danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Leszy    5039

Ludzie. W rozmowach, na forach itd. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3925

Tylko tak można odpowiadać na każde pytanie. Daj jakieś konkrety. Ludzie napewno tak mówili ale czy byli to rolnicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5039

Tego nie udowodnię, tu masz racje.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105
2 godziny temu, slawek74 napisał:

nie wiem o co chodzi 🤔 ale wiem że masz problem ze sobą 😁

 

w jakim wieku ojciec? napisałem gościowi że rodzice pomagają to zaczą fukać nie rozumię jego🤔 jak mu napisaliśmy że do ciasnych pomieszczeń to się przerabia wjazdy na mini ładowarki też fukał i znowu go nie rozumię 🤔 na koniec sam napisał że są tury ładowarki zamias ręcznie robić i weź go zrozum 🤔😁 i dslej fuka jak kot 😁🤭🤦

 

66 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12196

to jeszcze nie taki stary.... duźo też zależy od kondycji był u nas wr wsi taki dziadrk co peawie do 80 gospodarzył trzymał do 15 dojnych ale ten upór chyba go zabił ...🤦 gdyby tą gispodarkę sobie darował dłużej zapewne by pożył ...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RusiL    304

albo szybciej by go kostucha dopadła, gdyż są ludzie którzy jak usiądą to się sypią, muszą mieć zajęcie

  • Like 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RusiL    304

zawsze są co najmniej 2 możliwości😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12196

dzisiaj zebranie z mleczarni i cyk wypłata na koncie 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sean_Layton    118

Posłowie komisji handlu międzynarodowego PE wydłużyli o kolejny rok (do czerwca 2025 r.) zawieszenie cła i kontyngentów na ukraińskie płody rolne. Za: 26 posłów, przeciw: 10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Wiecie gdzie można dostać takie pokrywy do zbiornika próżniowego dojarki ? U serwisanta delaval jest za***iście drogo, jak za kawałek plastiku

 

 

1791909542_P_20200727_0705431.jpg.963603580c6edc5a70a018d71d26a681.jpg

Edytowano przez tomislawwitow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12196
tomislawwitow napisał:

Wiecie gdzie można dostać takie pokrywy do zbiornika próżniowego dojarki ? U serwisanta delaval jest za***iście drogo, jak za kawałek plastiku

 

 

1791909542_P_20200727_0705431.jpg.963603580c6edc5a70a018d71d26a681.jpg

https://allegro.pl/oferta/pokrywa-zbiornika-prozniowego-do-dojarki-vp70-7737850868

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105
9 godzin temu, slawek74 napisał:

to jeszcze nie taki stary.... duźo też zależy od kondycji był u nas wr wsi taki dziadrk co peawie do 80 gospodarzył trzymał do 15 dojnych ale ten upór chyba go zabił ...🤦 gdyby tą gispodarkę sobie darował dłużej zapewne by pożył ...

Nie stary, ale wyeksploatowany. Gospodarstwo 30ha, obora postawiona na początku lat 80, jak na ten czas pokazowa na rejonie ale oczywiście uwięziowa z niskim stropem bez zgarniacza. Zadawanie i obornika za pomocą taczki. 

Przez długi czas po 4-5ha ziemniaków, cały czas w okolicach 20 sztuk, łącznie około 50 sztuk bydła. Dojarka konwiowa, dopiero teraz od kilku lat przewodowa.

Jak się pomyśli że gdzieś do 2005 wszystko się zbierało prasa kostkującą, A siano na sucho to się słabo jeszcze teraz nawet robi 😑

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12196

https://allegro.pl/oferta/pokrywa-zbiornika-prozniowego-vp70-z-wlotem-7737853963


https://centrumrolnictwa.pl/p/pokrywa-zbiornika-z-wlotem-1-i-1-4/


plati napisał:

różnie to bywało.... mój tato miał niewielkie gospodarstwo ale pracował w budowlance latem to wiem jak wyglàda człowiek cięźko pracujący ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kampl    101
4 godziny temu, plati napisał:

Nie stary, ale wyeksploatowany. Gospodarstwo 30ha, obora postawiona na początku lat 80, jak na ten czas pokazowa na rejonie ale oczywiście uwięziowa z niskim stropem bez zgarniacza. Zadawanie i obornika za pomocą taczki. 

Przez długi czas po 4-5ha ziemniaków, cały czas w okolicach 20 sztuk, łącznie około 50 sztuk bydła. Dojarka konwiowa, dopiero teraz od kilku lat przewodowa.

Jak się pomyśli że gdzieś do 2005 wszystko się zbierało prasa kostkującą, A siano na sucho to się słabo jeszcze teraz nawet robi 😑

Prawda. Ciężkie warunki. Ale to obora jak każda inna. Wiem że są gospodarstwa które mają jeszcze gorsze budynki i chcą funkcjonować, oczywiście do czasu. Po prostu  w pewnym momencie zabraklo decyzji by zainwestować. Mini ładowarka za 30tys rozwiąże polowe problemów. W gazecie czytam ludzie z takich budynków wychodzili. Mieli po 20 krów a dzisiaj 100 w nowych budynkach. Kwestia czy się to chce robic czy nie. No ale wegetacja w więzieniu która z tymczasowej okazała się dożywotnia to dopiero glupota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

Nie zabrakło decyzji w pewnym momencie tylko zabrakło osoby chcącej kontynuować niewolnictwo na własne życzenie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    441

Niewolnictwo 😁 oj ludzie ludzie, co Wy macie w głowach. Normalna robota, ma plusy dodatnie i plusy ujemne. Raz jest lepiej, raz gorzej w biznesie. Jak ktoś nie ma do tego chęci i zacięcia a może i jaj to niech nie narzeka tylko rzuca wp***u i idzie za lekkim chlebem. Ale nie, lepiej stękać. Rozumiem jak ktoś ma małą gospodarkę, małe podwórko, brał perspektyw i zabójcza konkurencję ale bez przesady 

Ja rzuciłem robotę biurową, siedzenie przy laptopie po 8 godzin i nie żałuję. No, może prawie bo trochę brakuje kontaktu z ludźmi i brak ,,kariery" ale tak jak mówiłem - plusy ujemne 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

Jak ktoś ma nowoczesne gospodarstwo gdzie część pracy przejęły maszyny i do tego ma rodziców którzy są w stanie go zastąpić kiedy chce wyjechać na weekend  czy wakacje  to może i nie niewolnictwo. Chociaż z doświadczenia wiem że jak się wyjeżdża to się zawsze coś popsuje przed samym wyjazdem. 

 

Ale jak się nie ma takiego luksusu, to niestety nie jest kolorowo. Pokolenie moich rodziców nie jeździło na wakacje, nie miało dnia wolnego. Jak się rozchoruje jedna osoba to już jest problem, bo druga musi zrobić wtedy wszystko.  Jak się chce iść na wesele czy inne tego typu imprezy to trzeba dymac ostro przed żeby wszystko przygotować i dymac od razu po imprezie bo krowa nie zaczeka 🤷‍♂️

Jedyny plus że kaca można wyleczyć praca. 

 

Jak dla mnie nie jest to atrakcyjna praca do obecnych warunków finansowych. Jak ktoś chce, kocha taka pracę, A najczęściej chce się pokazać na wsi jaki to on nie jest gospodarz to dyma. Wydaje mi się że też nie o to w życiu chodzi 

Zastanawiam się co Ty masz w głowie 🤔

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sean_Layton    118

W okolicy są tacy gospodarze , 2 nowe fendty kupili ostatnio , na podwórku same fendty i poprzednie 2 też nowe brane  były , ogólnie rozwinięte gospodarstwo ale ludzie zawistni i to jest dziwne, nie rozumiem tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PolandOnion    151
slawek74 napisał:

to jeszcze nie taki stary.... duźo też zależy od kondycji był u nas wr wsi taki dziadrk co peawie do 80 gospodarzył trzymał do 15 dojnych ale ten upór chyba go zabił ...🤦 gdyby tą gispodarkę sobie darował dłużej zapewne by pożył ...

Wiek jednego a drugiego jest nie równy. Do mnie przychodzi chłop dorobić sobie, ma 65 lat, od kilku miesięcy na emeryturze, pracuje na etacie a jak ma wolne to chodzi po rolnikach dorobić. Siły i kondycji ma więcej niż ja :D A drugi z wioski 65 lat i.. właśnie zaraz idę na jego pogrzeb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12196

o tym właśnie piszę..


był dziadek z 85lat miał i na ,,baby,, jeździł 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj