danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

 Litwiny około 1400 zł jak mówił mi lekarz, jak tylko połowa zdechnie to i tak dobrze, i się śmieje z tych hodowców co ich kupują bo na hf zysku nie widzą a na końcu i tak pieniędzy z hf więcej zostanie.

Swoją drogą zatrudnić takiego 500+ do dojenia i obrządku to można samemu na zasiłku wylądować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@jarecki świetne pytanie ! Jestem z malego miasteczka, Mama mgr farmacji, a Tata ś.p. inżynier elektronik 😁  NIGDY nie mialam stycznosci z bydlem do czasu studiów, ale od mlodosci z końmi, wywalaniem gnoju, praca fizyczna nie była mi obca i opieka nad zwierzakami.

Na studiach poszlam na praktyki semestralne do gospodarstwa i zostalam "zarażona" hodowlą bydła mlecznego. Od tamtej pory w zasadzie zaczełam pracę od podstaw, wyrzucanie obornika w oborach, ścielenia, gonienie krów do doju,sprzątanie, dojenie, pojenie cieląt itd.

Nie wiem czy byłoby mnie ciężko zastąpić, bo dobrych zootechników mało, ale pracowników fizycznych jeszcze mniej, a płaca taka sama lub troche mniejsza. Teraz jestem 5-cioma osobami w jednej...średnio 😒 Ale ciężko to zostawić, bo czlowiek mysli, ze nic innego nie potrafi. Chyba, ze dojenie krow za granicą 🤣😬

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290

Co do poideł nad stołem paszowym nie polecam. Musieliśmy przekładać na drugą stronę. Jak se zalała to w mokrym leżała, jak nad paszowym to TMR się psuł, a niektóre notorycznie się bawiły. ;) U mnie sąsiad wczoraj sprzedał byczka za 450 zł. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

P.S. sorry za długi post, chyba mnie nie zbanują 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950
18 minut temu, pedro2 napisał:

Dobry towar 🤣 gdybyś miał dobry towar to byś nie mówił, że tanio bo dobry towar trzyma cenę. 

A skąd mam mieć dobry towar jak u mnie same hfy? Na olx jest pełno ogłoszeń i jest z czego wybrać jakoś ceny nie trzymaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290

Nie wiem jak u was, ale u mnie jeszcze z miesiąc porody i potem sporadycznie i znowu zaczną szukać byczków, a ich nie będzie. Moje poszły na mlekopan i się chowają. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Paulina1985 napisał:

zasadzie zaczełam pracę od podstaw, wyrzucanie obornika w oborach, ścielenia, gonienie krów do doju,sprzątanie, dojenie, pojenie cieląt itd.

Żona idealna dla rolnika. 😍😍😍

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

😂😂😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    758

Interes to na cielnych teraz u nas jest , byle co 4.5tys lepsze do 5.5tys i wiekszosc 4 msc cielne i sprzedają no i ludzie biora. Zarób na byku w takim wieku no i taka jalowka nie zje tyle co byk

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Thomas2135  wiem wiem, wasze marzenie to mieć darmowego konia pociągowego 😂 

I weź glowę z tego Entera 😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wiesz, że tylko się droczę, bo masz poczucie humoru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ubogiwladek    198
2 godziny temu, kr9292 napisał:

A no dziwimy bo to nie pierwszy dołek i nie ostatni. Cena spadła i nagle połowa hodowców rzuca. Cena wróci do normy i znów będą latać jak poparzeni za cielakami i płacić za osrane hfy po 800 zł. Teraz jest okazją kupić tanio dobry towar bo jest w czym wybierać

Po 800 zl to tanio 😜

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8061
55 minut temu, Thomas2135 napisał:

Żona idealna dla rolnika. 😍😍😍

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

😂😂😂

Tomku weź coś na wstrzymanie i zwiń ten język. 💦

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

przereklamowane może jest, ale nie jest złe, jak każde inne. Nie mamy nosicieli po ponad 20 lat  krycia, u każdego co innego się sprawdza, po wchirz najlepiej mi łapią, z genomixu średnio tylko, a sex 'surprise' brałem na jałówki z wchirz

Edytowano przez marcinffff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    441

Ja do tej pory w ogóle nie kupowałem sam nasienia, zawsze krylem bykiem albo byłem na łasce inseminatorow ale będę podpisywał umowę z shiuz właśnie bo nikt inny nie chce dzierżawic kontenera komuś kto ma 20 szt dojnych xd Poza wws ale u nich musiałbym wykupić nasienie za 5000 zł, to dosyć sporo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5354

Troche nie na temat ale jak  temat luźne rozmowy to zapytam 😄

 czy podczas transportu cielak kilku dniiowy może np ze stresu oślepnąć bądź częściowo stracić wzrok ? Czy to mu minie , da sie to jakoś podleczyć?


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102

Raczej musiał być taki od urodzenia ;) Co do tego 5000 za kontener to ja w Konradzie miałem właśnie tak, że w ciągu 12 miesięcy trzeba było za tą kwotę kupić u nich nasienie i od razu mozna było np za 2500 kupić i za rok za następne 2500 to się przecież nie przeterminuje, a wtedy kontener za 1 zł wykupujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Lepiej kupić za gotówkę czy i nie wiazać się umową. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Ja mam swój ale wziąłem w dzierżawę w shiuz, żadnych określonych warunków tylko żebym coś tam czasem brał, i w razie uszkodzenia zwracają za nasinie. W swoim bym tego nie miał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co do kontenera mielismy dzierzawiony, z tej firmy bralismy nasienie, ale też z innych, więc bylo Ok.

Z innej beczki właśnie użyłam na sobie Capsiderm 🤣👍👍👍 genialna maść 👍 dzięki, że ją polecaliście i kupiłam. Być może starczy jej nawet dla krów 😅

@marulekk byczek nie oślepł na pewno podczas transportu.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365
1 godzinę temu, czesio1612 napisał:

Raczej musiał być taki od urodzenia ;) Co do tego 5000 za kontener to ja w Konradzie miałem właśnie tak, że w ciągu 12 miesięcy trzeba było za tą kwotę kupić u nich nasienie i od razu mozna było np za 2500 kupić i za rok za następne 2500 to się przecież nie przeterminuje, a wtedy kontener za 1 zł wykupujesz

Kilka lat temu wziąłem na tych samych zasadach tyle ze za 4tys.

Od samtej pory biore skad chce i jakie chce... 

Wczesniej 5 lat mialem w dzierzawie ze shiuz i nie polecam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    441

No ja właśnie też zdecydowałem się na dzierżawę zamiast wykupienia za 1zl czy kupna swojego bo to shiuz zajmuje się obsługą kontenera i warunki nie są wysrubowane... Myślę że będzie jakaś poprawa względem tych po swoich bykach? Nasienie wziąłem różne, trochę sexa na jalowki, trochę tańszego, trochę średniego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj