danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pedro2    7241

Też to zauważyłem, na początku dużo entuzjazmu, a teraz przygasła kobita... 

Ale pociesze koleżankę, jak już spłacisz całość to zaczyna na prawdę cieszyć. 😉 Aby do przodu

Edytowano przez pedro2
  • Haha 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Do doju na tej hali potrzebne są 2 osoby. Jedynie problem chyba to przyzwyczaić ale to jak wszędzie u tych co było otwarcie niedawno na 500 sztuk doj 250 narazie trwa godzinę. 

Krecha to nie problem w dzisiejszych czasach jak ma się odpowiedni wkład własny 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7241

Chyba na 4 tys... Bo 2tys już dawno nie aktualne 😋

Kuźwa były krowy, człowiek łasy na ziemię to nie było... Jak teraz to sami przychodzą.. i kolejny wydatek. 🤔 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Obora 1 klasa tylko podobno kolo 20 baniek za calosc poszło, a zeby dostac pozyczke słyszałem ze wzięli 200 ha notarialnej na Mazurach no i Pietruszynski z agro centrum ma jakiś tam chyba w tym udzial, ale moze to choooy jakas bujda😁tak czy inaczej na borkach nie podaruja i postawia wieksza... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysieek    337

Abstrakcja. Z 10 lat temu niedaleko mnie powstała obora na 500 krów. Na dzień dzisiejszy mleka na odbiór niecałe 5 tys, wyposażenie obory sprzedane, a teraz idą na sprzedaż hektary żeby się ratować. I to nie plotki a stan faktyczny. Jak szczęście dopisze to kiedyś to się uda spłacić temu chłopakowi.

Rok konkretnej suszy i amen

Edytowano przez krzysieek
  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
7 minut temu, suchy330 napisał:

Obora 1 klasa tylko podobno kolo 20 baniek za calosc poszło, a zeby dostac pozyczke słyszałem ze wzięli 200 ha notarialnej na Mazurach no i Pietruszynski z agro centrum ma jakiś tam chyba w tym udzial, ale moze to choooy jakas bujda😁tak czy inaczej na borkach nie podaruja i postawia wieksza... 

Zaraz 100 mln. 

Ludzie myślcie trochę i sami liczycie a nie powielać bujdy. Kietrz budował Langowo fakt że x lat do tyłu to cała ferma w przeliczeniu na 1 krowę to było 45 tys. 

Tutaj jak na 1 krowę wyszło 20 tyś za stanowisko to cały świat, także nie wiem czy to 10 baniek wyszło, wątpię. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DamianWilk    23

budowalismy budynek 17x25 na 40 DJP uwieziowa bez wynalazków = 1,5miliona. to taki na pewno duzo duzo wiecej od kiedy budowałem beton i stal poszła 2x w górę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Masz się czym chwalić, raczej głupotę pokazujesz że dałeś się firmie wyru**ać na kasę. Co w budynku 425m2 ma kosztować 1.5 bańki? Ja wysiadam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

myśle ze to możliwy koszt. kilka lat temu na 300 u mni w okolicy zapłacił 8mln 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Znajomy zbudował za 60 dojnych plus krowy zasuszone i porodówka do tego hala udojowa i ruszta. Dał 1,2 miliona 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

2 wioski dalej postawił na 50 szt wolnostanowiskową za niby 1,5 mln, choć plotka o 2 mln też krąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1368

Za takie pieniądze przy tej sytuacji na rynku mleka i sytuacji pogodowej już 2 rok brak opadów daje o sobie znać a są regiony że i dłużej to trwa a wiadomo paszy przy mlecznych potrzeba dobrej jakości żeby to miało ręce i nogi to trzeba być bardzo odważnym lub bardzo głupim a to czasem ciężko odróżnić taka budowa obory to gdy się ma swoją ziemię na tyle że paszy będzie z zapasem a nie dzierżawy po 2 tyś za ha i zaplecze maszynowe bądź pewna firma na usługi 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysieek    337

Ma chłopak ze 50 ha własnej ziemi? Wątpię. Jak dzierżawy to... To nie złośliwość żadna ale szczerze współczuję decyzji

Edytowano przez krzysieek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1368

Co to jest 100 ha na 700 szt bydła 😉400 swojego to tak żeby zmianowanie jakieś było pszenica- kukurydza- trawy/lucerna  gnojowicy sporo część słomy zebrać część ściąć polac gnojowica i fajnie by to się raczej kręciło ale co tam ja malorolny mogę wiedzieć 🙄😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

Jak tak czytam to tu sami bogaci ludzie żeby za oborę na 50-60 krów płacić po 2 miliony 

15 minut temu, michalcium napisał:

Za takie pieniądze przy tej sytuacji na rynku mleka i sytuacji pogodowej już 2 rok brak opadów daje o sobie znać a są regiony że i dłużej to trwa a wiadomo paszy przy mlecznych potrzeba dobrej jakości żeby to miało ręce i nogi to trzeba być bardzo odważnym lub bardzo głupim a to czasem ciężko odróżnić taka budowa obory to gdy się ma swoją ziemię na tyle że paszy będzie z zapasem a nie dzierżawy po 2 tyś za ha i zaplecze maszynowe bądź pewna firma na usługi 

A gdzie tam ... Z siana i słomy też mleko jest 😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas9559    30

trochę zabrakło do 20mln za tą ale jest blisko, na razie przebija dzierżawy borkom ale ciekawe jak długo po ponad 2k będzie płacił. Pietruszynski podobno ratował to, dlatego tyle budowali, teraz musi go spłacić, a na borkach ma stawiać większą jeden z czołówki we wsi 😂 więcej i więcej a potem popatrzeć na nich to ledwo chodzi jeden z drugim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primula94    373

@radekz200 Póki co sami to ogarniają, ale mają zatrudniać ( troche z tym teraz ciężko). Oddawali kiedyś , teraz kilka lat do Polindusa.

3 godziny temu, Paulina1985 napisał:

@Primula94 Już mają taką obsadę i przenoszą się? czy mają mniejszą ilosć i bedą się rozwijać?

Mają coś ponad 300 szt. już są jakieś powybierane krowy z Danii , ogolnie mowa była , że tu stare krowy nie wejdą. 

 

2 godziny temu, leszek1000 napisał:

Widać że młody ma dużo wiedzę w żywieniu krów nie ma ktoś do niego numeru. Nikt by się nie pakował w takie kredyty jakby kiepsko im szło. No i dobra cena mleka pewnie zadecydowała 

zastanawiasz się czasami o czym piszesz???  gdzie tu mowa o żywieniu..., Idzie dobrze bo ojciec ma łeb na karku , wszystkiego dokładnie pilnuje wszystko zadbane , wyliczone. Cena pewnie coś koło 1,50

 Aby tylko pracowników dobrych znależli to dadzą radę , bo to nie jakieś hałaje co  lecą jak głupie nie patrząc na kredyty itp..

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12199

A co oni dwoma rękami jedzą jak wpadną w ten młyn to nie będą pamiętać co i kiedy ostatnio jadł śniadanie czy kolacjię 😃 a rękami to będą się łaskotać po kostkach bez schylania niema co żałować tego dobrobytu😃


michalcium napisał:

@Rolnik7343 z siana i słomy to na % może by udoił 😀

w półlitrówce 😆😉

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12199
Rolnik7343 napisał:

Ale mniej mleka to i mniej roboty 😀

3 minuty temu, michalcium napisał:

@Rolnik7343 z siana i słomy to na % może by udoił 😀

 

nie zawsze krowa co mniej mleka daje się krócej doi 😃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj