danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Karol6130    7555

U nas też taka jedna kobieta ma kolejki, ale też i cenę z górnej półki 

Lepszą niż pewna firma 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszDe    377
1 godzinę temu, Karol6130 napisał:

U nas też taka jedna kobieta ma kolejki, ale też i cenę z górnej półki 

Lepszą niż pewna firma 

No ale jak ona z ,,górnej półki,, to i może warta swojej ceny😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konradek88    109
5 minut temu, Krowiarka napisał:

I znowu nic nie popadało burze obeszły bokiem, a jak u was?

Nic nie padało u Ciebie dzisiaj??? Z ciekawości patrzyłem w dzień to pokazywało że powiat płoński ładny deszcz 

U nas idą ciemne chmury i grzmi zobaczymy co z tego będzie. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3951

Takie piękne chmury były koło grudziądza. Aż fioletowe. Myślałem że dojdzie ten grad do mnie a tu lipa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszDe    377
31 minut temu, Krowiarka napisał:

I znowu nic nie popadało burze obeszły bokiem, a jak u was?

Weźcie sobie trochę deszczu ode mnie bo do dnia dzisiejszego w lipcu spadło 85 litrów wody dzisiaj 7 i jutro też zapowiadaja a tu około 25 lipca myślałem żniwa zaczynać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1608
28 minut temu, konradek88 napisał:

Nic nie padało u Ciebie dzisiaj??? Z ciekawości patrzyłem w dzień to pokazywało że powiat płoński ładny deszcz 

U nas idą ciemne chmury i grzmi zobaczymy co z tego będzie. 

 

Według prognozy to u nas od wczoraj wieczór ciągle coś pada ,a w zeczywistosci to prawie nic .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszDe    377
3 minuty temu, krzychu121 napisał:

Pozazdrościć u mnie od połowy kwietnia do teraz nie wiem czy że 25 spadlo 

No u mnie od połowy kwietnia do dzisiaj 190 litrów no ale niestety w czerwcu tylko 23 także zboża też ucierpialy

Edytowano przez MariuszDe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2696
25 minut temu, krzychu121 napisał:

Takie piękne chmury były koło grudziądza. Aż fioletowe. Myślałem że dojdzie ten grad do mnie a tu lipa 

To skąd ty jesteś? Myślałem że też gdzieś podlasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suwada    9
6 godzin temu, Leszy napisał:

Widzieliście kiedyś taki przypadek? Dziwne, że to w ogóle z krowy wyszło bez komplikacji.  

IMG_20230720_095849_937.jpg

Nie widziałem, ale pokazałem znajomej to zdjęcie i powiedziała, że jej ojciec też miał taki przypadek. To jest wodogłowie spowodowane przez coś ( ona nie pamięta) być może bakterię  i , że to z winy inseminatora. On to gdzieś zgłosił, (nie pamięta gdzie) i dostał duże odszkodowanie. Inseminator zapładniał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3951

Pogranicze mazowsza , warm-mazu . Teraz to jest dopiero kabaret. Dookoła leję a u mnie słońce świeci. I to w promieniu 10 km. Pies to wszystko jebał. Żeby to za każdym razem wszystko omijało. Jestem dość spokojna osoba ale kurwica przez tą pogodę mnie bierze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    768

Wymiana liny. 2 lata nie wytrzymała ale mam trochę większe przeciążenie ustawione po montażu fotowoltaiki bo się wyłączał zgarniacz. 8 razy dziennie się uruchamia zgarniacz. Koszt 40m liny 350zl więc bez tragedi

20230720_143705.jpg

20230720_143651.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suwada    9

To było bardzo dawno, być może jeszcze w poprzednim systemie. Tyle tylko pamięta, że w związku inseminacją. Czy wirus, czy bakteria,  to nie wie, a ojciec już zmarł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

To przecież wada wrodzona. Przy zapłodnieniu tego nie ma. Dopiero jak cielak nabiera kształtu . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suwada    9

Fragment artykułu

Wodogłowie jest niczym innym jak zwiększeniem objętości płynu mózgowo-rdzeniowego w układzie komorowym mózgu. Zaliczane jest do wad rozwojowych u płodów. Czasami może być jednym z objawów bardzo poważnych chorób, np. zakażenia wirusem Schmallenberga. W tym przypadku nie doszukiwalibyśmy się innych przyczyn niż wada rozwojowa, gdyż cielę jest w dobrej kondycji, dobrze przyrasta i nie ma żadnych innych objawów chorobowych.

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&opi=89978449&url=https://www.cenyrolnicze.pl/podrecznik-rolnika/z-gospodarstwa/11905-ciele-z-wodoglowiem-informacja-od-rolnika&ved=2ahUKEwjX1oiJx52AAxWnhP0HHdCODbIQFnoECAwQAQ&usg=AOvVaw14gDNJHZMv-BwkbKsatQZj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arosaw100    85

U mnie popadało zaczynało od 2 w nocy spokoiny deszcz kulminacja przyszła o 12 bo burza padało do 14 i teraz od 17 zaczęło padać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3951

12 km lało że wycieraczki nie nadążyły zbierać deszczu. Spadło 27 litrów. Znajomy dzownil. Tam też niedaleko znajduje się miernik IMGW na moją okolice. Pada już tam któryś raz z rzędu omijając moja okolicę. Potem na mapkach IMGW wcale nie  dziwne że u mnie źle to nie wygląda skoro tam co jakiś czas pada. Z kim by nie rozmawiał to nikt nie pamięta takiej posuchy. Było źle ale przechodził później raz w miesiącu front i te 20-30 litrów zostawiał a teraz tylko punktowo. W tamtym roku chociaż jak wujek Putin puścił jakieś chmury od wschodu to padało bo teraz jak wszystko idzie od germancow to nic nie pada. Nie wiem od czego to kurva zależy. Wydawałoby się że kilka tys ha torfów powinny przyciągać chmury a tu jest wszystko odwrotnie 

Daniel nad Ostrołęka już się chmury łączą i zaraz Podlasie dostanie druga dawkę deszczu dziś. Pierwsza była punktowa a teraz przejdzie ładna długa chmura 

Edytowano przez krzychu121

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj