawi trochę mleczność moich krów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj