danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Leszy    5019

@Troker1979 po 4 latach to i tak nie ma co trzymać trawy, chociaż od kiedy nawożę łąki obornikiem żywotność się wydłużyła. Co do tej kupkówki to spokojnie na mokrej glebie się utrzyma. Chyba, że to prawdziwe szuwary ze stałym lustrem wody przez kilka miesięcy. Jednak w takich sytuacjach żadne trawy szlachetne się nie utrzymają. Na torfowych i zmurszałych łąkach gdzie wilgoci jest  dużo, ale nie ma jeziora wytrzyma . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566

Nie zalecają nie próbowałem, dodam z ciekawości trochę jak będę coś odnawiał na wilgotnych terenach. Tylko kupkówka musi być późna odmiana by zgrać z resztę gatunków w mieszance. Co to jest ta mozga? Reklamują że dobra wartość paszowa więc może lepsze, smaczniejsze od kostrzewy trzcinowej?

Aproppo odnawiana co 4 lata. Mam może 15letnie użytki, od czasy do czasy amatorsko podsiewane,odchwaszczane i plony i jakość super. Jakie są tam trawy? Podobne do tego i tamtego gatunku. Odnawiać nie planuje szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5019

Mozga? Nie słyszałem. Nigdy nie widziałem w sprzedaży. Z tego co przeczytałem w necie jest to trawa tolerująca wilgotne stanowiska, wiec może jakaś alternatywa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    603
6 godzin temu, radekz200 napisał:

Co sadzicie? 🤔

Ja np ziemniaki 😜😜

Edytowano przez niesamowity90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Pytanko do ludzi którzy używają do ścielenia sieczki z wapnem. Ile schodzi wam slomy na miecha mniej więcej i na ile legowisk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U nas idzie około 18 balotow miesięcznie na doscielanie 140 legowisk . Na zakładanie szykuj więcej. Pamiętam że poszlo coś ponad 30 i 24 tony wapna prawie. Bo na spod musisz zrobić warstwę z większą ilością wody i wapna. Wtedy to zagęszczarka i dopiero wierzchnia warstwa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6901
1 godzinę temu, Troker1979 napisał:

Co to jest ta mozga? Reklamują że dobra wartość paszowa więc może lepsze, smaczniejsze od kostrzewy trzcinowej?

Mozga trzcinowata. Rośnie na torfach i lubi tylko niskie łąki. Na wyższej łące przy suszy zginie całkowicie z runi. Zasada podobna jak przy kupkówce- dobra gdy skosimy odpowiednio młodą, max w chwili wyrzucania kłosa, bo ma dużo cukrów. W skali wartości użytkowej (LWU) 7/10 (przy czym poniżej 6 to chwasty). Po zakwitnięciu nadaje się tylko do ścielenia, a nie jest to łatwe, bo przekwitła osiąga wysokość nawet do 3 metrów :P i to nie jest żart. W 2010r mieliśmy bardzo mokry maj i na części niższych łąk stała woda. Udało się skosić dopiero koło 7 czerwca. Kiedy stałem na drodze (z metr wyżej niż łąka) a tata kosił 3P bez kabiny, to przy pierwszym przejeździe widziałem tylko przesuwający się tłumik jak peryskop w łodzi podwodnej. Sam jechał na czuja bo nic nie było widać

Tak wygląda młoda:

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
11 godzin temu, Farmer6820 napisał:

U nas idzie około 18 balotow miesięcznie na doscielanie 140 legowisk . Na zakładanie szykuj więcej. Pamiętam że poszlo coś ponad 30 i 24 tony wapna prawie. Bo na spod musisz zrobić warstwę z większą ilością wody i wapna. Wtedy to zagęszczarka i dopiero wierzchnia warstwa 

Jakiej wielkości bele? Gnojowica jest dużo gęstsza z racji tej słomy bo masz na rusztach chyba jak kojarzę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mieszadła sobie radzą z gnojowica. Baloty 125.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lusjan    248

Takie pytanie, jak chcę wstawić zdjęcie do sola to muszę je zmniejszać w edytorze, czy jest jakiś szybszy sposób, bo rozmiar pliku nie pozwala na wrzucenie prosto z aparatu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1367

No jest to wyjście zrobić trupem przesłać na lepszy i wtedy wstawiać bo u mnie też teraz patrzę że opcji niema bo nawet przednim po zmniejszeniu w edytorze  ma 450kb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RusiL    304

infranviev ma opcję zmniejszenia obrazu do określonego rozmiaru kB

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    710
47 minut temu, RusiL napisał:

infranviev ma opcję zmniejszenia obrazu do określonego rozmiaru kB

Dokładnie skrót ctrl+R i zmniejszasz rozmiar zdjęcia jak chcesz 


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

o matko...co to za zdychy???? do ubojni na piechotę idą? 🙄🙄🙄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
51 minut temu, Krzysztof81 napisał:

Pewnie na betonowych rusztach stoją.

no i co, wszystkie kulawe na tych rusztach? ja tam zdrowej nie widzę...jak jakis fotomontaż...zgłupiałam 🤨 tragedia.

Edytowano przez Paulina1985

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nawet nie strasz, ze jakieś tak wygląda 🙄🙄🙄🙄 jak ja mam do zrobienia 6 kulejących na 300szt to uważam, ze jestem w tyle z robotą, ale takie coś ?? 🙄🙄🙄 żarty...

@lusjan nooo coś w ten deseń 😪 dajta spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj