danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

DanielFarmer    1379
trojrasowe czyli 33% hf to jak nie zaskoczy to możesz mieć 4-5tys na laktację,u mnie kiedyś 1 czy 2 sztuki połówka hf z mo czy SRB w pierwszych dwóch laktacjach ledwo 5tys przebijała i możesz jej na lep soję sypać i zad NIVEA smarować i tak nie da 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
32 minuty temu, DanielFarmer napisał:

jeśli chodzi np o wymię,tak jak i MO czy NRF, zdarzają się ładne ale i takie torby że łojezu

Może w krzyżówce a hf te torby. Moje mają normalne. Na całe stado jedna ma tylko taką torbę, ale bez przesady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Yyy, @Takisobierolnik, ale mówisz tak, bo krzyzowales? czy mowisz tak, bo naczytales sie amerykanskich artykulow na ten temat?

Wyraznie u Amerykanow zaznaczają, ze do procrossa trzeba wybierac NAJLEPSZE buhaje z ras, a nie jakies z koziej wólki. Jak pokryjesz beznadziejnego hfa beznadziejnym Montem a potem beznadziejnym SRB to niech nikt nie oczekuje 9tysiecy.

Swoją drogą amerykanie w koncu moze zaczeli mysleć o tym, zeby krowa wytrzymywala wiecej niż 2 laktacje 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dlatego piszę o dwoch laktacjach :) Na szczescie jeszcze nie jestesmy w ameryce i probujemy robić swoje po swojemu z ewentualnym spoglądaniem w stronę obcych doświadczeń :) Poprzeglądam jutro wyniki moich największych miksów i podzielę się opinią ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ubogiwladek    198
14 godzin temu, tumiwisizm napisał:

Ja do tej pory w ogóle nie kupowałem sam nasienia, zawsze krylem bykiem albo byłem na łasce inseminatorow ale będę podpisywał umowę z shiuz właśnie bo nikt inny nie chce dzierżawic kontenera komuś kto ma 20 szt dojnych xd Poza wws ale u nich musiałbym wykupić nasienie za 5000 zł, to dosyć sporo

Wchirz nie chce dzierzawic za darmo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie miałem styczności z procross i na pewno jeśli krzyżował bym to tylko wchodzi krycie najlepszymi buhajami. zresztą przykazdym krzyżowaniu tak robie i tak powinno sie robić. nie tylko w Ameryce jest procross i tam tez maja fajne wyniki i co najlepsze sa porównane z innymi krzyżówkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226

Ja różnicy nie zauważyłem żadnej co chodzi o ruje i zacielenia w porównaniu z hf czy mo, ale trzeba dodać, że u mnie była średnia 8 tyś nie 11 😉 u mnie już trochę za dużo tych krzyżówek się narobiło i ostatni rok wszystko szło hf. 

Z sm krzyżówki były do d*py, ale też przez to że inseminator ładował co chciał bo człowiek nie miał pojęcia. potem mo , jedno pokolenie, ale ten biały łeb niesie się jak zaraza 😋 ciężko się wyzbyć, klientela mi wybrzydza jak biały łeb widzi... do hfa się ślini 5stow drożej biorą w ciemno. 

Dzisiaj był przypadkowy klient spodobała się, ale za droga 😋


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1368

Przy krzyzowkach na mleko to u mnie się simentale nie sprawdziły monty dopiero w zimę terminy wycielen przy simentalach problem był non stop z ketoza cuda wymyślalem ostatnim czasem weszlo sporo hf i po wycieleniu jest apetyt mleko jest i na weta się nie wydaje a żywienie to samo nawet wet się dziwił że kondycja na wycielenia niektóre książkowo a i tak problem był:/ monty narazie zapowiadają się fajnie gabarytowo spore Ale co wyróżnia te moje mieszanki to nogi hmm wzrokowo wydają się mocne dość grube co z tego wyjdzie zobaczymy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ma ruję non stop? to pewnie cysta 🤔 Lekarz musi zbadac i podac hormony. Ale może nie zrozumialam pytania. Idę spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102

Czasem trzeba tylko wydoić ile sięda i sprzedaż, a taka sztuka z niepotrzebnymi rujami to tylko problem szczególnie na wolnostanowiskowej oborze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Taka sztuka to czasem jednak przypadek, i da się to wyleczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kewink    141

Po prostu krowa nie chce się zacielić i  pójdzie na kebaby ale jeszcze mleka sporo daje to trochę ją potrzymam. Ale z każdą kolejną rują nabiera na sile 😁 i chyba obore niedługo rozniesie. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To chyba tylko operacyjne usuniecie jajników. Są środki hormonalne, ale to byś musiał podawać regularnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kewink    141

Żeby to można było podać raz i z głowy. Ostatnio to przeprowadziłem do starej obory bo koleżankę z zagrody  pewnie za noc by zajeździła ☹️ ale teraz stoją tam jałówki i stoi w zagrodzie na krótko do rury przywiązania 🤔 może się nie zerwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226
1 godzinę temu, DanielFarmer napisał:

Teraz byczki po 200 zł a jałówki po 4-4,5tys, wiadomo czemu,towaru opór a kupców mało

Z tego co patrzyłem to ogłoszeń malutko. Półtorej doby dopiero także te 2 dni jeszcze postoi, dam znać do stałych klientów to pójdzie. Ale poniżej piątki to grzech by było oddać. 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, kewink napisał:

Żeby to można było podać raz i z głowy. Ostatnio to przeprowadziłem do starej obory bo koleżankę z zagrody  pewnie za noc by zajeździła ☹️ ale teraz stoją tam jałówki i stoi w zagrodzie na krótko do rury przywiązania 🤔 może się nie zerwie

Podać hormony, rozregulować jej cykl rujowy i może złapie torbiel lub zostanie ciałko żółte przetrwałe. Ewentualnie zmiana żywienia i zjechać z mocznikiem poniżej 100 to może się wyciszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor12841    18

jedna jałówka uderzyła drugą rogiem w oko i zrobiła jej się biała plama, jest szansa że będzie na te oko widziała? jakoś da radę to leczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Lata temu bywały takie sytuacje i jakoś samo przechodziło. I tak nie byłoby co podać więc się czekało i biała plama znikała. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Mu się te krzyżówki nie podobają. Nie wiadomo jak to żywic itd. W samej rasie HF można sporo kombinować np używając byków pochodzenia duńskiego które są mniejsze lub Kanada czy USA które z zasady są większe. 

Jest taki genetyk Tomasz Soltysiak teraz pracuje w ABS jest mistrzem w dobrach i prowadzeniu genetycznie stada. Polecam 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel29    76
Dnia 22.08.2019 o 07:22, marulekk napisał:

Troche nie na temat ale jak  temat luźne rozmowy to zapytam 😄

 czy podczas transportu cielak kilku dniiowy może np ze stresu oślepnąć bądź częściowo stracić wzrok ? Czy to mu minie , da sie to jakoś podleczyć?

Czy oczy mają normalny ciemny kolor czy zrobiły się białe? Bo jak białe to jest to uszkodzenie rogówki co mogło stać się  przy transporcie  od uderzenia w coś okiem ale jest to do wyleczenia ludzkim lekiem na receptę i trwać to będzie ok 3 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290

Miałam krzyżówkę trójrasową i nie była rewelacyjna. Eksperymentowałam z rożnymi krzyżówkami mlecznymi i twierdzę, że najlepsze są czyste HO i mombaliardy. Zdrowotność HF można poprawić genetyką i nie ma z nim problemu. No wiadomo trzeba dbać co się pod pysk podkłada. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj