danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Gość   
Gość
Napisano (edytowany)
26 minut temu, emtec123 napisał:

Dajecie jakieś zakiszacze przy zbiorze traw w pryzmę, czy szkoda kasy? Co tak w ogóle one poprawiają? Cena niemała, Sano 490zł na 50-60t masy. Przy belach nigdy nie stosowałem i nic się nie psuło.

Przy kukurydzy również aby dobrze obrzucić ziemią i tyle

Żadnych zakiszaczy nie trzeba tylko folia na wierzch siatka i tyle ziemią nie trzeba nawalać.wystarczy tylko dobrze folje naciągnąć. 

Edytowano przez Luki99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12192
emtec123 napisał:

Jakie widzisz korzyści?

przedewszystkim nie grzeje się latem pasza na stole ... i dobra strawnoćś i przez to lepsze parametry mleka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2144
Dnia 17.03.2023 o 22:45, Takeda napisał:

nie chce mi się sprawdzac, az tyle wstecz tematu, Jednakże było zainteresowanie/zapytanie OSM Czarnków decyzją zarządu wyje.ało prezesową i Mr. D, chodzą plotki, że Mlekpol ogarnia firmę. Co do wywalenia wierchuszki, to pierwsza mądra decyzja zarządu, szkoda, że o 15 lat za późno ( no ale oddawanie nawet gnojówki jako prima sort towar zobowiazuje), w końcu zarobki byłego prezesa, obecnej prezesowej, czy głównej księgowej były w branży swego czasu legendarne, zabawne, że to sami rolnicy tyle płacili. Oddając cesarzowi co cesarskie to dzięki panu D. w latach 90 OSM Czarnków ogarniało temat, ci co pamiętają sage z jego niedoszłym przejściem do Piły i jak skończyła Piła, czy jej duchowy spadkobierca Ługi Ujskie docenią ten wkład.

Niestety w naszej rzeczywistości, bardzo często ci co dostali za damski ch*j możliwośc rządzenia czy to OSM, czy to PZZ-tami, lub byłymi PGR-ami co to się przekształciły często w RSP gdy osiągneli słuszny wiek interesowało ich tylko dojenie w myśl, po nas choćby pustynia.

 

Na facebooku jest napisane, że przejmuje ich Mlekovita z dniem 31 lipca. Oczywiście obiecane złote góry, ale mimo, że mleka nigdy nie odstawiałem, to jestem pełen obaw przyszłości tego okolicznego zakładu. 


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105
14 godzin temu, slawek74 napisał:

bo krowa to nie koń 🤭

A merytoryczna odpowiedź?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roni9411    30

Panowie ile wam schnie trawa na sianokiszonke? mówią ładny weekend  i zastanawiam co by nie skosić jutro po południu a w poniedziałek belowac. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    256

Sąsiadowi schnie już od poniedziałku i wyschnąć nie może bo codziennie pada, zależy od trawy pogody terenu itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

Jest wiele zmiennych. Zależy jakie zbierasz, czy przewracasz itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2200

 Najważniejsze by nie miała obcej wody ,czyli deszczu ,rosy ,i nie doszło do niej powietrze ,to każda się uda .Po skoszeniu roztrzepać ,i tylko zależy od ciebie czy chcesz mokrzejszą ,i łatwiej ubić ,czy suchszą ,lżej nosić .  Paszowóz nie lubi za suchą .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12192

najlepie to taką co z niej sok leci wyjadają 😊👍


plati napisał:

Jest wiele zmiennych. Zależy jakie zbierasz, czy przewracasz itd

weź jaśnie jakieś argumenty 🤪

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    597
23 godziny temu, ThePerkins napisał:

Coś polecacie z zachodnich zgrabiarek ?, jakieś omijać ?. Mam ochotę swoją sprzedać bo teraz pod pryzmę zgrabiałem to w dobrej trawie trzeba było wolno jechać żeby dobrze zgrabiła ... 

Vicon ma 4 pary zębów na ramię, powinno być ok. A jaką masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934

4.2 minimum mnie interesuje to czy vicon czy potinger, Krone, kuhn nie omijać z tych ?. Mam metal technika 3.5m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RusiL    304

szukaj na 2 wirniki ciągnik ten sam a robota dużo szybciej idzie przez co nie musisz latać jak dziki po polu😉

  • Like 3
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9915
10 godzin temu, roni9411 napisał:

Panowie ile wam schnie trawa na sianokiszonke? mówią ładny weekend  i zastanawiam co by nie skosić jutro po południu a w poniedziałek belowac. 

Teraz staram się zbierać na drugi dzien. Latem, kosze wieczorem lub wcześnie rano i do wieczora zebrane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    355
39 minut temu, ThePerkins napisał:

4.2 minimum mnie interesuje to czy vicon czy potinger, Krone, kuhn nie omijać z tych ?. Mam metal technika 3.5m

Ja mam pottingera 4.2 i nie narzekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablos_1970    129

Mieszka  ktoś  niedaleko lub   w miejscowości  Srebrne   na  Podlasiu  jakiś   buc  zagłodził  tam  10 sztuk  krów  na  śmierć  a  reszta  w  stanie    nieciekawym   przynajmniej  tak  piszą  ,   ciekaw    jestem czy  to  jakiś psychiczny  ,  patologia   bo   jak  to  można  inaczej  nazwać  ,  gdzie  byli  sąsiedzi  że  nie  zareagowali .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566
Napisano (edytowany)

Prośba o radę!

Testowałem nowo zakupioną owijarkę samozaładowczą Pronara. Za szybko kręci stołem a regulacji żadnej nie ma. Traktor ma hydraulikę 68 l. Chyba trzeba jakiś dławik zastosować. Tylko jaki i gdzie go wpiąć?

Może takie coś?:   https://allegro.pl/oferta/zawor-hydrauliczny-dlawiacy-w-1-str-vrf-1-2-70l-9979949621

Najlepiej chyba na zasilaniu tzn przed wtyczkami do gniazd zasilających traktora? Potrzebuje dwa takie dławiki przed dwoma gniazdami czy wystarczy w jednym(to jest dławik dławiący w jedną stronę)? Czy jak w jednym gnieździe to trzeba szukać takiego co dławi w dwie strony? A i traktor ma hydraulikę 68 l to taki 70 l będzie w sam raz czy szukać większego bądź mniejszego przepływu? Z góry dzięki za wszystkie rady.

Edytowano przez Troker1979

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16861
Troker1979 napisał:

Prośba o radę!

Testowałem nowo zakupioną owijarkę samozaładowczą Pronara. Za szybko kręci stołem a regulacji żadnej nie ma. Traktor ma hydraulikę 68 l. Chyba trzeba jakiś dławik zastosować. Tylko jaki i gdzie go wpiąć?

Może takie coś?:   https://allegro.pl/oferta/zawor-hydrauliczny-dlawiacy-w-1-str-vrf-1-2-70l-9979949621

Najlepiej chyba na zasilaniu tzn przed wtyczkami do gniazd zasilających traktora? Potrzebuje dwa takie dławiki przed dwoma gniazdami czy wystarczy w jednym(to jest dławik dławiący w jedną stronę)? Czy jak w jednym gnieździe to trzeba szukać takiego co dławi w dwie strony? A i traktor ma hydraulikę 68 l to taki 70 l będzie w sam raz czy szukać większego bądź mniejszego przepływu? Z góry dzięki za wszystkie rady.

jeśli samym stołem zbyt szybko to silnik stołu zdławić. po co chcesz dławić cały układ przy zasilaniu?


jeśli już koniecznie chcesz dławić całość to wystarczy za ta wtyczka, którą idzie zasilanie na owijarke. robisz w groszu dziurkę i wkładasz pomiędzy wtyczkę, a wąż za nią.


są takie kryzy do kupienia w hydraulicznych sklepach. pros o kryzę do gederu bizona

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566
1 godzinę temu, Bananek napisał:

jeśli samym stołem zbyt szybko to silnik stołu zdławić. po co chcesz dławić cały układ przy zasilaniu?

 

jeśli już koniecznie chcesz dławić całość to wystarczy za ta wtyczka, którą idzie zasilanie na owijarke. robisz w groszu dziurkę i wkładasz pomiędzy wtyczkę, a wąż za nią.

 

są takie kryzy do kupienia w hydraulicznych sklepach. pros o kryzę do gederu bizona

fakt reszta chodzi ok a stawiacz ma nawet taki zawór z pokrętłem do regulacji. Ramię załadowcze i obcinacz foli to może chodzić szybko a i wajchą rozdzielacza można regulować szybkość bo to się robi chwilę. Owijanie tylko jest uciążliwe. W takim razie chyba najlepszy będzie taki zawór dławiący za rozdzielaczem na sekcji od kręcenia stołem. Tylko chyba najlepiej dławiący w dwie strony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16861

a będziesz kręcił w obie strony?


jeśli w dwie to jednogroszówka z otworem 2mm wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566

Czasem się cofa o parę obrotów jak folia się zerwie no ale w sumie racja szkoda zachodu. Jak będzie za wolno to większym wiertłem dziurka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matmen    53

Odnośnie zgrabiarka mam Szamasza z410 po trzech sezonach jak ktoś chętny podlaskie , zmieniłem na dwie karuzele to inna bajka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj