danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

komizmo    2696

Najlepsze są do boku z możliwością formowania dwóch wałków. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 godziny temu, danielhaker napisał:

Jakość zgrabiania oczywista, ale ja mówiłem o wydajności

To Cię zaskocze , jakieś 13 ha grabie takim czymś jak z linku poniżej   , efekt super , robisz przodem , tyłem jak pasuje , kliny rogi itp to nie problem , w ręcach grabi nie miałem kilka lat . Minus jedyny k**wa wydajność bliska zeru 😅 

https://m.olx.pl/d/oferta/sprzedam-przegrabiarke-pasowa-CID757-IDK4Ine.html

 

 

3 godziny temu, Łolek napisał:

Do c 330 to taka 3,2 na pojedynczej ośce , ja 3,8 latam 90koni tak 10do 12km na godz

Coś takiego właśnie, 

A tandem nie lepszy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12983

Moze lepszy ale cięższy  ja mam na pojedynczej  i jest ok liczba ramion ważna  jest im więcej tym dokladniej grabi i możesz szybciej  jechać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    710

Liczba ramion i najlepiej jak na jednym są 4 podwójne palce a nie 3. Tandem lepiej kopiuje teren. 

  • Like 1

Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    606

A jest tu w ogóle ktoś kto realnie taką trzydziestką pracował z pomocą zgrabiarki dwukaruzelowej? 🙃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primula94    373

Panowie po ile w tym roku za belowanie sianokiszonki z siatką i folia. Prasoowijarka 125/130 walcowa z 14 nożami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    710

Nie wiem jak w tym roku, ale w tamtym znajomy po 35 zł/szt. liczył. 


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrzesiekAgro    288

Wolny splyw musi być w ciągniku do takich zgrabiarek. Inaczej nie będzie kopiowała terenu. Nawet do tej jednogwiazdowej ciaganej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3940
7 godzin temu, Primula94 napisał:

Panowie po ile w tym roku za belowanie sianokiszonki z siatką i folia. Prasoowijarka 125/130 walcowa z 14 nożami.

Co to za prasoowijarka z taką komorą? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2696

W jakim celu?

11 minut temu, GrzesiekAgro napisał:

Wolny splyw musi być w ciągniku do takich zgrabiarek. Inaczej nie będzie kopiowała terenu. Nawet do tej jednogwiazdowej ciaganej

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6918
GrzesiekAgro napisał:

Wolny splyw musi być w ciągniku do takich zgrabiarek. Inaczej nie będzie kopiowała terenu. Nawet do tej jednogwiazdowej ciaganej

A 30stka nie ma?


komizmo napisał:

W jakim celu?

11 minut temu, GrzesiekAgro napisał:

Wolny splyw musi być w ciągniku do takich zgrabiarek. Inaczej nie będzie kopiowała terenu. Nawet do tej jednogwiazdowej ciaganej

 

pewnie siłowniki będą trzymać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    606
7 godzin temu, lukasz20 napisał:

Nie wiem jak w tym roku, ale w tamtym znajomy po 35 zł/szt. liczył. 

To chyba sama robocizna? Bo jak z foliami i siatkami to jakaś taniocha. U mnie sąsiad 50 zł za belę za sprasowanie i owinięcie z foliami i siatkami, inaczej nie jedzie.

 

Ile u Was sama usługa owijania owijarką samozaładowczą bez folii kosztuje? Gość pytał i nie wiem jak go skasować za to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2696
33 minuty temu, danielhaker napisał:

A 30stka nie ma?

 

pewnie siłowniki będą trzymać

 

No nie we wszystkich chyba. U mnie jest jednostronnego działania do unoszenia podwozia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrzesiekAgro    288

Nie wiem czy wszystkie , ale pracowałem znajomego jednogwiazdowa lely ciagana to tak było. U mnie wolny splyw potrzeba do kosiarki , przewracaka i zgrabiarki. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1579

Nie wolny spływ, a funkcja pływająca w rozdzielaczu

Wolny spływ to jest gniazdo wpięte bezpośrednio do skrzyni omijając rozdzielacz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12217
niesamowity90 napisał:

7 godzin temu, lukasz20 napisał:

Nie wiem jak w tym roku, ale w tamtym znajomy po 35 zł/szt. liczył. 

To chyba sama robocizna? Bo jak z foliami i siatkami to jakaś taniocha. U mnie sąsiad 50 zł za belę za sprasowanie i owinięcie z foliami i siatkami, inaczej nie jedzie.

 

Ile u Was sama usługa owijania owijarką samozaładowczą bez folii kosztuje? Gość pytał i nie wiem jak go skasować za to.

zależy ile bel i czy dużo składania 8-10zł tak bym chciał jak nie odpowiada to siedzę w domu 😎

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1602
4 godziny temu, GrzesiekAgro napisał:

Nie wiem czy wszystkie , ale pracowałem znajomego jednogwiazdowa lely ciagana to tak było. U mnie wolny splyw potrzeba do kosiarki , przewracaka i zgrabiarki. 

 

A co one mają napęd na silnik hydrauliczny że wolny spływ potrzebny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ej słuchajcie mam pilną sprawę zlecilem jeden firmie wykonanie zbiornika na gnojowice o pojemności 220 m3 ( tyle jest wpisane w umowe) po moich I tego wykonawcy pomiarach wychodzi że zbiornik będzie miał 200 m3. I teraz moje pytanie ile procent pieniędzy mu odjąć z wypłaty końcowej??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    223

nic, niech wykona zbiornik zgodnie z projektem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 godziny temu, slawek74 napisał:

zależy ile bel i czy dużo składania 8-10zł tak bym chciał jak nie odpowiada to siedzę w domu 😎

Sławek mało , dychę to ja za sipme biorę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj