danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

6465    12420

Mam pytanie do mleczarzy .

Mam ciemną jałówkę na sprzedaż,  termin wcielenia 10 marzec.  Jak myślicie dawać już ogłoszenie?  I jak to cenowo wystawić?  Pierwszy raz coś takiego będę sprzedawał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12204

patrz ogłoszenia z cenami z okolicy ciężko z takimi informacjami wycenic nie widząc a wystawić to juz ok teraz

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5065
Ursus932 napisał:

Ale to wapno podskórnie albo dożylnie zalecają , to chyba podskórnie muszę dać  U mnie przez kilka dni zakrecam i daje letniej wody

Nie robili takich badań więc nie podają zaleceń. Ważne aby się dostało do organizmu. Wody ograniczać nie ma sensu. Szkód większych można narobić. Zaś sama temperatura wody ma takie znaczenie, że ciepłej więcej wypije.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To jedyny sposób co Sławek podał ? Tak myślę że chyba się zna 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2216

 Jest jeszcze zastrzyk ,tylko nie pamiętam nazwy ,z cofeiną ,lecz to u mnie średnio zdawało egzamin. Z niedoboru wody, krowa pobiera wodę z,, obrzęku'', to jest sposób starych weterynarzy ,tylko niby trzeba wziąć poprawkę że kiedyś krowy były mniej mleczne i bardziej ,,pancerne'' ,i to działało O.o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12420
2 godziny temu, slawek74 napisał:

patrz ogłoszenia z cenami z okolicy ciężko z takimi informacjami wycenic nie widząc a wystawić to juz ok teraz

 

1 godzinę temu, Ursus932 napisał:

To jedyny sposób co Sławek podał ? Tak myślę że chyba się zna 😉

Już sprzedana,  zadatek w kieszeni☺ odebrać ma pi niedzieli. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, 6465 napisał:

 

Już sprzedana,  zadatek w kieszeni☺ odebrać ma pi niedzieli. 

Kuźwa idą jak zetory i ursusy 🙆‍♂️Wystawiłeś gdzieś ? 

Ile taka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12420

Wystawilem na olx,  pierwszy telefon miałem po 3 minutach,  sprzedana w ciągu 2 godzin.  Idzie na sąsiednią wieś. Niech tam się szykuje i dużo mleka daje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@6465 Tomasz brawo Ty 🤝 , to zdradzisz ile taki garnitur 😉😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765
6 godzin temu, Ursus932 napisał:

Dobrzy ludzie , krowa ma opuchniete wymię po ocieleniu i ciężko zapiąć dojarke ,czym to smarować żeby szybko ustapiło ?   

U mnie wet zaleca glinę z octem smarować 3 razy dziennie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Azor07 ,dzięki , a to taka glina zwykla jak na cegłę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

@Ursus932Chyba takasama  pomarańczowa krucha po dodaniu octu robi się jak maść ja mam jedno takie miejsce i sobie przywożę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12204
Ursus932 napisał:

@Azor07 ,dzięki , a to taka glina zwykla jak na cegłę ?

wapno podałeś? bo moje już zużyte krowa uczulenia dostała i poszło oczy opóchły jak u chinczyka miała skośne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277
3 godziny temu, Ursus932 napisał:

@Azor07 ,dzięki , a to taka glina zwykla jak na cegłę ?

Jak chcesz szybko i skutecznie to steryd podaj 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Supersebusiek    333
3 minuty temu, komodo napisał:

Jak chcesz szybko i skutecznie to steryd podaj 

Mam teraz pierwiastkę która dostawała już 4 razy od obrzęku w tym 2 razy steryd i dalej nic nie pomaga , aż zapalenia dostała w dwóch strzykach , tak jej wymię jakby rozciągnęło na boki , że strzyki jak wymię zbierała przed ocieleniem to miała idealnie prosto to teraz są jakby z boku wymienia , że doić jej się nie da , co na to zaradzić i jak z tym walczyć , żadne maści chłodzące nie dają efektu również .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

@Supersebusiek Przedłuż węże od kubków w aparcie wtedy powinno się dojić bez problemu, na gospodarstwie obok mają kilka takich aparatów przedłużonych na takie właśnie sztuki

Edytowano przez krzykos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
14 godzin temu, Supersebusiek napisał:

Mam teraz pierwiastkę która dostawała już 4 razy od obrzęku w tym 2 razy steryd i dalej nic nie pomaga , aż zapalenia dostała w dwóch strzykach , tak jej wymię jakby rozciągnęło na boki , że strzyki jak wymię zbierała przed ocieleniem to miała idealnie prosto to teraz są jakby z boku wymienia , że doić jej się nie da , co na to zaradzić i jak z tym walczyć , żadne maści chłodzące nie dają efektu również .

furosemid i nie dawać soli ni lizawki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Supersebusiek    333
7 godzin temu, Paulina1985 napisał:

furosemid i nie dawać soli ni lizawki

Nie dostaje w ogóle soli , a jako dajesz preparat w którym jest furosemid 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12204

Paulina czy dostała u Ciebie krowa uczulenia żeby jej oczy zapuchły i miała skośne jak u chińczyka morda też opuchnięta i masa śliny z pyska?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6726

U mnie Sławciu kiedyś tak miała jak modernizowalem oborę i beton z gruchy poszedł a na wieczór krowa która przy tym stała cały lep i szyja spuchnięta, aż takie guzy były, rano przeszło ale potem weta pytałem to mówił żeby wapno podawać wtedy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sławek nie 😱 Ale wygląda jak reakcja uczuleniowa. steryd dostała? 

Masa śliny? bo sie dusi....

chiba, że ja nafaszerowałeś czymś 😁 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12204

w południę rozdałem tmr i wyszliśmy z obory okolo17 30 oczy zapuchniete wet dał poradę online 😀 miałem wapno w butli i penfin zaplikowałem po 1.5h wyraźna poprawa do tego byla przestraszona bo słabo widziała


bez sterydy 6miesięcy cielna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5065
slawek74 napisał:

Paulina czy dostała u Ciebie krowa uczulenia żeby jej oczy zapuchły i miała skośne jak u chińczyka morda też opuchnięta i masa śliny z pyska?

Ja miałem. Sterydy i masa leków tylko przedłużyły agonię. Tylko, że u mnie jeszcze doszła opuchnięta szyja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj