danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

danielhaker    6915
DanielFarmer napisał:

tumiwisizm napisał:

Ja zgłosiłem. Jakby ktoś chciał zgłosić ale nie chciało mu się szukać/pisać:

Formularz znajduje się na dole strony:

https://www.gov.pl/web/wprpo2020/konsultacje-spoleczne-planu-strategicznego-dla-wpr

W polu nr 1 wybieramy: "Rozdział 5. ROZWAŻANE DZIAŁANIA(INTERWENCJE) _ Wsparcie dochodów związane z wielkością produkcji do krów/ do młodego bydła/(...)"

W polu nr 2 wpisać np.: Usunięcie wymogu kwalifikowalności dotyczącego obsady zwierząt w gospodarstwie (0,5-1,5 DJP).

W polu nr 3 można wpisać coś w stylu.:Wymóg utrzymania stada w wielkości 0,5-1,5 DJP/ha UR w nie ma żadnego pozytywnego wpływu na opłacalność produkcji rolnej w gospodarstwach utrzymujących zwierzęta. Wprowadzenie takiego wymogu zmniejszy ilość gospodarstw kwalifikujących się do przyznania wsparcia dla krów/młodych zwierząt. Będzie to skutkować zauważalnym zmniejszeniem przychodu w tych gospodarstwach lub spowoduje ograniczanie produkcji przez gospodarstwa utrzymujące obsadę na granicy 1,5DJP/ha. 

 

 

brawo dla tego Pana 👋👋👋 Może to coś da może nie da....żeby tak masowo dostali takich wiadomości a nuż by ktoś się tam zreflektował....ale po co się wysilać.To tak jak z zebraniami w mleczarni,chodzi 10 proc z tego 9 ma wyjebane tak jak reszta co nie chodzi więc jak można coś zmienić...takie myślenie


DanielHaker przypnij to gdzieś ,to może choć kilka osób się zmusi i wyślę ten formularz

Puść mi czy tutaj czy na messengera jakiekolwiek pw to będę wieczorem pamiętał że mam do zrobienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7245
17 minut temu, tumiwisizm napisał:

Przypomina się ten słynny żart, dlaczego rolnik kupuje swojemu dziecku za małe buty 😁

Albo kładzie cegłę na klatkę piersiową od maleńkości 😉


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jaki jest najlepsze pójło poporodowe dla krów mlecznych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

.Ja daje vital trunka z josery składowo i cenowo bardzo dobrze wychodzi i nie zdarzyło się żeby któraś nie wypila . Chyba 11zl na sztukę wychodzi  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie najlepiej się sprawdza vipover drink

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12204

też polecam vitaltrunka z josery choć ostatnio używam biofed też dobre dla mnie bardziej dostępne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przeczytaj skład to się dowiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Josera spoko polecam. Zawsze pamiętają o jakiś gratisach za zamówienia. Ostatnio przeszliśmy na ich mlekopan i robimy zamówienia calopaletowe wtedy cena idzie sporo w dół i dziś mi doradca z josery przywiózł 20 wiaderek ze smoczkiem za ten mlekopan. Niby nic ale cielaki będą zadowolone 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

No też ja właśnie przeważnie tego viraltrunka do palety to dostanę gratis  czy te lizawki we wiadrach dla mlodziezy A jak nie to go dobieram  sam do witamin wtedy wszystko ponad tonę co by nie brać zupełnie inne pieniądze 65zl wiadro dla 6 sztuk A na punkcie około 80zl  

A poprzednio to dostałem do palety witamin vital trunk we worku 

Można mieszać produkty byle tona więc dobra opcja nawet dla mnejszych bo coś witamin coś mleka drożdże bufor czy musli i pasuje 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    189

Może wy coś doradzicie. Kupiłem jalówke z firmy. Wczoraj w nocy ocieliła sie niespodziewanie. Nie ma wcale mleka jakieś 1,5l na udoj . Z jednej ćwiartki leci domieszka z duża ilością krwi i tez ta cwiartka opuchnięta twarda, dostała  mastijet fort. Krowa ma bardzo slaby apetyt  prawie nie pobiera paszy. 10dni przed dostała kexxtone. Podać oksytocyne czy jeszcze czekać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, krzykos napisał:

U mnie najlepiej się sprawdza vipover drink

U mnie też 😉 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)
27 minut temu, michal_19 napisał:

Może wy coś doradzicie. Kupiłem jalówke z firmy. Wczoraj w nocy ocieliła sie niespodziewanie. Nie ma wcale mleka jakieś 1,5l na udoj . Z jednej ćwiartki leci domieszka z duża ilością krwi i tez ta cwiartka opuchnięta twarda, dostała  mastijet fort. Krowa ma bardzo slaby apetyt  prawie nie pobiera paszy. 10dni przed dostała kexxtone. Podać oksytocyne czy jeszcze czekać?

pewnie tuby dowymieniowe to za mało na to zapalenie. Lekarz powinien dać leki przeciwgoraczkowe (przeciwbolowe) i antybiotyk ogólny. Jak ma temperature to nie bedzie jadła. zbic goraczkę lekami i dodatkowy antyb. domiesniowo.

Edytowano przez Paulina1985

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12204
michal_19 napisał:

Może wy coś doradzicie. Kupiłem jalówke z firmy. Wczoraj w nocy ocieliła sie niespodziewanie. Nie ma wcale mleka jakieś 1,5l na udoj . Z jednej ćwiartki leci domieszka z duża ilością krwi i tez ta cwiartka opuchnięta twarda, dostała  mastijet fort. Krowa ma bardzo slaby apetyt  prawie nie pobiera paszy. 10dni przed dostała kexxtone. Podać oksytocyne czy jeszcze czekać?

temperatura? ile dni u Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 godziny temu, dominik1703 napisał:

Jaki jest najlepsze pójło poporodowe dla krów mlecznych?

my dajemy pol litra EnergiaForte z Overa na cale wiadro cieplej wody, jak wypije to drugie z dolewką Calbalplus. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    189
8 minut temu, Paulina1985 napisał:

pewnie tuby dowymieniowe to za mało na to zapalenie. Lekarz powinien dać leki przeciwgoraczkowe (przeciwbolowe) i antybiotyk ogólny. Jak ma temperature to nie bedzie jadła. zbic goraczkę lekami i dodatkowy antyb. domiesniowo.

2 miesiące u mnie, kupiłem dwie sztuki i teraz ta druga tez ma podejrzane wymie ale termin na za miesiąc. Temperatura... no właśnie nie wiem termometr mi się zepsuł , jutro przyjedzie wet. Jeszcze po porodzie dostala biegunki ale to juz przechodzi . Trochę niepokoi mnie tak mała ilość mleka dla cielaka brakuje. Pierwszy raz taki  przypadek. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Daj tej krowie coś z ketoprofenem. I jakiś przeciwapalny taka końska dawkę. Np Diatrim. Na pocieszenie Ci powiem ze była sztuka w tamtym roku która na początku dawała 1litr a rozdoila się na najlepszą z wszystkich pierwiastek. Aby jadła to będzie dobrze 

Edytowano przez Farmer6820

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Optimus    75

Biegunka po kextonie  zbij gorączkę i daj coś na apetyt i bolus fosfor nie zaszkodzi jak nie je to ma niski 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    355
46 minut temu, michal_19 napisał:

Może wy coś doradzicie. Kupiłem jalówke z firmy. Wczoraj w nocy ocieliła sie niespodziewanie. Nie ma wcale mleka jakieś 1,5l na udoj . Z jednej ćwiartki leci domieszka z duża ilością krwi i tez ta cwiartka opuchnięta twarda, dostała  mastijet fort. Krowa ma bardzo slaby apetyt  prawie nie pobiera paszy. 10dni przed dostała kexxtone. Podać oksytocyne czy jeszcze czekać?

"Niespodziewanie" tzn ze za wcześnie? Ile przed terminem? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
13 minut temu, michal_19 napisał:

2 miesiące u mnie, kupiłem dwie sztuki i teraz ta druga tez ma podejrzane wymie ale termin na za miesiąc. Temperatura... no właśnie nie wiem termometr mi się zepsuł , jutro przyjedzie wet. Jeszcze po porodzie dostala biegunki ale to juz przechodzi . Trochę niepokoi mnie tak mała ilość mleka dla cielaka brakuje. Pierwszy raz taki  przypadek. 

lekarz juz dzis powinien byc i podać leki...jak to mleko z syfem bedziesz dawał cielakowi to i z niego nic nie będzie. Krowa od gorączki przestanie jeść, przemieszczony trawieniec, ketoza...i bye bye kasa którą wydałeś na tę jałówkę...działaj działaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    189
4 minuty temu, artek27 napisał:

"Niespodziewanie" tzn ze za wcześnie? Ile przed terminem? 

Niespodziewanie to znaczy ze nie było po niej nic widać wieczorem ze miała sie wycielic , 4dni przed. @Paulina1985a dla cielaczka daje od dzisiaj mleko od innej krowy z nim tez nie bylo za wesoło, ale widzę ze powoli sie ożywia  . Dzięki wszystkim za rady. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2695
36 minut temu, Paulina1985 napisał:

my dajemy pol litra EnergiaForte z Overa na cale wiadro cieplej wody, jak wypije to drugie z dolewką Calbalplus. 

To jest podobne do vipowera? Nie żartuj że krowa ci wypije coś z domieszką calbalu...😳

Czy to z banki jak energia plusvit?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277
Napisano (edytowany)

Tak to coś takiego w overze  te nazwy pozmieniali 

20210209_195406.jpg

@OptimusA ile ten bolus karotenowy kosztuje j jaką ma zawartość karotenu i ile czasu ma się uwalniac? A TE fosforowe bolusy skąd bierzesz i w jakiej cenie ? 

Edytowano przez komodo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj