danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Karol6130    7564

U nas już coraz więcej gospodarstw co są samowystarczalni

Znajomy miał 300 sztuk krów i tylko słoma 

Teraz mają 150 bo było ciężko znaleźć ludzi do pracy 

Nie mają typowej obory 

Bydło pod wiatami, trzeba zganiać do doju 

No i ziemia słaba, bez obornika nie rośnie 

Po gnojowicy na trawy w sianokiszonce było za dużo azotu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12228
plati napisał:

7 minut temu, ChiquitaB napisał:

Trzeba się na żartach znać

Na pewno coś się zepsuję ale ile to nie wiadomo

U mnie na oborze na legowiska idzie 6 balotów slomy na miesiąc na 45 stanowisk. Myślę że że sloma bedzie coraz gorzej dostać

 

Można zazartowac ale później wtrącić coś konstruktywnego do rozmowy. W innym przypadku to się nazywa pajacowanie. 

 

Dziękuję za późniejszą odpowiedź 

durne pytania zadajesz to dziwne że innych odpowiedzi się spodziewać .... wróżek tu nie ma 🤷‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolniik122    113
6 minut temu, robert1226 napisał:

Bywam od czasu do czasu w oborze na rusztach to widzę jakie te krowy są czyste tylko łeb i rogi nie są ufajnane , może ten gościu ma coś źle zrobione w tej oborze że ma takie brudasy .

A to że wygodniej wozić gnojowice niż obornik to z tym Ameryki nie odkryłeś. 

A ten gościu od czasu do czasu ściągnie brud z mat do leżenia? Czy od nowości jak są położone to nie dotyka ich? Przecież mniejsza krowa jak się położy na mate i zechce się załatwić to na macie wszystko zostaje. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    768

Ja mam na zgarniaczach i sieczce i już końcówka kiedy trzeba uzupełnić to dupska bardziej brudne ale żeby krowa była uwalona to nigdy. Wymiona zawsze czyste. No chyba że się wyłoży jak się gonią po oborze albo jedna druga obsra 🤣 potrafi przyjsc taka z lbem uwalonym albo cały grzbiet😱

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    578
3 godziny temu, ThePerkins napisał:

No ale co ma do tego zaleganie antybiotyku w ćwiartce ?, myco idzie już od poniedziałku 

Sorkki nie do końca zrozumiałem problem. Aczkolwiek zaleganie antybiotyku może być spowodowane przez myco w paszy. Wątroba dostaje w d*pę i krowa wolniej antybiotyk wydala się z organizmu.

2 godziny temu, RadekGawryluk napisał:

Środek na myco to powinien iść cały rok i na tym się nie oszczędzi. Róże są kiszonki 

Chyba bez sensu jak Wiesz czym karmisz.  Jak objętościowe piękne, pachnące bez pleśni to marnowanie pieniędzy. Poza tym środki na myco zakłócają gospodarkę mineralną(wiążą niektóre witaminy). Jak z paszami lipa to trzeba się ratować.

Edytowano przez Troker1979

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    940

Już 9 dni po karencji i dalej wychodzi, mam teraz mykocyd forte złapałem co było na szybko w miarę to ?. Jak nie psuły się kiszonki to nie dawałem bo bez sensu , średnio 150-200 komórek było ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12228
ThePerkins napisał:

Już 9 dni po karencji i dalej wychodzi, mam teraz mykocyd forte złapałem co było na szybko w miarę to ?. Jak nie psuły się kiszonki to nie dawałem bo bez sensu , średnio 150-200 komórek było ...

a jak próbkę dajesz to tylko mleko z tej jednej chorej ćwiartki? ja daję 10% mleka od chorej krowy i reszta ze zbiornika...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    940

cobactan wyszedł, mlekovita.teraz mam 2 sztuki co antybiotyk z diagramu nawet opuchlizny nie zwalczył i dalej żur leci ... chciałem kupić elitox ale nigdzie nie ma ... Co poradzicie w takiej sytuacji z problem z kiszonkami? jechać na preparacie na myko i odrzucać co się da i czekac ?


i tylko z chorej i z 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Supersebusiek    336

Elitox jest w mlekovicie w wys.maz na magazynie w Mystki Rzym . U nas też ostatnio problem z somatyką i idzie praktycznie tylko mastidżet i to nie zawsze pomaga , a cały rok to praktycznie krów nie leczyłem na zapalenie jak  było to takie , że jedna tubka pomogła .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105
5 godzin temu, slawek74 napisał:

durne pytania zadajesz to dziwne że innych odpowiedzi się spodziewać .... wróżek tu nie ma 🤷‍♂️

Dla Ciebie może i durne. Widocznie nie wszyscy są tacy inteligentni. Pogratulować

 

Ostatnio był tutaj wpis ze jeśli pryzma się psuje to Można wybrać, zakryć i zacząć od drugiej strony. Stąd moje pytanie, no ale są tu przecież tacy co wszystkie rozumy pozjadali 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1368
16 minut temu, slawek74 napisał:

a jak próbkę dajesz to tylko mleko z tej jednej chorej ćwiartki? ja daję 10% mleka od chorej krowy i reszta ze zbiornika...

Głośniej głośniej 🤦🏿‍♂️

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    269
57 minut temu, ThePerkins napisał:

cobactan wyszedł, mlekovita.teraz mam 2 sztuki co antybiotyk z diagramu nawet opuchlizny nie zwalczył i dalej żur leci ... chciałem kupić elitox ale nigdzie nie ma ... Co poradzicie w takiej sytuacji z problem z kiszonkami? jechać na preparacie na myko i odrzucać co się da i czekac ?

 

i tylko z chorej i z 4

 

Spróbuj leczyć domieśniowo np. taki spirovet na ostateczność 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    768

U mnie tez teraz więcej wychodzi zapaleń, i o dziwo tam gdzie syf z mlekiem po 2-3 smarowaniach ginie a gdzie nic nie widać to trzeba leczyć i u mnie mastijet idzie. Cobactan to chyba najgorsze dziadostwo bo miałem kiedyś jak do badania mleko dawalem do innych i to dawali to nigdy nawet w 10% nie zaczęło leczyć ćwiartki. Fajnie ze mam wyniki co odbiór mleka to szybko się szuka w stadzie bo nie każda wali zaraz twarda ćwiartke. Teraz leczę taka co zawsze 60-80tys a teraz w milionach grubych i cwiartka miękka tylko na początku przy zdajaniu delikatne dwa klaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabrowskit    231
Supersebusiek napisał:

14 godzin temu, dabrowskit napisał:

W kamińskich Mc budownictwo za 1.5tys netto budują

Ale których kamińskich i u kogo ?

u Żochowskich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12228
michalcium napisał:

16 minut temu, slawek74 napisał:

a jak próbkę dajesz to tylko mleko z tej jednej chorej ćwiartki? ja daję 10% mleka od chorej krowy i reszta ze zbiornika...

Głośniej głośniej 🤦🏿‍♂️

co w ty. złego.... nie napiszę więcej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzys111    105

Wspomagać wątrobę. Kiedyś mieliśmy u której antybiotyk dlużej był niż u pozostałych a wszystkie jadły to samo. Bardziej poszedł bym w tą stronę niż mykotoksyny. Moim zdaniem aby od myco coś takiego się działo to by musiały krowy jeść samą pleśń, ale to tylko moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7330

Czerwiec 

Nie opłaca się! 

Ja to rzucam te krowy!

Ja też! 

Niewolnicza praca i dokładka ! 

Październik+20gr 

Budują obory 🤣🤣🤣👍

  • Haha 3

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3952

Tylko myko nie zawsze widać gołym okiem. Tu nawet na forum są osoby które mogą potwierdzić cyrki z pelnoporcjowkami ze zbóż ukraińskich. Sam doświadczyłem na własnej skórze jak po jednej partii zaczęły się zapalenia. Akurat z tej samej trasy wiezli znajomemu dwie wioski dalej i też mu zapalania wyskoczyły. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105
3 godziny temu, ChiquitaB napisał:

U mnie tez teraz więcej wychodzi zapaleń, i o dziwo tam gdzie syf z mlekiem po 2-3 smarowaniach ginie a gdzie nic nie widać to trzeba leczyć i u mnie mastijet idzie. Cobactan to chyba najgorsze dziadostwo bo miałem kiedyś jak do badania mleko dawalem do innych i to dawali to nigdy nawet w 10% nie zaczęło leczyć ćwiartki. Fajnie ze mam wyniki co odbiór mleka to szybko się szuka w stadzie bo nie każda wali zaraz twarda ćwiartke. Teraz leczę taka co zawsze 60-80tys a teraz w milionach grubych i cwiartka miękka tylko na początku przy zdajaniu delikatne dwa klaczki

U mnie mastijet wychodzi w mleku dłużej niż karencja

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj