danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Nie dziwię się i jestem przeciwnikiem tego sposobu rozdawnictwa uprawianego przez rząd. Ale wpływ na to mamy tylko w czasie wyborów (wychodzi na to, ze wiekszosc z nas jest zwolennikami :) ), a teraz musimy brać to co jest.

Powoli zastanawiam się nad zmianą pracy, bo pracownik na zmianie ma lepsze warunki...dlaczego? bo jest bardziej porządany, a i tak nikt tej roboty nie chce.

@Primula94 a planów budowy wolnostanowiskowej naprawdę gratuluję, z głową na karku, dobry hodowca da radę, a  jakie krowy szczęśliwe będą 👍 a szczesliwe krowy to lepszy rozród, więcej mleka, mniejsza somatyka, podobno nawet lepsze parametry 🤣 ale tego nie wiem, podobno od czochradeł zwieksza sie zawartosc tluszczu w mleku 😝

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nic mi nie mow o wynikach z mleczarni 🤣🤣🤣  oni potrafią wysylac smsy z iloscia bakterii 500tys, zeby nastepnego dnia wyslac z iloscią 8tys 🤣 nie mowie juz o bialku i tluszczu oczywiscie 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
1 godzinę temu, Primula94 napisał:

 

1 godzinę temu, Primula94 napisał:

@Paulina1985 , a dziwi Cię to że nie ma rąk do pracy? Bo mnie nie.. Jak ktoś za darmo dostaje kasę, to po co mu pracować... Do tego doprowadził nasz piep..ony rzad rozdajac pieniadze na lewo i prawo.. 

Teraz wiecej i lepiej ma ten co ma kilka ha zziemi oddanej w dzierżawę ,niz ten co ma tyle samo a pracuje na swoim..

Biora kase za dzierżawę, doplaty, na paliwo skladaja sami... i za suszowym stoja pierwsi.. i maja w du.ie ze to sie nalezy temu co to obrabia..(zasluguje na to) i tylko strasza i wez tu sie rozwijaj.. 

Sam mam zamiar stawiac obore wolnostanowiskowa( zawsze o tym marzylem) i coraz bardziej mi sie tego odechciewa patrzac na to co sie dzieje wokół.. NA TĄ CHO.ERNA NIESPRAWIEDLIWOŚĆ...

To już budujesz czy jeszcze? Myślałem że jesteś już w trakcie

Edytowano przez damianzetor9540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

jeżeli chodzi o rozdawnictwo to porównajcie ceny mleka w Polsce oraz czołowych producentów w europie , ceny mleka w europie nie odbiegają od polskich cen a zarobki w przemysle już tak , wydajemi sie ze z pracownikiem bedzie coraz trudniej do cieżkiej pracy ,a wymagania płacowe bedą rosły .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soltys85    83

i bardzo dobrze jak przyjdzie samemu 200 sztuk obchodzic to moze skonczy sie latanie po 10 wsi i płacenie po 1000zl dzierzawy i pozniej zdziwiony ze ktos w dzierzawe oddal i ma lzej ale przeciez to wina rzadu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale chodzi o to, ze ludzie już mogą dostać duzo kasy za pracę, wiele ogloszeń z mieszkaniem plus wyzywieniem i plus kasa do ręki, nigdy mniej niż 2tys, a zwykle okolo 3tysięcy. Ale ludzie i tak nie chcą...wolą siedziec pod sklepem, narobić dzieci, brac zasiłek i zycie się kręci. GOPS nawet sponsoruje kurs na prawo jazdy dla tych leni, pod pretekstem dojazdów do pracy. Prawko za darmo zrobią, do roboty i tak nie pójdą, ale juz dokumentu im nie cofną. Ech.... 😬

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290

Mam 2 byczki na OLX i nawet nikt telefonu nie obejrzał chociaż miesiąc temu sprzedałam jednego na rozpłodowca za 900 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    441

Jak myślicie, w oborze uwieziowej lepiej zamocować poidla po stronie stołu paszowego czy po stronie legowiska, pod rurą oddzielajaca krowy? Nad stołem paszowym jest prościej ale nie wiem czy nie będzie mi się walil w nie tmr podczas wysypywania no i czy nie zawale w nie coagnikiem, jak myślicie jak lepiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Folenka    29
19 minut temu, Krowiarka napisał:

Mam 2 byczki na OLX i nawet nikt telefonu nie obejrzał chociaż miesiąc temu sprzedałam jednego na rozpłodowca za 900 zł.

U mnie to samo, cisza. Poprzedni sprzedał się po półtora miesiąca od wystawienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, tumiwisizm napisał:

Jak myślicie, w oborze uwieziowej lepiej zamocować poidla po stronie stołu paszowego czy po stronie legowiska, pod rurą oddzielajaca krowy? Nad stołem paszowym jest prościej ale nie wiem czy nie będzie mi się walil w nie tmr podczas wysypywania no i czy nie zawale w nie coagnikiem, jak myślicie jak lepiej?

Paszowóz nie nasypie w poidła, jeśli będą odpowiednio szerszej niż sypie wóz. Nie znamy szerokości. U mnie między legowiskami jest 3,6 m i tylko czasem nasypie. Ciągnikiem nie ma szans wjechać. Czasem wywaliłbym poidła między legowiska, bo niektóre leją wodę w na stół paszowy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226
1 godzinę temu, Folenka napisał:

U mnie to samo, cisza. Poprzedni sprzedał się po półtora miesiąca od wystawienia.

Dziwicie się? 6zl za byka, ludzie przejrzeli na oczy w końcu i za gnój nikt nie chce napindalać. 

Ja znowu mam 4 jałówki na wycieleniu, jedna właśnie mańcuje i ciekawe jak to się sprzeda. Muszę sprawdzić po jakich buhajach, jedna piękne wymie prawie pod sam srom i pod brzuch, u drugiej totalne przeciwieństwo wór wisi. Reszta w normie na duży plus względem tego co było. Warto zająć się genetyką, ja w 100% ze swoich starych rumpli nic z zakupu zrobiłem sobie naprawdę ładne krówki. Wymiona, linia grzbietu, nogi, naprawdę wszystko da się zrobić tylko niestety długo to trwa tym bardziej zaczynając samemu bez pojęcia. 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12196

Trzy tygodnie temu bez problemu sprzedałem 4 do jednego odbiorcy ogólnie cena dużych drgnęła w górę szwagier sprzedawał w zeszłym tygodniu byka po 7,5 zł miał prawie tonę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
10 godzin temu, Paulina1985 napisał:

Ale chodzi o to, ze ludzie już mogą dostać duzo kasy za pracę, wiele ogloszeń z mieszkaniem plus wyzywieniem i plus kasa do ręki, nigdy mniej niż 2tys, a zwykle okolo 3tysięcy. Ale ludzie i tak nie chcą...wolą siedziec pod sklepem, narobić dzieci, brac zasiłek i zycie się kręci. GOPS nawet sponsoruje kurs na prawo jazdy dla tych leni, pod pretekstem dojazdów do pracy. Prawko za darmo zrobią, do roboty i tak nie pójdą, ale juz dokumentu im nie cofną. Ech.... 😬

niezgadzam się , miernikiem jest wskaznik bezrobocia ,z jego odczytu wynika że pracuje rekordowa liczba ludzi , a bezrobocie jest najmiejsze , problemem  jest  sama praca dla której jest alternatywa w gospodarce , sam jestem rolnikiem i doje krowy , ale do pracy w gospodarstwie z hodowlą czy bydła , czy swiń , kur  bym nie poszedł jeszcze starsze pokolenie co sie na takiej pracy wychowało może być zainteresowane a młodsze trzeba zapomnieć . 

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedek2    65
12 godzin temu, Primula94 napisał:

@Paulina1985 , a dziwi Cię to że nie ma rąk do pracy? Bo mnie nie.. Jak ktoś za darmo dostaje kasę, to po co mu pracować... Do tego doprowadził nasz piep..ony rzad rozdajac pieniadze na lewo i prawo.. 

Teraz wiecej i lepiej ma ten co ma kilka ha zziemi oddanej w dzierżawę ,niz ten co ma tyle samo a pracuje na swoim..

Biora kase za dzierżawę, doplaty, na paliwo skladaja sami... i za suszowym stoja pierwsi.. i maja w du.ie ze to sie nalezy temu co to obrabia..(zasluguje na to) i tylko strasza i wez tu sie rozwijaj.. 

Sam mam zamiar stawiac obore wolnostanowiskowa( zawsze o tym marzylem) i coraz bardziej mi sie tego odechciewa patrzac na to co sie dzieje wokół.. NA TĄ CHO.ERNA NIESPRAWIEDLIWOŚĆ...

Najlepiej niech ludzie robią za miske ryżu i sie cieszą. Niech oboje pracują za 1500 a za mieszkanie 1200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U nas pod sklepem nie ma klientów co by pobierali 500, po prostu nie mieli czasu zrobić dzieci, do roboty ich brać to szkoda czasu bo w południe trzeba było by wzywać karetkę, chyba że się ich dobrze nawadnia tylko wtedy za duże koszty się robią.

Z byczkami się zrobił problem bo renciści przestają ich trzymać, pozostali tylko rasowe i jałówki chcą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U nas wiekszosc 500plusów, zrobili drugie po dlugiej przerwie, dla niego niańki nie mogla dziewczyna znalezc jak mialo rok, wiec co??? kolejne dziecko. Teraz jest juz trójka dzieci i jest z czego żyć. Tu zapomoga z GOPSU, tu 500plus, tu dla dzieci GOPS sponsoruje wakacje, podreczniki oczywiscie też...w sumie żyć nie umierać, to chyba ja zle coś robię 🤔 Jedna z czworką dzieci w wieku 38lat już chciala skladac papiery na emeryturę...🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ szkoda gadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950
9 godzin temu, pedro2 napisał:

Dziwicie się? 6zl za byka, ludzie przejrzeli na oczy w końcu i za gnój nikt nie chce napindalać. 

A no dziwimy bo to nie pierwszy dołek i nie ostatni. Cena spadła i nagle połowa hodowców rzuca. Cena wróci do normy i znów będą latać jak poparzeni za cielakami i płacić za osrane hfy po 800 zł. Teraz jest okazją kupić tanio dobry towar bo jest w czym wybierać

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Stada nie odbudujesz od pstrykniecia palcem, jasne, ale i decyzji o likwidacji najlepsze stada nie podejmą, dopóki przez kilka miesiecy z rzędu koszty nie przewyższą zysków. Dlatego decyzję przy mlecznych tak ciężko podjąć, najlepiej nie robic tego pochopnie w letnich miesiacach :) starzy producenci mleka wiedzą i trzymają się, odkladają sprzedaż sztuk na jesien lub wiosnę, by w lato mieć ponad stan i doić dużo, ale z mniejszą ceną...jakąś taktykę trzeba przyjąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226
29 minut temu, kr9292 napisał:

A no dziwimy bo to nie pierwszy dołek i nie ostatni. Cena spadła i nagle połowa hodowców rzuca. Cena wróci do normy i znów będą latać jak poparzeni za cielakami i płacić za osrane hfy po 800 zł. Teraz jest okazją kupić tanio dobry towar bo jest w czym wybierać

Dobry towar 🤣 gdybyś miał dobry towar to byś nie mówił, że tanio bo dobry towar trzyma cenę. 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
8 minut temu, Paulina1985 napisał:

 

można wiedzieć dlaczego pracujesz w tej branży ? miałaś w dziecinstwie  styczność z bydłem , czytając twoje posty i zaangażowanie w prace to cieżko mieli by znalezść  zastępstwo na twoje stanowisko .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj