danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

ja tego nawet nie dalam rady obejrzec całego 😑😑😑😑

@slawek74 nie zdazylam 😪😪😪😪

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12196

a to był chyba najlepszy odcinek 😀 cielak jeszcze zębów nie miał 😁😁😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14131
23 godziny temu, danielhaker napisał:

Mozga trzcinowata. Rośnie na torfach i lubi tylko niskie łąki. Na wyższej łące przy suszy zginie całkowicie z runi. Zasada podobna jak przy kupkówce- dobra gdy skosimy odpowiednio młodą, max w chwili wyrzucania kłosa, bo ma dużo cukrów. W skali wartości użytkowej (LWU) 7/10 (przy czym poniżej 6 to chwasty). Po zakwitnięciu nadaje się tylko do ścielenia, a nie jest to łatwe, bo przekwitła osiąga wysokość nawet do 3 metrów :P i to nie jest żart. W 2010r mieliśmy bardzo mokry maj i na części niższych łąk stała woda. Udało się skosić dopiero koło 7 czerwca. Kiedy stałem na drodze (z metr wyżej niż łąka) a tata kosił 3P bez kabiny, to przy pierwszym przejeździe widziałem tylko przesuwający się tłumik jak peryskop w łodzi podwodnej. Sam jechał na czuja bo nic nie było widać

Tak wygląda młoda:

 

 

IMG_20201015_135339.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poziomka    20

Mam pytanie czy jest taka możliwość żeby krowa po 20 dniach od inseminacje  miała śluz i krew i była cielna.  Czy to co widać to 100% że jest pusta i trzeba kryć, tylko miała cichą ruje. Z góry dzięki za odpowiedź. 

Edytowano przez poziomka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    205
13 godzin temu, FarmerDyzio napisał:

mi się wydaje że właśnie uciekły i ta babka je goni do obory

Toc to normalny widok na Białorusi ze prowadzą  wypas bydła.  Całą  dobe pilnuje kilku pasterzy na łące,  przed deszczem maja takie przyczepy, male barakowozy i tam nocuja. Nawet na polu doja te krowy, maja takie stanowiska coś  jak dluga przyczepka na kołach do ciagnika zeby przestawiac na polu i dojarki napedzane od ciagnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12196
poziomka napisał:

Mam pytanie czy jest taka możliwość żeby krowa po 20 dniach od inseminacje  miała śluz i krew i była cielna.  Czy to co widać to 100% że jest pusta i trzeba kryć, tylko miała cichą ruje. Z góry dzięki za odpowiedź. 

raczej jest pi rui

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
15 minut temu, poziomka napisał:

Mam pytanie czy jest taka możliwość żeby krowa po 20 dniach od inseminacje  miała śluz i krew i była cielna.  Czy to co widać to 100% że jest pusta i trzeba kryć, tylko miała cichą ruje. Z góry dzięki za odpowiedź. 

Jak krew to pęcherzyk pękł czyli nie jest cielna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3890
malorolny121 napisał:

13 godzin temu, FarmerDyzio napisał:

mi się wydaje że właśnie uciekły i ta babka je goni do obory

Toc to normalny widok na Białorusi ze prowadzą  wypas bydła.  Całą  dobe pilnuje kilku pasterzy na łące,  przed deszczem maja takie przyczepy, male barakowozy i tam nocuja. Nawet na polu doja te krowy, maja takie stanowiska coś  jak dluga przyczepka na kołach do ciagnika zeby przestawiac na polu i dojarki napedzane od ciagnika.

Raczej jakby były na wypasie to by tak nie wyglądały, upierdolone całe w gnoju i były by w lepszej kondycji. Tak myśle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    758

Ja dorzucę id siebie ze coraz więcej sie słyszy o gosp z państwowym kapitałem które oszczędzają na czym się da. Stada po 300+ korekcja tylko gdy kulawizna jest naprawdę widoczna nic więcej. Próbny udoj najlepiej by zrezygnowali bo za duży koszt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    223

Te krowy miały transpondery na szyjach więc raczej w oborze dojone i może wypas chociaż raczej uciekły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal12301    27

Ma może ktoś do sprzedania krowy lub jałowice z wycieleniami na luty? Interesuje mnie około 10 sztuk. Albo może jakiś znajomy likwiduje stado?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    205

To ja wam sie pochwale. Oglosilem z miesiąc  temu 2 jalowki monbeliard do sprzedania. Kilka tel i przyjechal kupiec. Ale one takie spokojne i zrobilo mi sie ich szkoda sprzedawać.  Jak szkoda sprzedawać  pomyślałem to nie będą  się  wiodły  kupujacemu i zostawilem w oborze.  Dziś  zachodze do obory a tam bryka 3 muszkieterów całe  bronzowe z białą plamką  na łebku. 3 byczki mo×lm. A wczoraj pierwsza miala jaloszke mo.

Edytowano przez malorolny121
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1592

Nareszcie udało mi się namówić żonę by wejść pod ocenę i chciałem zapytać ile teraz kosztuje to miesięcznie od sztuki na razie jakąś podstawowa opcja .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

To ty w przystępach czy jak 😂

Edytowano przez kr9292

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1592
12 minut temu, GrzesiekAgro napisał:

Do dziedziczki poszedł 😁 chyba coś około 12-13 zł sztuka 

Nie synuś u siebie jestem .

Kr9292 co to znaczy możesz po polsku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

Poleci ktoś w miarę dobre i tanie maści/żele  do wymienia? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj