danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

krzychu121    3909
2 godziny temu, mx_racer napisał:

jaką wy róznice widzicie w tej foli? 🤪 ja owijam taką jaką jest dostępna i najtańsza. Przewaliło się już tego z ok 15-20 marek pewnie i nie widzę żadnej róznicy. Każda owija żadna się nie rwie a i bele się nie psują o ile dziur nie ma. Raz tylko trafiłem na jakąs wadliwą partie zielonej Duo Plast rwała się co chwile to wymienili mi na biała i biała szła już dobrze

Widocznie mało owijasz i zwykła stacjonarna owijarka. Czy w samozaładowczej czy w prasoowiajrce ramię chodzi bardzo szybko i wtedy wychodzi jaka jest jakość foli. Przerobiłem te najtańsze i to się wogole nie nadaje. Rwie się co chwila 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sean_Layton    118

A pro po mojej choroby , ostatnio miałem badanie pet , Bogu dzięki wyniki wyszły rewelacyjne , prawie nic nie ma.. 😇 .

  • Like 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    569
Napisano (edytowany)
7 godzin temu, DANDYS napisał:

a widziałem u Ciebie w galerii przesiewales łąki gutllerem . wyszło to jakoś ?

To już było dość dawno ale pamiętam że efekt mierny. Trochę za późno to robiłem i stara trawa zagłuszyła nową. Mi się wydaje że lepszy zestaw to ten Na V z siewnikiem talerzowym i wałem. Bo Gutller tylko z przodu włóka i palce drapiące i wysiew rzutowy. Musi po tym solidnie padać by się przyjęło. Nowy użytek tak podsiew słabo.

6 godzin temu, ThePerkins napisał:

https://agrotechnik.pl/produkt/folia-do-bel-raniwrap-750-zielona/

 

https://agrotechnik.pl/produkt/folia-do-bel-silozet-750-biala-tektura/

 

a te ktoś stosował ?, niby robię polycropem i jestem zadowolony , ale droga... 

Miałem w tamtym roku silozet z tym że opakowanie inaczej wyglądało. Oprócz pudełka rolka była zafoliowana. W mojej owijarce samozaładowczej zdecydowanie lepsza od  Esinbala ale to i to miałem pierwszy sezon a najczęściej podrabiana folia to ponoć Esinbal.  Dobry klej i mocna. Z traktora wychodziłem tylko by wymienić rolkę.

Edytowano przez Troker1979

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mx_racer    127
krzychu121 napisał:

2 godziny temu, mx_racer napisał:

jaką wy róznice widzicie w tej foli? 🤪 ja owijam taką jaką jest dostępna i najtańsza. Przewaliło się już tego z ok 15-20 marek pewnie i nie widzę żadnej róznicy. Każda owija żadna się nie rwie a i bele się nie psują o ile dziur nie ma. Raz tylko trafiłem na jakąs wadliwą partie zielonej Duo Plast rwała się co chwile to wymienili mi na biała i biała szła już dobrze

Widocznie mało owijasz i zwykła stacjonarna owijarka. Czy w samozaładowczej czy w prasoowiajrce ramię chodzi bardzo szybko i wtedy wychodzi jaka jest jakość foli. Przerobiłem te najtańsze i to się wogole nie nadaje. Rwie się co chwila 

 

Sipma maja to chyba nie jest stacjonarna owijarka. Owijam sporo tą owijarka od 2017 roku i przewaliłem tego masę. Jeśli Ty widzisz różnicę w foli to ok ja nie widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3909

Masz w niej regulacje prędkości stołu? Nie pamiętam czy w pol automatqch byla taka funkcja 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mx_racer    127

Nie wiem czy jest coś takiego nigdy nie było potrzeby się w to zagłebiac. Prędkosc owijania zależy od hydrauliki ciągnika ale szaleć z gazem nie wolno bo bele potrafią latać 😝

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3909

Kiedyś miałem pełen automat to można było komputerem zwiększać. 1200 obrotów na ciągniku a belkę szło zgubić :) pamiętam że wtedy mocno kląłem na folie  agriflexa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12195

tylko pryzma 😎 i do tego usługi sieczkarnią 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1589

Wiemy wiemy już chyba wszyscy wiedzą że ty to tylko pryzma + za usługi płacić dobre .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1589

O tuż to , ale jest kilku co robią tak i według nich tak robić powinni wszyscy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sean_Layton    118

wiosna nadchodzi , patrzę i sporo ludzi z okolicznych wiosek sobie kupiło nowe jelonki i fendty 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sean_Layton    118

Ogólnie z nowych to tylko jelonki i fendty , potem długo nic i dopiero potem ktoś tam Ma 10-15 letnie Masseye , new Hollandy itp. no i reszta to małe gospodarstwa więc ursus , Zetor itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

Ja robię pierwszy pokos w pryzme, około 12ha. Drugiego i każdego kolejnego jest dużo mniej bo po sporej części chodzą krowy więc robię w bale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
Dnia 14.03.2024 o 08:44, niesamowity90 napisał:

W poprzednich naborach miałem brać i zrezygnowałem. Głównie przez to że obora pełna, a tam wzrost trzeba było. Doradczyni zaczęła klepać wniosek i nawet nie zapytała czy jestem w stanie dołożyć sztuk, a nie wiedziałem że trzeba zwiększyć do wniosku.

Przecież na azotany nie trzeba robić żadnego wzrostu sztuk ani nic. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    604

Jak próbowałem składać w tych pierwszych naborach to mi doradca mówił że trzeba, może pojęcia nie miał. Druga sprawa że na te sztuki co są nie chcieli mi więcej płyty przyznać, a co ciekawe gromada 4m do góry i ledwo się mieściło na tej co mam, a chciałem rozbudować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    256

Oni mają przeliczenia z lat 90 co krowa jadła same siano, najlepiej budować za swoje jakie się chce i ile chce i nie użerać się z urzędnikami

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Mam dipping na wodzie utlenionej który niestety wysusza strzyki. Czy polecacie jakiś dipping na chloroheksydynie z dodatakiem środkow pielęgujących ? 

 

Edytowano przez tomislawwitow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1569

Mały problem z krowami, 2 sztuki znaczy jedna bo druga dziś padła. Brak apetytu, gorączka wysoka + zapalenie płuc, stoi dyszy, potrafi lecieć piana z pyska, reszta krów w oborze stan podgorączkowy lub gorączka. Jeblo to nagle po weekendzie ostatnim. Teraz pytanie co? Miał ktoś coś podobnego? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1589
2 godziny temu, pawlak2507 napisał:

Oni mają przeliczenia z lat 90 co krowa jadła same siano, najlepiej budować za swoje jakie się chce i ile chce i nie użerać się z urzędnikami

To i bardzo dobrze ze taki przelicznik mają bo inaczej by wymagali by płyta gnojowa była większa niż obora .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj