danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawlak2507    256

To lepiej nic nie odrzucać? Jeśli już się coś trafi w beli zepsutego to nie żałuję i odrzucam wszystko co widać na oko i nos a nawet czasem z zapasem i uwierz nie stracisz na tym

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kampl    101
16 minut temu, Supersebusiek napisał:

U mnie szczur w bele się wje...ał i też trzeba trochę odrzucać z beli która pocięta .

Jedna to nic. U mnie co najmniej 10 sztuk całkowicie do wyrzucenia a kolejne 20 jak nie więcej z ryzykiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
naczilu    1

opasał ktoś jerseya (jałówka) jest wgl sens? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel29    76

Jak tam Panowie u Was frekwencja na strajkach? Augustów podlaskie około 230-240 traktorów A z pozostałymi pojazdami coś pod 300.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    935

U mnie też już 2 zaleganie w 24 roku.., teraz miałem przed porodem ...

 

Jedna sztuka w tamtej laktacji zmarnowała ćwiartkę, zasuszyłem i było ok. Teraz przy porodzie nabrała w tą ćwiartkę i jest zapalenie. Strzyk kompletnie zarośnięty, dostała w szyje anty, przejdzie jej ?, próbowałem coś tam wsadzić ale nie idzie..  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    569

Może to nie zapalenie tylko mleko nabiera i nie ma jak zdoić. Sprawdź temperaturę. Jak ok to pewnie przepali a jak nie to przeciwzapalny, przeciwgorączkowy przez kilka dni. Nie wiem tylko czy to było tzw zasuszenie na amen czy po prostu niedojenie tego strzyka bo nie było drożności. Postępowanie w obu przypadkach raczej takie samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Supersebusiek    328
3 godziny temu, Pawel29 napisał:

Jak tam Panowie u Was frekwencja na strajkach? Augustów podlaskie około 230-240 traktorów A z pozostałymi pojazdami coś pod 300.

Brańsk 110 ciągników .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kampl    101

Teraz tylko latają zdjęcia z fendami za milion i robią nam opinie że dopłat nabrali i jeszcze krzyczą. Trzeba bylo strajkować 30stkami bez kabiny. To by mieli litość na nas 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Brat był ciągnikiem w Bydgoszczy. Palone opony i słoma, z tego co widziałem to policja używa gazu łzawioncego. 

1 minutę temu, kampl napisał:

Teraz tylko latają zdjęcia z fendami za milion i robią nam opinie że dopłat nabrali i jeszcze krzyczą. Trzeba bylo strajkować 30stkami bez kabiny. To by mieli litość na nas 

My nie jedziemy po kasę, tylko po sprawiedliwość i uczciwość na rynku. Jeżeli ktoś nie chce zrozumieć naszych postulatów to nie zrozumie. Na strajku też były stare ciągniki, ale to normalne że rolnictwo się rozwija.  

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7385

A w okolicy nawet nie reagowali jak krowiarz ze zbozowcem się leli 

Krowiarz wysokości czynszu na dzierżawę nie wytrzymał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816
5 minut temu, Karol6130 napisał:

A w okolicy nawet nie reagowali jak krowiarz ze zbozowcem się leli 

Krowiarz wysokości czynszu na dzierżawę nie wytrzymał 

A czemu nie wytrzymał ? jak za drogi, to niech odda komuś innemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kampl    101
6 minut temu, Karol6130 napisał:

A w okolicy nawet nie reagowali jak krowiarz ze zbozowcem się leli 

Krowiarz wysokości czynszu na dzierżawę nie wytrzymał 

Nie rozumiem? Przecież przy najlepszym układzie bez dopłat jest w stanie zrobić 5ton rzepaku po 2 tys. Wydaje mi się że produkcja zwierzęca tylko zwiększa dochodowość gospodarstwa. Albo skoro nie do to po co hodujemy zwierzęta skoro z samej ziemi lepiej wyjdziemy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12196

to nie o zyski chodzi ale by wykosić konkurencjię a dokłada z innych gałęzi co zarabia...


takie kopanie pod kimś dołków...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7385

Zbożowiec opasowiec mu już tak 50 ha podebrał 

Przebija go o 100 czy 200 za czynsz plus dopłaty daje właścicielowi

Zbiera se chłop hektary, nie liczy się z kosztami bo ma z czego żyć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Takie życie. Najlepiej mieć własne hektary. Na dzierżawach to brat się raz przejechał. Dali na 10 lat a po 5 zabrali. Ziemia była pod młodego rolnika, na szczeście ma jeszcze ziemie od mamy i żadnych problemów od Agencji nie było .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kampl    101

To po h*j uprawiać ta ziemię jak stałe będzie dokładał? Myśli że ta strategia przebieduje 5 lat i potem już będzie zarabiał ?🤯

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Może chce w przyszłości kupić i dlatego tyle daje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7385
2 minuty temu, kampl napisał:

To po h*j uprawiać ta ziemię jak stałe będzie dokładał? Myśli że ta strategia przebieduje 5 lat i potem już będzie zarabiał ?🤯

Co roku wykupuje 

A że większość osób to trunkowi, to i temat łatwy 

Ludzie też nie młodzi, weźmie 2ha z 8 hektarowej gospodarki, pomoże w żniwach i ludzie sami tam idą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kampl    101

No mam takiego w okolicy. Chłopakowi się zachciało gospodarzyć. Więc kupił sobie nowego classa kombajn, nowy ciągnik i szuka ziemi na pół powiatu. Stary ma jakies tam pieniądze z firmy a synek się bawi w rolnika. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7385

Był I w okolicy chłop który wziął pgr za czynsz większy niż wartość plonu

Myślał że kupi 

I się nie udało 

Po paru latach rzucił 

Stary krowiarz 

Młody gospodarzy i pracuje na własny rachunek, jest większy od starego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kampl    101

Mnie w tych protestach bardzo nurtuje jeden temat. Dlaczego akurat dzisiaj, zaraz po wyborach? Gdzie byli jak zaczynały się problemy ze zbożem z Ukrainy rok temu? Bo chyba o to ten cały protest? Czy o politykę unijna? Bo polityka też od dawna wchodziła. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12196

o wszystko... zboże polityka ugorowanie i inne kłody pod nogi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5035
8 minut temu, kampl napisał:

Mnie w tych protestach bardzo nurtuje jeden temat. Dlaczego akurat dzisiaj, zaraz po wyborach? Gdzie byli jak zaczynały się problemy ze zbożem z Ukrainy rok temu? Bo chyba o to ten cały protest? Czy o politykę unijna? Bo polityka też od dawna wchodziła. 

W sumie to w całej UE protestują, więc to nie tylko nasz wymysł, i nasze wybory prawdopodobnie nikogo tam nie obchodziły.  

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj