danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Troker1979    569

Na ścianie wschodniej to ceny nierealne. Dopłata większa jak dziś cena za jałówki byki hf. Znajdzie się na to w końcu jakiś chętny za 300 zł ale ze sprzedaży kilkudniowego robi się miesiąc i więcej. Albo las jak wyżej albo ostry nóż jak tak dalej będzie.

I chyba ten nóż będzie bardziej humanitarnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2211
7 godzin temu, Troker1979 napisał:

Na ścianie wschodniej to ceny nierealne. Dopłata większa jak dziś cena za jałówki byki hf. Znajdzie się na to w końcu jakiś chętny za 300 zł ale ze sprzedaży kilkudniowego robi się miesiąc i więcej. Albo las jak wyżej albo ostry nóż jak tak dalej będzie.

I chyba ten nóż będzie bardziej humanitarnie.

 No bo taka prawda ,zajmuj się gadem 3 tygodnie ,a sprzedasz za 400 ,a jak sraczka wypadnie ,to dodatkowe zajęcie  i kasa by go z tego wyciągnąc .  Smierdziela nożem po szyi ,i choć psy mają ze dwa tygodnie . Ale to znowu trzeba gdzieś łeb ,skórę i kości zakopać . No ,ale pieski ,i z początku kotki cię lubią . Kociołek ,soli ,woda ,i mucha nie wejdzie .  Wziąłby emeryt takiego śmierdziela ,miałby rozrywkę przez okres trawowy ,i na jesieni go w czoło . Ale kurna nie wolno ,bo system tego nie uciągnie .

  • Confused 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12200
ubogiwladek napisał:

Sam nie wystrzelił,  coś pokombinowałeś :D

może być problem z wątrobą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1829

Nie rozumiem u nas w Wlkp płacą 800 za 2tyg hf myślę że uczciwa cena i hodują i się rozwijają dlaczego na wschodzie to niby niemożliwe? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
norbert098    70
Karol6130 napisał:

W jakiej cenie takie małe jałówki hodowlane teraz?

po 700 sprzedaje 10 dniowe, cena trochę mniejsza bo miejsca brak😀

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kampl    102
1 godzinę temu, slawek74 napisał:

możliwe i na wschodzie tylko podaż większa i to dużo

Po prostu płacą im za dużo za mleko i każdy ile może to ciągnie krów. W moich okolicach zawsze było wszystko. Teraz może trochę już sie zmienia że są obory tylko z bykami i obory tylko z krowami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102
krzys111 napisał:

U nas na Kurpiach że sprzedażą nie ma problemu idą wszystkie cielaki ale nawet lm. za taką cenę nie sprzeda

zaraz wystawie na olx po 3 stówy hfy takie 3 tygodniowe zobaczymy jakie zainteresowanie będzie na tych kurpiach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1829
2 minuty temu, ThePerkins napisał:

08-320

Jałówki sprzedajesz a później będziesz narzekał że brak na remont jak chcesz zwiększać ( mówiłeś że robisz kurs inseminacjo to chyba w celu długiej perspektywy hodowli i zwiększania)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    569
5 godzin temu, Mateusz1q napisał:

Nie rozumiem u nas w Wlkp płacą 800 za 2tyg hf myślę że uczciwa cena i hodują i się rozwijają dlaczego na wschodzie to niby niemożliwe? 

Pośrednicy od Was u nas nabierają na Mazurach takie cielaki. Przebitka 500 jak widać. W końcu któryś z nich zabierze, ale trzymać miesiąc, każdego poić oddzielnie to porażka finansowa i praca za darmo.  Ja sprzedaje tylko byczki ale w tym roku na 35 wycieleń kilka byczków a sexem nie kryje. Sprzedałem 5 ostatnich jałówek właśnie po 300. Aż żal było oddawać takie piękne, kolejne już pokolenie po bykach koło 150 pf. Sobie gorsze zostały, ale już odpojone, albo końcówka odpoju.

Edytowano przez Troker1979

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    937
2 godziny temu, Mateusz1q napisał:

Jałówki sprzedajesz a później będziesz narzekał że brak na remont jak chcesz zwiększać ( mówiłeś że robisz kurs inseminacjo to chyba w celu długiej perspektywy hodowli i zwiększania)

A gdzie ja powiedziałem, że w celu perspektywy hodowli xD , nigdy w życiu... Skończy się pętla z agencji i pewnie będzie wyjazd ( chyba że coś się wydarzy ). 

Druga sprawa nie mam gdzie tego trzymać i tyle, zostawiam sobie 3-4 rocznie a resztę kupuję wysokocielne. Nie mam zamiaru robić burdelu w stodole albo stawiać jakiejś szopki na jałówki ... 

Trzecia sprawa nie mam paszy ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
7 godzin temu, kizak napisał:

 No bo taka prawda ,zajmuj się gadem 3 tygodnie ,a sprzedasz za 400 ,a jak sraczka wypadnie ,to dodatkowe zajęcie  i kasa by go z tego wyciągnąc .  Smierdziela nożem po szyi ,i choć psy mają ze dwa tygodnie . Ale to znowu trzeba gdzieś łeb ,skórę i kości zakopać . No ,ale pieski ,i z początku kotki cię lubią . Kociołek ,soli ,woda ,i mucha nie wejdzie .  Wziąłby emeryt takiego śmierdziela ,miałby rozrywkę przez okres trawowy ,i na jesieni go w czoło . Ale kurna nie wolno ,bo system tego nie uciągnie .

k**wa co z ciebie za kocmoluch,w życiu bym cielaka nie zabił tylko dlatego że ekonomicznie jest strata , co to za podejście wgl...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

Statystyki robiłes?

 

Każdy ma swoje sumienie, więc nie ma co reszty obrażać. Mi nawet jest ciężko podciąc jak jest nagła sytuacja, ale jak widać ludzie są różni 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi821    0
9 minut temu, Mateusz1q napisał:

Jeszcze cielaka nazywać śmierdzielem połowa rolników to patologia

Nie obrażaj dobra? Mi tam każdego cielaka szkoda jak się cos odwali większych też jak jadą to szkoda ale takie życie czasem to się że mnie śmieją że ja to bardziej o to bydło dbam jak o siebie 😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dno

Edytowano przez suchy330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2211

 Jeden z drugim cielaka ,czy świniaka  nawet by nie dotknął ,ale szaszłyki ,czy jakieś schabowe to wpierd... . Ciekawe skąd one się biorą  . To na uj chowacie bydlaki jak one i tak idą pod nóż . Co to bydle myśli jadąc kilkanaście godzin w ścisku ,co one myśli w rzeżni ,pewnie o koniczynie ,a jak cielaka nie zestresowanego ,pykniesz gdy on się nie spodziewa to zle ,to kurna bardzo żle ,och jaki ja nie dobry . A przechwalać się kiełbaską przed świętami to lux . Z drukarki 3d pewnie ten prosiak .

  • Like 2
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    569

A po co się trzyma bydło mięsne? A cielęciny nie można kupić w sklepie? Ja nie mam sumienia bić cielaków bo tak by wszystko szło do zamrażarki dopóty z agencją nie trzeba się z urodzeń  rozliczać. A tak to tylko do interesu dokładam i tracę czas. Pamiętam czasy dziadkowe jak jeszcze podlotkiem byłem  to często cielak był skórowany. Ja to nawet nie potrafię, nie pamiętam już dokładnie  jak to się robi. Uciekałem by nie patrzeć jak się zabija(i teraz z tym by był największy problem) ale jak już był rozbierany to nawet pomagałem. Skóry też szły to trzeba było się z nią delikatnie obchodzić.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ty chwalidupo od 7 boleści się nie udzielaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj