danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

slawek74    12195

tylo doić a chodować to dwie inne sprawy jeden od 20 mlecznic odstawia 100tys na rok a drugi 200tys a narobić się nie jest sztuką

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3213

Ta ale to ludzie nienormalni z zielonymi papierami tylko przepchnięte przez podstawówkę i przez ryjków ożenione tylko szkoda dzieci a baba ręcznie doi 20szt ni telewizora w domu łazienki.

I jakoś żyją nie wiem czy pisać umieją.Prasę sipmę bizona i parę ciągników bez papiera kupili bo prawka nie mają tylko po polach jeżdżą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1589

Napiszę o patologi naszego państwa 

Przepisałem na syna gospodarstwo by mógł wziąć dotacje młodego rolnika i wszystko ok wniosek rozpatrzony pozytywnie kasa lada dzień na koncie i jest rolnikiem . 

A teraz mamy okazję kupić ziemię i tu jest problem bo nie może syn kupić ziemi bo nie jest rolnikiem ,według ARiMR to rolnik według państwa PiS to nie rolnik .

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19721
4 minuty temu, robert1226 napisał:

Napiszę o patolo

A teraz mamy okazję kupić ziemię i tu jest problem bo nie może syn kupić ziemi bo nie jest rolnikiem ,według ARiMR to rolnik według państwa PiS to nie rolnik .

 

 

Bez większych problemów kupić może. Sam tak robiłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1129

co ? ktoś Ci głupot naopowiadal. Jak dobrze zagadasz to masz zgodę w tydzień, a czy kasę się płaci to już nie pamiętam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19721

Za nic nie płaciłem wszystko w cenie przepisu

Pierwszy raz czekałem z 3 tygodnie drugi dłużej

2 minuty temu, robert1226 napisał:

Ale za wniosek trzeba zapłacić i czekać że trzy miesiące .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1589

Tak mi u notariusza powiedziała że 600 zł wniosek i ok 3 miesiące . To może ci wliczyla tę kasę w przepisanie .

Edytowano przez robert1226

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    496
9 godzin temu, slawek74 napisał:

tamten ma dwie firmy i kiladziesiąt osób na niego robi...

A na Ciebie robi kilkadziesiąt krów 😂

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12932
Dnia 13.06.2021 o 19:45, Supersebusiek napisał:

Jak ktoś pomóg to łatwiej było wszystko odbudować staną na mocne nogi to i długi oddadzą , tak powinno być .

Takim ludziom warto i trzeba  pomóc bo ,Ci co pomogli pewnie zrobili to bezinteresownie bank wiadomo że  nie 

Edytowano przez Łolek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12195

wolałbym takiemu pomóc niż anzejowi na belarkę przynajmniej nie poszło by w bloto

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Supersebusiek    328

Myślę , że jak by nikt nie pomógł to ciężko by to było ogarnąć , a tak jak produkcja ruszy to spłacą wszystko i powinno być dobrze , ale patrząc teraz na odbudowaną oborę to ruszta są odrazu wyfrezowane , pewne było dużo urazów w poprzednim bydynku skoro tu już zdecydowali się je ponacinać , mi jednak osobiście z tych wszystkich rusztów to podobają się beligijskiej firmy ecofloor , o coś takiego  .ECO-Floor | Anders beton

Edytowano przez Supersebusiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kierownik    437
Supersebusiek napisał:

Myślę , że jak by nikt nie pomógł to ciężko by to było ogarnąć , a tak jak produkcja ruszy to spłacą wszystko i powinno być dobrze , ale patrząc teraz na odbudowaną oborę to ruszta są odrazu wyfrezowane , pewne było dużo urazów w poprzednim bydynku skoro tu już zdecydowali się je ponacinać , mi jednak osobiście z tych wszystkich rusztów to podobają się beligijskiej firmy ecofloor , o coś takiego  .

to nie te z klapkami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    710

Pytanie do znających temat czym ostrzycie noże w paszowozie? Czy nie ostrzycie sami tylko oddajecie do jakiejś firmy? 


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Supersebusiek    328

Tak tylko słyszałem że m2 tego kosztuje 800 zł ale jak policzyć przez rok ile być może jest mniej urazów i tym podobnych rzeczy to kiedyś się zwróci .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kierownik    437

dokladnie tak. Ja osobiscie budujac nowy budynek chce dalej isc w ruszta tak jak w starej oborze ale jest taki problem ze chce od razu stawiac biogazownie i kazdy mowi ze do tego lepsze ruszta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj